MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Kwadrat chce dawnego blasku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 13 lipca 2008, 7:51
Aktualizacja: 7:51
Autor: JEN
Fot. TEJO
Budynek Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30 przeczy swoim wyglądem temu, co taka placówka powinna sobą prezentować. Od 23 lat nie był odnawiany i wygląda koszmarnie. Ma to się zmienić. Czy wrócą czasy, kiedy w klubie „Kwadrat” tętniło życie kulturalne.

Właśnie 23 lata temu zrobiono w tym obiekcie powierzchowną renowację, w ramach której odmalowano wnętrza, odremontowano toalety i położono nową elewację w kolorze zielonym, czyli nadziei, ale do tej pory ściany mocno zszarzały i straszą swoim zapyziałym wyglądem.

To nieprzyjemne wrażenie potęguje wygląd markiz, również kiedyś w zielonym kolorze, które dodatkowo uświetniły kolorystycznie gołębie, wiadomo czym. Jedną z markiz skradli niedawno złodzieje złomu i nieźle się obłowili, bo to było kilkadziesiąt kg cennego złomu.

Pozostałe markizy zostaną zdjęte i wyczyszczone. Kiedy się pojawią na froncie tego obiektu, dopiero będą razić świeżością w kontraście ze starą elewacją. Jednak jest szansa na to, że cały obiekt będzie odnowiony kosztem 10 mln zł. Stanie się tak, bo JCK opracowuje projekt remontu, w ramach którego powstanie supernowoczesny budynek przystający do obecnych i przyszłych potrzeb nowoczesnego domu kultury.

Przebudowane będzie wejście główne, parterowy hall oraz dawna kawiarnia (właśnie „Kwadrat”) na parterze. Wyremontowane zostaną pokoje na pierwszym piętrze oraz sala widowiskowa, gdzie starszą duchy z PRL, a szczególnie nieprzyjemny zapach z zakurzonych foteli z ubiegłego wieku.

Cały budynek będzie klimatyzowany. I choć brzmi to zbyt optymistycznie, to można wierzyć, że złożony przez JCK w styczniu przyszłego roku projekt remontu będzie zrealizowany, bo zyskał wsparcie władz miasta, które o odpowiednie fundusze wystarają się w Unii Europejskiej. Obecny JCK będzie się nazywał Euroregionalne Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstanie dolnośląski szlak zabytków techniki

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Fundusze dla powiatu lubańskiego

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ktos 13-07-2008 10:24
Ciekawe kiedy to nastapi i jak dlugo bedzie trwal ten remont , zapewnie wiemy juz jak dlugo remontowano bibloteke ..
~**** 13-07-2008 11:34
Zamiast "hall" można napisać hol.Prawidłowo i po polsku...Pozdrawiam
~kwadrat 13-07-2008 12:14
~_kolegaholownicka___ 13-07-2008 12:45
Można pisać hall i hol ...obydwie formy są poprawne. Hall jednak brzmi lepiej ;) Ja bym pisał jeszcze climatyzacja ...będzie już zupełnie juropejsko.
~kwadrat 13-07-2008 13:43
~janus 13-07-2008 18:53
A co się stanie z zamurowanymi oknami?
piipi 14-07-2008 16:10
....Pamietam dobrze,bo w tym lokalu striptease ogladalam !.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Droga rowerowa w budowie

Tablica przy szlaku

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%