Zalogowanych: 24

Wrocław: Lanie na inaugurację

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 8:22
Aktualizacja: 8:48
Rezerwy AZS–u Wrocław z nawiązką zrewanżowały się Orlikowi Jelenia Góra za porażkę na starcie sezonu 2018/2019. W stolicy Karkonoszy beniaminek wygrał wówczas 4:1, a wczoraj (31.03) w meczu pierwszej kolejki rundy wiosennej akademiczki zwyciężyły 5:0.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, a jedyne trafienie zanotowała w 37. minucie Julia Siepietowska. Na drugą połowę jeleniogórzanki wyszły zmotywowane i wzmocnione Joanną Płonowską - liderka Orlika zaczynała mecz na ławce rezerwowych, ale po zmianie stron pojawiła się na boisku, aby pomóc w odwróceniu losów spotkania. Jak się okazało, zanim przyjezdne zaczęły konstruować akcje ofensywne, musiały odrabiać dwubramkową stratę, bowiem Siepietowska trafiła po raz drugi. W 48. minucie kolejne trafienie akademiczek (Martyna Buś) dobiło nasz zespół. W końcówce spotkania trafiła jeszcze Olga Miszczak i Martyna Sieradzka, więc AZS II Wrocław zwyciężył 5:0.

KS AZS II Wrocław - Orlik Jelenia Góra 5:0 (1:0)

AZS: Buś, Forsztęga, Jankowska (82' Styczyrz), Kufel, Kuta, Nowaczyk (86' Zagajewska), Rydlewska, Siepietowska (85' Smolarz), Sieradzka, Siwak, Zygadlik (50' Miszczak).
Orlik: Korczyc - Iglicka, Jędras, Żurawska, Zych (46' Płonowska), Uryga (70' Misiewicz), Sidorska (88' Kubik), Przydacz (73' Nita), Korgul, Dyzio, Chrabąszcz.

W tabeli grupy śląskiej II ligi Orlik spadł na 6. miejsce. W następnej kolejce (7.04, godz. 15:00) jeleniogórzanki podejmą na stadionie przy ul. Złotniczej Plon Błotnica Strzelecka.