MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Kupieckie negocjacje z miastem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, 12:18
Aktualizacja: 12:19
Autor: Angela
Fot. agrzywacz
Dzisiaj o godzinie 13.00 w jeleniogórskim ratuszu z władzami miasta i urzędnikami spotkają się przedstawiciele zarządów spółek kupieckich „Zabobrze” i „Flora”. Podczas spotkania rozstrzygnie się czy od 1 lipca br., kiedy dotychczasowym zarządcom kończą się umowy z miastem, targowiska przejdą w ręce kupców czy innego podmiotu zarządzającego.

Dzisiejsze spotkanie będzie pierwszą roboczą debatą z przedstawicielami nowo utworzonych spółek kupieckich. Podmioty te są obecnie w fazie rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Osobowość prawną mają nabyć w najbliższych dniach.

- Kiedy dowiedzieliśmy się poniedziałkowym spotkaniu w ratuszu, na targowisku zapanowała ogromna radość, ludzie przychodzili i przynosili kwiaty. Bardzo cieszymy się, że po długich i ciężkich bojach udaje nam się realizować kolejne etapy naszych planów. Jesteśmy przekonani, że kiedy przejmiemy targowisko w swoje ręce, zmieni ono swoje oblicze, będzie bardziej nowoczesne i atrakcyjne oraz konkurencyjne dla marketów – mówiła Danuta Wójcik z targowiska Zabobrze.

Do Spółki Kupieckiej Zabobrze przystąpiło 102 osoby z Zabobrza, a do „Flory” 77 kupców. Jak mówią przedstawiciele tych podmiotów, jak na razie nie wiedzą czego dokładnie będą dotyczyły dzisiejsze rozmowy. Prawdopodobnie zapadnie decyzja o dalszych losach targowisk od 1 lipca br., nie wiadomo jednak czy miasto podpisze z kupcami trzymiesięczne umowy, czy do czasu uzyskania przez nich osobowości prawnej zleci zarządzanie targowiskami innemu podmiotowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Marszałek Sejmu w Kowarach

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Skatepark za frekwencję?

