MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Kuszą inżynierią bezpieczeństwa. Skutecznie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 marca 2011, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Na wczorajszych dniach otwartych Wydziału Technicznego Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej zainteresowani studiowaniem na kierunku m.in. inżynierii bezpieczeństwa licealiści zapoznawali się z tematyką studiów, sposobem prowadzenia zajęć, z laboratorium oraz biblioteką.

Wydział Techniczny Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej organizuje co roku dla szkół jeleniogórskich i nie tylko tzw. drzwi otwarte. – W zależności od tego, jaka szkoła do nas przyjdzie przygotowujemy odpowiednio program, aby był atrakcyjny dla naszych, mam nadzieję, przyszłych studentów. Gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Turystycznych z Jeleniej Góry, którym przedstawiliśmy nasze oferty kształcenia studiów inżynierskich. Nasi studenci przygotowali także prezentację przedmiotów, których się uczą. Maturzyści zwiedzili laboratoria oraz bibliotekę, gdzie zapoznali się z zbiorami literatury naukowej – poinformowała Danuta Fjałkowska, prodziekan Wydziału Technicznego Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej.

Odbył się wykład z inżynierii bezpieczeństwa prowadzony przez dr. inż. Tadeusza Lewandowskiego podczas, którego zaprezentowano m.in. sposoby monitorowania zagrożeń. – Przedstawiłem zasady modelowania zagrożeń i informacje na temat tego, dlaczego to modelowanie zagrożeń jest niezbędne w naszej rzeczywistości. Chodzi o zjawiska, zarówno naturalne związane np. z powodziami, pożarami, wybuchami, jak i te, do których powstania przyczynił się sam człowiek, czyli zagrożenia cywilizacyjne np. ostatnia awaria reaktorów w Japonii. Należy zatem szukać nowych technologii do zapewnienia bezpieczeństwa naszego świata, a co za tym idzie kształcić nowych specjalistów, co na naszej uczelni właśnie czynimy – powiedział wykładowca.

Kierunek inżynieria bezpieczeństwa został otwarty w ubiegłym roku i przyciągnął bardzo wiele osób, a szczególnie uczennic, które chcą poszerzać wiedzę w tym zakresie. Ilość studentek na wydziale technicznym wciąż rośnie, co bardzo cieszy grono akademickie. Po uzyskaniu tytułu inżyniera każdy absolwent od razu może pełnić funkcję starszego inspektora bhp, a chętni na to stanowisko są poszukiwani na rynku pracy.

– Na tym kierunku połowę grupy tworzą dziewczyny. Laboratoria są bardzo ciekawie wyposażone, robimy w nich różne pomiary i ciekawe doświadczenia. Jestem na pierwszym roku inżynierii bezpieczeństwa. Wybrałam tę specjalizację, bo sądzę, że jest bardzo przyszłościowa. Po tym kierunku najszybciej można zdobyć tytuł starszego inspektora bhp, dzięki czemu mam nadzieję, że znajdę dobrą pracę, a na rynku jest duże zapotrzebowanie właśnie na inspektorów bhp – powiedziała Paula Mostowik, studentka pierwszego roku inżynierii bezpieczeństwa.

Na koniec odbył się pierwszy z tegorocznego cyklu wykład poprowadzony przez dr. Mariana Pierzchałę na temat „Nowe konstrukcje liniowych układów scalonych”. Seria wykładów z różnych przedmiotów wydziału technicznego ma na celu przybliżenie licealistom zainteresowanym kontynuowaniem nauki w KPSW, szerokiego wachlarza dostępnych kierunków.

Ogłoszenia

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 29-03-2011 8:41
Tak jak wczesniej rynek nasycil sie ekonomistami tak teraz bhpowcami,troche ludzi znajdzie prace,a reszta przekwalifikowanie do zmieniajacych sie trendow rynku pracy.
~... 29-03-2011 8:41
... jeszcze zevy byla u nas praca dla inzynierow...
___x 29-03-2011 10:44
tylko szkoda że ten wydział techniki nie prowadzi studiów zaocznych na żadnym kierunku
~jeż 29-03-2011 10:58
Akcja promocji WSZ przez "Jelonkę" jest ustawiczna choć raczej mało efektywna, a napewno nużąca !!
~ 29-03-2011 17:05
Nie wiem z jakiego powodu bardziej, i jako pierwszy promowany na dniach otwartych kierunek ETI został tutaj pominięty, przy czym studenci przedstawiający kierunek ETI byli znacznie lepiej przygotowani...czy dlatego,że skoro mają mniej dziewczyn nie są godni uwagi jelonki?
~... 29-03-2011 19:18
IMHO jedyny konkretny kierunek to EiT, ktory niestety umarl smiercia naturalna...
~ 29-03-2011 20:43
Jezeli dla kogos wykłócie danych statystycznych na pamiec oznacza przygotowanie sie to wspolczuje. Niektórym moze to imponowalo ale na pewno nie wiekszosci. Uwazam, ze o statystykach powinni sie uczyc na zajeciach, ale to na pewno nie przekona kogos zeby wyral te studia. Co innego powiedzenie wprost o zaletach badz wadach uczelni powiedzianych swobodnie prosto z serca!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przedszkole po remoncie

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Spór o szkołę w Sosnówce się zaostrza  

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Głos wicekuratora ws. szkoły w Sosnówce

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%