MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kuter Artystyczny wypłynie z przystani. Młodzi walczą o miejsca

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 29 kwietnia 2012, 7:43
Aktualizacja: 23:03
Autor: Petr
Fot. Petr
Eliminacje wstępne do Polsko–Czeskiego Kutra Artystycznego 2012 odbyły się w dniach 26–28 kwietnia najpierw w Przystani Twórczej a potem w Sali Błękitnej Pałacu Schaffgotschów w Jeleniej Górze–Cieplicach. – Młodzi pokazali klasę. Naprawdę mieliśmy na co popatrzeć – mówią widzowie.

Istotnie bowiem prezentacje wokalne, mini koncerty solo i w grupie, pokazy taneczne i małe formy teatralne to tylko niektóre z form „walki o miejsce” w eliminacjach finałowych Polsko-Czeskiego Kutra Artystycznego, jakie w tym roku wybrali młodzi. Ludzie w wieku od 14 do 26 lat, którzy dwoili się i troili by udowodnić widzom, że to właśnie na nich warto postawić. Co ważne głosowanie jest ciągle w toku. Występy młodych artystów możecie oglądać w serwisie facebook na profilu www.facebook.com/LiveEventTV. Tam też możecie głosować na swoich faworytów poprzez kliknięcie w „Lubię to!”.

– Polsko-Czeski Kuter Artystyczny to projekt mający na celu promocję młodych wokalistów, instrumentalistów, tancerzy, aktorów itp. Przekraczając granice wypływamy na szeroką wodę i wyławiamy talenty. Co najważniejsze, talenty „lokalne”, tutejsze, które zyskują dobrą okazję do zaprezentowania się szerszej publiczności. Na żywo i w Internecie. I to tak naprawdę jest główną nagrodą w projekcie – mówi nam Katarzyna Maczel z Przystani Twórczej Cieplickiego Centrum Kultury.

Eliminacje finałowe do Polsko-Czeskiego Kutra Artystycznego 2012 odbędą się w dniach 13 i 14 maja. 21 maja i 2 czerwca ruszą koncerty półfinałowe. Miejscem przesłuchań i występów laureatów będzie Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze oraz Kulturni Centrum – Trutnov.

Festiwal młodych talentów Polsko-Czeski Kuter Artystyczny to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a także środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Patronat medialny festiwalu sprawuje portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstają kolejne plany (zagospodarowania)

Gdzie się podziała ławka górnicza?

Procesja na Zabobrzu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ojtam 29-04-2012 14:22
Moi mili popatrzcie na zdjęcia 7,8,9 to Kasia i Kinga. ich taniec to przesłanie dla tych co tkwią w ograniczeniach dnia codziennego, stolik z którym tańczy Kasia to właśnie te schematy, ale ma swojego Anioła (Kingę ti ta na biało), która wyzwala Ją i obie są TU i TERAZ. Ogladałam taniec Kingi i Kasi kilka razy to taniec szczęścia ! Obie są piekne i wyraziste. Drugi wystep równie perfekcyjny. Żerom i inni do akcji :-) :-) :-)
~oj J-ka 29-04-2012 19:14
W Sali Błękitnej - auli Politechniki Wrocławskiej ZOD w Jeleniej Górze Cieplicach. Och Petr :)
~ 29-04-2012 21:50
Twie straże pożarne po carrefourem, wie ktoś co się stało?
~ 29-04-2012 21:51
nadjechała właśnie trzecia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Kasia Tkacz zagra na mistrzostwach Niemiec

Granat przy śmietniku

Co z zameczkiem na Zabobrzu?  

Dwie strefy w Siedlęcinie?

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1360
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%