MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Łamanie barier

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 29 marca 2007, 0:00
Autor: ROB
Fot. Jelonka.com
Trwa remont klatki schodowej w Szkole Podstawowej nr 8.

– Remont wykonujemy po gospodarsku – mówi Marzena Hryniewicka, dyrektor SP nr 8. Szkole udało się załatwić nieodpłatnie kafelki. Urząd miasta zapłaci za wykonanie prac. Kleje i inne materiały budowlane szkoła zakupiła z własnych, pozabudżetowych pieniędzy.

– Do tego jeden z rodziców, który wykonuje prace, nieodpłatnie pomaluje korytarz – mówi dyrektor. Jak przyznała, schody nie były wymieniane od powstania szkoły, czyli od 1969 roku. Zostały wykonane z lastryko. – W przyszłości planujemy też wymianę nawierzchni holu – mówi dyrektor.

Jak powiedziała, remont klatki schodowej powinien zakończyć się jeszcze przed świętami.
To nie jedyne remonty w szkole, które przeprowasdzono w ostatnim czasie. Niedawno wyremontowano toaletę i przystosowano ją dla potrzeb niepełnosprawnych. To bardzo ważne, gdyż w placówce jest aż 10 klas integracyjnych. Nowa klatka schodowa z pewnością ułatwi niektórym uczniom poruszanie się. Ci, którzy mają poważniejsze problemy z chodzeniem, przemieszczają się windą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Słonko 29-03-2007 21:44
Co sie dzieje w tej chwili w hotelu Jelonek?? może redakcja coś wie?? bo tam juz nawet choinki sie pojawiły
~mama szesciolatka 30-03-2007 19:53
Ja i tak nie posle dziecka do"ósemki",bo tam gabinet przyrodniczy dostepny jest tylko dla dzieci,ktore uczy pani D.M.Trojka moich dzieci ukonczyla juz te szkole. Niestety przez 3 lata nie miały w planie ani jednej godziny przyrody w sali 36.
~Ol€&@ 30-03-2007 20:26
hej!! jestem uczennicą szkoły podstawowej nr. 8 zgadzam się z tym że schody były niźle zjechane ale teraz są ładne i proste. pani dyrekor mówiła ze jest to kozystne dla dzieci ktore mają problemy z chodzeniem nie bedą sie teraz bały o to że "zjadą" ze schodów do tyłu. pozdrawiam wszystkich z 6c <najleprza klasa pod słońcem> i madziare. pozdro dla robnotnikow
~agajg do mamy szesciolatka 30-03-2007 22:29
Ja mam właśnie starszego syna w zerówce w tej szkole i powiem szczerze,że nie żałuję wyboru.Uważam,że to nie ma znaczenia czy moje dziecko będzie uczyło się w sali nr "36" czy w jakiejś innej.Jak bedzie się chciał uczyć i nauczyciel będzie potrafił przekazać dziecku swoja wiedzę to "okoliczności przyrody" mogą być dowolne.
~mama ma racje 31-03-2007 14:14
Oczywiscie nauczyciel jest najwazniejszy, ale dziecko nie ma dostepu do pomocy naukowych, ktore zostały zakupione rowniez za pieniadze rodzicow z Rady Szkoly i podatnikow, ktorymi jestesmy my wszyscy. Czyli dostep maja tylko dzieci wybrane, nie powiem, ze losowo, bo trzeba wiedziec któremu nauczycielowi dyrekcja ciagle ustepuje.
~agajg do" mama ma racje" 31-03-2007 18:52
Dla mnie to nie jest argument.W każdej szkole są układy i układziki.Zastrzeżenia zawsze w Radzie Szkoły można zgłosić i finanse sprawdzić.Nie wysyłać dziecka do pewnej szkoły tylko dlatego,że starsze dzieci nie miały zajęć w sali"36" to trochę niepoważne.Rozumiem jakby powodem był np niski poziom nauczania.Ja bym się kierowała takimi kryteriami i dla mnie byłby to jakiś argument.Nie sadzę również by zwykły podatnik aż tak bardzo ucierpiał w wyposażenie sali "36" w SP 8 bo pewnie aż takich wielkich rewelacji tam nie ma.
~AJOT 1-04-2007 21:09
TEŻ TAM CHODZIŁEM I UCZYŁA W KLASIE 36 "MEDUZA" KTO PAMIĘTA ?
~ja 3-04-2007 20:14
ja pamiętam Meduzę była śmieszna a w sali 36 jest taki przyrodniczy nastrój że każda klasa powinna mieć do niej dostęp
~Mama normalna. 9-05-2007 22:30
Co za głupoty wypisuje niezorientowany kompletnie rodzic w związku z salą 36?? KAŻDY nauczyciel przyrody korzysta z zamieszczonych tam pomocy, zwyczajnie je PRZENOSZĄC do innej klasy. Nie ma tam absolutnie nic, co nie nadawałoby się do przetransportowania! no chyba, że szanownej acz mocno niezorientowanej i panikującej mamie zależy na tym, by dzieciak obejrzał potężne paprocie. Te jednak nie zostały zakupione z kasy podatników, tylko wypielegnowane od zera przez panią opiekujacą się gabinetem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

To teren zapuszczony

Czyżby Andrzej Duda?

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
467
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%