MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Kwiaty i akty życiem artystki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 14 lutego 2008, 17:23
Aktualizacja: 17:24
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Pełne barw i wyrazistości płótna przedstawiające bukiety i nagie kobiety można oglądać w Galerii Małych Obrazów przy placu Ratuszowym. Wernisaż odbył się w czwartek.

– Bez malowania nie wyobrażam sobie życia – mówiła Joanna Ratajczak-Kurowicka, autorka prezentowanych dzieł. Krótko opowiedziała o sobie oraz o swojej pasjach, jakimi są sztuka i malowanie.

Malarka pochodzi z Poznania i jest absolwentką tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. W Jeleniej Górze mieszka już ponad dwa lata. Na co dzień uczy wiedzy o sztuce w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego.

Wydarzenie w sympatycznej, aczkolwiek nieco ciasnej galerii urządzonej w części pomieszczeń dawnej Dessy, stało się także okazją do spotkań towarzyskich artystycznego światka. Zauważyliśmy, między innymim Alinę Obidniak, byłą dyrektorkę Teatru im. Norwida, Józefa Liebersbacha, społecznika i klimatologa. Elżbietę Terlegę z Filharmonii Dolnośląskiej oraz Jana Foremnego z Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Przybyli także uczniowie J. Ratajczak-Kurowickiej.

Wszystkich witała gospodyni placówki, która od grudnia minionego roku wzbogaca ofertę galerii jeleniogórskich, Beata Czystołowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Owocna współpraca

Zamknięta droga Chomontowa

Dobra męska moda wcale nie musi być droga

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 15-02-2008 0:08
...akt kobiecy to piekno ...kwiatu paproci i delikatnosc..babiego lata !.
~Teodor 15-02-2008 12:15
Uhu-hu, pani Joasia Ratajczak-Kurowicka nadal na topie. Zupełnie w odmienionym stylu jak dotychczas. Pamiętam jej wystawę "Książki" w jeleniogórskim BWA. Ta książka artystyczna uprzestrzennia płaszczyznę obrazu w ten sposób, że zapełniając ją perfekcyjnie wygiętym w odręczne pismo tekstem.
Hava Nagila 16-02-2008 3:02
.........jak mnie sie farba z puszki na podloge w garazu wylala to takie wlasnie wyszlo -jak na zdjeciu .........nie, nie zartuje , popieram kazda forme sztuki , malujta tylko nie mufta, ze to sztuka , mata fantazje to se walnijta obraska ale czy to sztuka ??? Nie wiem , ja pracuje w kamieniolomach ;-))
~AgnieszkaIII 16-02-2008 15:06
Serdeczne pozdrowienia dla Beatki Czystolowskiej. Kasia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Tort w dowód wdzięczności

Stalowe rumaki w Karpaczu

Serca pełne nakrętek

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
869
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%