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~:) 28-06-2010 15:58
Odwrotnie, FLORA - 102 , ZABOBRZE - 77. Pozdrawiam
~kupiec 28-06-2010 17:21
panie prezydencie nadczym pan się zastanawia komu dać targwiska chyba pan nie wie jakie pan zjmuje stanowisko .skoro pan niewie co ma zrobic to mi się wydaje co pan tam robi na tym stanowisku ,proszę wyznaczyc przetarg i sprawa jest jasna ,a ne pan lenart ustawia soje zasady kto to przejmie,do roboty zaco bierżesz kase !!!!!!
~ 28-06-2010 17:40
ryneczek koło ronda zaorać i zrobić parking piętrowy dla zabobrza. jest coraz więcej samochodów a nie ma gdzie ich trzymać. na parkingu nikt nie marudzi a te "spółki" będą lamentować, że to, że tamto.
~łamacz 28-06-2010 18:09
Zaorać te dwie nędze ! ! ! Co to za targowiska, toż wioski mają lepsze miejsca kupieckie. Nogi ludziska łamią przy tych budach i na płytach betonowych ! Ceny jak z orbity okołoziemskiej, a kultura obsługi jak z minionej epoki - tragedia ! ! !
teessi 28-06-2010 20:33
Jakoś czarno widzę, że te dwie spółki poradzą sobie z tym, aby wyremontować i polepszyć warunki na tych targowiskach. Dobrze, że się dogadali między sobą, ale czy poradzą z tym dogadaniem się, jak już będą działać i otrzymają te dzierżawy... Przecież do tej pory tam każdy z nich był sam dla siebie dyrektorem, a teraz będa musieli wybrać zarząd. Zarządu trzeba będzie słuchać, bo jak on ma być skuteczny w działaniu, to będzie musiał trochę nimi porządzić, a czy ci "kupcy" będą na tyle zdyscyplin
teessi 28-06-2010 20:36
owani, aby działać dla dobra wspólnego? Czy z przekupek zamienią się w kupców? Czy wiedzą co to jest marketing? On im kojarzy się z marketem, którego szczerze nienawidzą.
~skandal 28-06-2010 20:36
Pan Prezydent wyprosił z sali kupców i media
~do tessi 28-06-2010 21:15
zapewniam że je bynajmniej pracując na rynku szybciej jest sie nauczyć sumiennego gospodarowania zasobami budżetu firmy niż być w domu na zasiłku.Na marginesie najlepszą alternatywą jest zatrudnienie dobrego menadżera.ps to straszne że człowiek pokazując z jednej strony swoja inteligencje przesłania cwaniactwem i nienawiscią w takim razie kim on może być?
teessi 28-06-2010 21:24
do 21:15 - Chcę być dobrze zrozumiana, te targowiska są potrzebne, dobrze, że są, i nie wytrzymałyby długo pod tymi zarządami, co były, bo one ograniczały się do zgarniania kasy od poszczególnych stanowisk, bez zadbania o lepsze warunki dla sprzedawców i klientów. Tyle, że wiem jaka jest natura ludzi, którzy cały czas pracowali bez żadnego zorganizowania, lecz na żywioł, każdy sobie rzepkę skrobał. To będzie największy wasz problem.
~czlk 29-06-2010 7:48
Na wstepie chcialem napisac, ze nie jestem mieszkancem Jeleniej Gory, a jedynie osoba, ktora przed paroma laty studiowala tutaj. Ostatnio odwiedzilem Jelenia Gora i targowisko Flora. To co tam sie dzieje wola o pomste do nieba. Trzeba patrzec pod nog, zeby uniknac ataku jakiejs zdewastowanej plyty betonowej, trzeba patrzec do gory, zeby przypadkiem nie dostac w glowe od pseudo zadaszen i ich rurkowych konstrukcji. Ponadto w kilku miejscach Panstwo Kupcy pala sobie w najlepsze papieroski na srodk
~były kupiec 29-06-2010 8:48
W poniedziałek rzeczywiście p. Wójcik biegała szczęśliwa po targowisku i opowiadała jak ona pokaże kto tu rządzi tym starym k....., co się do jej spółki niezapisały. Dla jasności sprawy trzeba, by ludzie wiedzieli, że do jej spółki zapisały się głównie osoby zalegające z opłatami za czynsz dzierżawny przez wiele miesięcy, osoby które za same tylko odsetki mają zapłacić po parę setek zł i myślą że w trakcie tego zamieszania te zaległości ujdą im na sucho. Druga sprawa to dziwne specjalne zainter
~były kupiec 29-06-2010 9:01
c.d. specjalne zainteresowanie sprawą p. Lenarta, który prywatnie się zaangażował by przetarg wygrała jego partyjna koleżanka. Czy przepisy o przetargach w Jeleniej Górze nie obowiązują ? P. Wójcik przedstawia plany zabudowy, a właściwie budowy nowego targowiska, a właściwie jeszcze jednego hipermarkeciku, a ja pytam za co??? Kupcy nie mają pieniędzy nawet na opłatę czynszu, żaden bank nie da kasy jak nie będzie mógl zabezpieczyć spłaty, a nawet wieloletnia dzierżawa to za mało no i najważniejs
~były kupiec 29-06-2010 9:05
c.d. najważniejsze: GDZIE SĄ KUPUJĄCY?? oni już dawno odkryli uroku tesco i carrefurów gdzie można kupić na sztuki i plasterki, a ciuchy rozrywać z opakowań i rzucać dosłowniw na ziemię. Kto ma więc być motorem i siłą napędową nowej targowej inwestycji, tych kilku emerytów co przyjdą po ziemniaki, przecenioną bluzkję za 10 zł ? Lepsze jest zawsze wrogiem dobrego, szkoda ryneczku na zabobrzu, bo za 2 lata już go nie będzie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
273
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%