MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Łamanie barier sportem i biesiadą

Wiadomości: REGION
Sobota, 4 lipca 2009, 14:57
Aktualizacja: Niedziela, 5 lipca 2009, 7:36
Autor: Angela
Fot. Angela
Grillowanie na polanie – to hasło tegorocznej biesiady integracyjnej, jaka odbyła się w miniony piątek w restauracji „Nad Potokiem” w Kaczorowie. Nie zabrakło świetnej zabawy – wyborów miss lata, walki o tytuł króla strzelców, gry w kometkę, skoków na piłce i uśmiechów na twarzach tych, którzy na co dzień muszą borykać się z poważnymi problemami. A wszystko przy dobre muzyce i pysznych daniach.

Imprezę już tradycyjnie od lat organizuje zarząd Jeleniogórskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem z Leszkiem Karbowskim i swoją żoną Anią. Jak mówił jeden z gości spotkania, bez nich tej imprezy by po prostu nie było. Nie byłoby też uśmiechów, a i często żadnej alternatywy dla ludzi niepełnosprawnych.

– Oni cały rok czekają na tą imprezę – usłyszeliśmy. – Przygotowują się, szykują stroje, dekoracje, żyją tym świętem, które w wielu przypadkach jest jedyną atrakcją jaką niepełnosprawnym niesie niełatwe życie.

Jak co roku to biesiada odbyła się z okazji Europejskiego Dnia Protestu przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych. W tym roku wzięło w niej udział około 100 osób. Na spotkanie przyjechali też posłanka Marzena Machałek, radna Jeleniej Góry Grażyna Pawlukiewicz – Rehlis , prezydent rotarian Witold Musiałowski z żoną, prezes ZPCh Proinval, Ryszard Wojtaszek z małżonką, przewodnicząca jeleniogórskiego koła PZN, Danuta Musiał, wiceprezes zarządu i kierownik WTZ, Lucyna Szpak, przedstawiciel firmy Akson, Edyta Abramska, wiceprezes zarządu koła osób chorych na SM, Halina Kapuścińsk, Anna Karbowska, Wiesława Potaczek i Oliwer Kubicki. Nie dotarł natomiast zaproszony prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski.

Podczas uroczystości odbyło się tradycyjnie kilka konkursów, do których dekoracje z podopiecznymi przygotowała Lucyna Szpak z Warsztatów Terapii Zajęciowej. W konkursie Miss lata 2009 zwyciężyła Grażyna Kozłowska, I wicemiss została Agnieszka Kurowska a tytuł II wicemiss otrzymała Elżbieta Lipińska.

W konkursie rzutów woreczkami do koszyków I miejsce zajęła Anna Stocka, II miejsce wywalczyła Edyta Milczarek, a trzecie Kacper Łuszcz. Na torze sprawnościowym najlepszy okazał się Paweł Zubiel, który wygrał też skoki na piłce, tuż za nim był Robert Bukała, a na trzecim miejscu uplasował się Rafał Soból.

Skoczkiem na piłce z II miejscem została Monika Adamkiewicz, a tuż za nią medal
wyskakał Marcin Barański. Nagrody zostały ufundowane przez PEFRON i ze środków sponsorów, m.in. Rotary Club, który ufundował książki dla WTZ oraz ZPCh Proinval SA. Po rozgrywkach goście uzupełnili zapasy energii pysznym jedzeniem z grilla, po czym ruszyli do tańca i śpiewania na parkiecie.

Impreza zakończyła się około godziny 22.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bez znaków akcyzy

Gazetki promocyjne – okazje na Black Friday

Zadbaj o swój zdrowy sen, wybierając materace Janpol oraz Hilding

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~superpomysł 4-07-2009 16:31
Brawo KSON, dajecie dobry przykład wszystkim stowarzyszeniom i dzięki Wam tyle się dzieje w świecie niepełnosprawnych, we wszystkich organizacjach! Gratulacje dla wolontaiuszy Sejmiku! Niech wszyscy się od Was uczą robić imprezy!
~ana 4-07-2009 17:08
Swietna sprawa takih imprez powinno byc wiecej posdrowienia dla warsztatow terapi zajeciowej z zabobrza..
~Znak zapytania 4-07-2009 18:10
Dlaczego nie są łamane inne bariery i na takie imprezy niezapraszane są osoby niepełnosprawne intelektualnie? ;>
~E.P. 4-07-2009 18:30
Duże brawa dla Pana Leszka Karbowskiego!!!): Jest to człowiek z wielką charyzmą, który pomimo swojego kalectwa jest przykładem dla innych jak żyć i być szczęśliwym. Udowodnił , że stopień niepełnosprawności nie może wpłynąć na życie w samotności.Pogoda ducha , ciekawa osobowość...........dała naszemu miastu bardzo wartościowego człowieka. Chylę nisko czoła. Serdecznie pozdrawiam!
~BC do 16:31 4-07-2009 20:26
To nie KSON (Sejmik) !!! tylko POLSKIE TOWARZYSTWO WALKI Z KALECTWEM z Prezesem Leszkiem Karbowskim. To Jemu należą się gratulacje ... a jeszcze większe Ani - Jego żonie.
~Do Prezydenta 4-07-2009 20:41
No P.Prezydencie TAKA impreza i Szanownego nie było.Takie żarcie było ,a jakie imprezy - bez Pana to prawie nie udana impreza. P.Prezydencie POPRAWCIE się. Autobus z MZK dowiózł z JG na imprezę ludzi. Niepełnosprawni już myśleli ,że trzeba będzie wysiąść i popchać pod Kaczorów tego MANN-a.Ludzie jak MZK chce proponować Karpaczowi aby u nich te złomy woziły ludzi .Przecież to na piechotę wszyscy szybciej dojdą niż tym MANN-em pod górę. Szkoda pieniędzy na taki złom-ładnie tylko wyglądający. P.Prezesie MPK to obciach.
~księgowy 4-07-2009 21:04
Tusk szuka pieniędzy, a one jak widać są.Wszystkie potrzeby już załatwiono, wszystkie rachunki pozapłacano, ludziom zyje się dostatnio, nie ma już na co wydać, to teraz bara-bara.
piipi 4-07-2009 22:47
*Fajnie ..Nasza ANGELA odwiedzila swoje rodzinne strony i fajne zdjecia wykonala !
~do księgowego z 21.04 5-07-2009 13:02
Pan to byś w pierwszej kolejności oszczędzał na Towarzystwach Walki z Kalectwem i niepełnosprawnych w tym kraju ? Jeśli takie rozwiązania mają tu nasi "księgowi" to brawo dla nich wszystkich ! :(
~ewa wesolowska 5-07-2009 15:00
ja jestem uczestnikiem warsztatuw terapi zajeciowej na zabobzu bylam na tym festynie bylo swietnie dziekuje z calego serca organizatora i naszym wychowawczyniom i pani lucynce naszej kapitalnej kierowniczce za tak swietna impreze mogla byc czesciej ewa wesolowska
Patol 5-07-2009 16:12
Jak zwykle mnie ominęła cudowna biesiada na tzw. "krzysia" ;/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Remont wiaty na finiszu

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Nowa trasa przyrodnicza

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1007
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%