MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 6 czerwca
im. Danuty, Dominiki

Kwiatowe podziękowanie w Zamku Książ

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 2 maja 2020, 13:09
Aktualizacja: Niedziela, 3 maja 2020, 6:29
Autor: Mateusz Mykytyszyn – Zamek Książ
Fot. Użyczone/Zamek Książ
W dniu, w którym miał się rozpocząć w Zamku Książ w Wałbrzychu odwołany z powodu pandemii XXXII Festiwal Kwiatów i Sztuki, zespół zamkowy w wyjątkowy sposób podziękował personelowi medycznemu. Z setek wielokolorowych begonii i pelargonii ułożony został na dziedzińcu honorowym napis: „Dziękujemy”.
Tym symbolicznym gestem chcieliśmy wyrazić nasze uznanie dla wyjątkowego poświecenia i ciężkiej pracy personelu medycznego, który jest codziennie na linii frontu walki w pandemią. W normalnych okolicznościach rozpoczynalibyśmy dziś największą imprezę florystyczną w Polsce, którą odwiedzają dziesiątki tysięcy gości – wyjaśnia motywację, która stała za ułożeniem kwiatowego napisu, prezes Zamku Książ w Wałbrzychu Anna Żabska.

Festiwal Kwiatów i Sztuki, od wielu lat stanowi największe wydarzenie odbywające się na Zamku Książ w Wałbrzychu. Impreza cieszy się niegasnącym zainteresowaniem turystów, o czym najlepiej świadczy fakt, że do dawnej siedziby Hochbergów przyjeżdża wówczas ponad 250 wystawców i około 100 000 zwiedzających, a bajeczny Zamek i jego dziedziniec toną w girlandach kwiatów.

W tym roku festiwal miał się odbywać w dniach od 30 kwietnia - 3 maja 2020 r., pod hasłem „W krainie baśni i bajek”. W tej chwili nie jest jeszcze znana nowa data Festiwalu.

Twoja reakcja na artykuł?

10
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje węzeł przesiadkowy

Jak dojechać na Czarne?

Wracamy do gry! Czerwiec dodatków w Proshot Paintball

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Anna druga królowa Polski 7-05-2020 9:05
Wczoraj byłam w centrum z Jeleniej Góry, od tego świństwa co nazywa się płyn dezynfekujący wydobywa się zapach że studzienek kanalizacyjnych. Chybabyście podusili się jeleniogórzanie gdybyście zdjęli lub otwieracze okna i wdychacie to bioświństwo bo was kasta straszy. W tym dołku kotliny wytrują szybko staruszków lub ich zaszczepią na amen.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wieża widokowa z wyłonionym wykonawcą  

Kosić czy nie kosić?

Mercedes eCitaro na testach w Jeleniej Górze

Udało się... dzieci szczęśliwe!

Kapitalna wiadomość w sprawie linii kolejowej do Karpacza i Kowar!

Sonda

Pojawiają się głosy, że w związku z zaległościami w nauce, spowodowanymi pandemią, wszyscy uczniowie powinni powtarzać rok. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
828
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%