MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kynolodzy obradowali

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 22 lutego 2010, 8:33
Aktualizacja: Wtorek, 23 lutego 2010, 8:15
Autor: rylit
Fot. rylit
Miłośnicy psów zrzeszeni w oddziale jeleniogórskim Związku Kynologicznego spotkali się wczoraj w sali konferencyjnej Jeleniogórskiego Centrum Kultury na walnym zgromadzeniu.

Gościem spotkania był Andrzej Mania, przewodniczący Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce, znany w całej Europie kynolog. W programie zgromadzenia przewidziano także przedstawienie sprawozdania, dyskusję, udzielenie absolutorium zarządowi i wybór nowych władz. Było też wręczenie odznaczeń związkowych. Liderką jeleniogórskich kynologów jest Teresa Rupniewska. Związek organizuje Karkonoską Wystawę Psów Rasowych, która cieszy się estymą i popularnością w wielu krajach Europy.

Podczas spotkania szef zarządu głównego ZKP Robert Mania wręczył jeleniogórskim działaczom organizacji odznaczenia. Złote Odznaki Honorowe Związku Kynologicznego w Polsce dostali: Wiesława Rutkowska, Izabela Wrzal oraz Zbigniew Gacek. Srebrne przyznano Mirosławowi Rutkowskiemu, Dorocie Czaplickiej, Bożenie Gacek, Antoniemu Rupniewskiemu, Elżbiecie Jurczyńskiej i Barbarze Górskiej. Brązowe odznaki dostali: Anna Rychlewska, Wojciech Wrzal, Bogumiła Moniatowicz, Julita Korolewicz, Małgorzata Strzelecka oraz Wanda Oleszczuk.

Do zarządu weszl: Teresa Rupniewska, Bogumiła Moniatowicz, Dorota Czaplicka, Zbigniew Gacek, Anna Rychlewska, Wiesława Rutkowska oraz Sylwia Koperek. W "rezerwie" zostali Wojciech Wrzal i Elżbieta Jurczyńska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Marcin Wyrostek patriotycznie

Nowe zasady kontroli drogowej  

Święto Niepodległej w Jeleniej Górze

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Tak myslę 22-02-2010 8:56
Mam nadzieję że jednym z punktów walnego zgromadzenia był narastajacy problem psich kup na chodnikach i ulicach miasta.
~Piękny Roman 22-02-2010 10:00
Też mam taką nadzieję...Zwłaszcza teraz kiedy śnieg zaczyna topnieć,odsłania nam te wszystkie smaczki...No i wyprowadzanie psów bez smyczy albo kagańca - za to powinny być dotkliwe kary,bo to stwarza niejednokrotnie zagrożenie dla przechodniów,rowerzystów czy nawet samochodów.Często jeżdżę do Niemiec i tam na przykład widok psa bez smyczy to naprawdę rzadkość...No,ale u nich insza kultura.........
~! 22-02-2010 10:24
pies im mordę lizał
Cień 23-02-2010 12:21
No właśnie- mogliby zrobić porządek z tymi obrzydliwymi kupami.
~Jano 23-02-2010 21:09
A może ci tak zwani kynolodzy zajęli by się sprzątaniem odchodów po tych swoich pupilkach , bo jak na razie to nie ma kto się tym zająć i gówien tych coraz więcej się nam robi , trzeba mieć szczęście żeby nie wdepnąć w jakieś , no mi akurat dziś niestety się nie udało i wlazłem w jedno takie , i powiem szczerze dostało się wszystkim którzy są odpowiedzialni za ten cały syf jaki musimy codziennie pokonać , no ale co to zmieni jeśli właściciele tych czworonogów nie dbają o czystość i nic sobie nie robią z tego że to ich pupilki srają na tych chodnikach i twierdzą że to malutki piesek i cóż on nabrudzi
~ERYK 26-02-2010 14:22
Szkoda , ze nie wręczano odznaczeń dla wlaścicielki psa ktory robi najwieksze kupy - dlaczego nie zajeli sie systemem oczyszczania miasta z psich odchodow i opracowaniem systemu konsekwencji i kar dla wlaścicieli za sranie w mieście . Tylko w prymitywnej polsce jest to nie rozwiazane - na całym zachodzie sibie poradzili znakomicie w Angli ,Niemczech ,Szwajcarii, Austrii ,kupy psiej sie nie znajdzie na zadnym skwerku . A Polska jest zasrana do potegi i takie tez mamy wladze jak czystośc w miescie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Motocykliści dla Niepodległej

Jubileusze małżeńskie

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
832
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%