MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Łagodnie za znieważenie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 14 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 9:45
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
JELENIA GÓRA Antypolskie wystąpienie grupy Niemców nie zostało ukarane.

Sąd warunkowo umorzył postępowanie w sprawie trzech Niemców, którzy rozlepiali antypolskie plakaty. Oskarżeni nie godzą się jednak z uzasadnieniem wyroku.
Na ławie oskarżonych zasiedli Jurgen H.-D. (radny Goerlitz z ramienia prawicowej DSU) oraz dwaj jego koledzy Robert G. i Stephan R. Dojechali na rozprawę w Jeleniej Górze z kilkugodzinnym opóźnieniem, ponieważ w drodze mieli niegroźny wypadek.
Niemcy zostali oskarżeni o znieważenie narodu polskiego oraz o nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych po tym, jak w maju i lipcu 2004 roku w Jeleniej Górze, Piechowicach, Szklarskiej Porębie, Karpaczu i Bolesławcu rozlepili ponad 30 antypolskich plakatów. Informowały one m.in. o rzekomych masowych zbrodniach popełnianych na Niemcach przez Polaków i Czechów w czasie i po zakończeniu II wojny światowej. Podczas zatrzymania oskarżonych znaleziono u nich kilkaset plakatów przygotowanych do wywieszenia.
Sąd uznał, że czyn Niemców ma znikomy stopień społecznej szkodliwości. Treść plakatów była bowiem w języku niemieckim i niewielu Polaków je zrozumiało. Jednocześnie w uzasadnieniu stwierdzono, że plakaty obrażały naród polski.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Parkowanie na „hopce”

Fideikomis Chojnik i wolni panowie stanowi

Efektowne zakończenie Mud Party

Bilety MZK też podrożeją?

Kolejni mistrzowie parkowania

Akcja „Czysty chodnik”  

Chcieli wwieźć nielegalnie odpady

Dużo drożej za śmieci

Sonda

Jest projekt podatku od bezdzietności. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
1087
Tak
18%
Nie
77%
Nie mam zdania
5%