MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Kupcy z Cieplic nie potrzebują rewolucji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 listopada 2011, 9:14
Aktualizacja: 9:14
Autor: Angela
Fot. ....
Do końca roku odłożona została decyzja co do dalszych losów Targowiska Cieplice. Chętna do przejęcia i zarządzania tym miejscem była spółka kupiecka „Zabobrze”, która złożyła wniosek do prezydenta o przekazanie jej ryneczku. Ten do końca roku pozostanie jednak w rękach Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Zarząd spółki kupieckiej z Zabobrza zapewniał, że ma już gotową koncepcję modernizacji i zmiany wizerunku cieplickiego ryneczku. Zdaniem handlowców zaniedbanie spowodowało, że klienci odwrócili się od targowiska. Podkreślili, że zmiana wizerunku ryneczku jest koniecznością nie tylko ze względu na zagrożone miejsca pracy cieplickich kupców, lecz także na ogólny obraz uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry.

Tymczasem prezydent Marcin Zawiła zapewnia, że zapoznał się w tym wnioskiem, ale do końca roku nie będzie w tym temacie żadnych zmian.
- Targowisko Cieplice to jest najbardziej monitorowanym przeze mnie targowiskiem w mieście, bo co tydzień robię na nim zakupy i jestem w stałym kontakcie z tamtejszymi kupcami. Wiem, że w tym ciężkim okresie jesienno-zimowym rewolucja jest ostatnią rzeczą, jakiej teraz potrzebują kupcy. Z decyzją poczekamy więc do końca roku. Do tego czasu jedynym zarządcą i poborcą opłat będzie ZGKiM – powiedział szef miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Marcin73 2-11-2011 9:37
Ryneczek w obecnej formie nie przetrwa - z miesiąca na miesiąc traci kupujących. Potrzebna jest nowa strategia, nowy porządek, lepszy gospodarz. Na utrzymaniu obecnego stanu rzeczy stracą wszyscy - kupcy, klienci, oraz oczywiście miasto. Z wyrazami szacunku. Marcin Kaflik "Miłośnicy Cieplic"
~ja tez nie 2-11-2011 9:39
Gdzie jest SKM ?!
~GAPA 2-11-2011 10:26
przestancie biadolic przeciez to umiera kto kupuje w tym syfie
~zorro 2-11-2011 11:24
A co tam pan prezydent kupuje? Podróbki butów, tanie chińskie skarpety czy może przeterminowane chrupki kukurydziane?
~do zorro 2-11-2011 12:58
masz racje ... zgodnie z zasadą, jestes tym, co jesz ...
~ 2-11-2011 16:30
zadnych bramiarzy i bilbordzistow z zabobrza
~ 2-11-2011 18:28
cieplicki Bangladesz. Zalać betonem, przyklepac asfaltem i tyle. Na terenie dawnego tartaku wybudować im halę targową, schludnie sucho czysto.
~ 2-11-2011 18:35
Zamiera ten handel, bo stragany czynne tylko do 15:30, a pracujący klient w tygodniu nie ma tam czego szukać po 16:00. To jest otwarte tylko dla emerytów, bezrobotnych i ... Prezydenta. Ciekawe, kiedy robi zakupy...
~andree 2-11-2011 18:38
ZARZAD SPOLKI KUPIECKIEJ NIECH ZAJMIE SIE BALAGANEM NA SWOICH TERENACH.DZIADOSTWO NA KAZDYM KROKU SA STOISKA GDZIE ZA ZGODA ZARZADU SPRZEDAJE SIE PRZETERMINOWANE PRODUKTY SPOZYWCZE (PAKT Z SANEPIDEM)MOZE WARTO BY TO NAGLOSNIC
~Zygmunt Pont 2-11-2011 19:13
Dlaczego do obecnej chwili nikt nie pomyslał i nic nie zmienił - przeież w Poznaniu rynki pieknie dzialaja kazdy w swojej dzielnicy sa czyste , estetyczne pachnące , ładną architekt. ,kolorowe. U nas a zwłaszcza w Cieplicach , mozna ten rynek przenieśc na miejsce dawnego ogrodnictwa przedłużenie dawnej ul .Pocztowej. ,wykonać piekne wymiarowe ,jednolite stragany ,orginalne kolorowe , dobre dojazdy -będzie to żyło i działąło bo jest to potrzebne jak świeże warzywo. To że u nas są słabi radni i prezydent - barany bez pomysłów i inwencji ,nie oznacza że ludzie są tez bez ikry i inicjatywy.Dlatego rynek w tym obecn.miejscu to Ekwador i winien być zlikwidowany i przeniesiony na nowe większe wygodne miejsce po ogrodnictwie . To rozwiązanie podpowiada były członek Jel.Stowarz.Kupców.
~ 2-11-2011 19:49
to fakt syf kiła i mogiła, a obroty spadły jak szpital zlikwidowali
~jes 2-11-2011 21:02
maja tam swieze warzywa i owoce i wole tam kupic niz w zasyfialej biedronce
~Czeslaw 2-11-2011 21:59
Bardzo mnie osobiście cieszy troska Miłosśnikow Cieplic o ryneczek w Cieplicach.Zapraszam ich wszystkich do Centrum Jeleniej Gory jak tętni życiem.ilu tam jest spacerowiczów .Jak dostosowali się handlowcy do ich potrzeb.Macie piękną Galerię Handlową-tylko czy w niej kupujecie?Znam osobiście wielu z WAS co szukacie szmaty za 1 zl. Wtedy WAM nie przeszkadza syf ,kiła i mogiłar-yneczku.A tak na marginesie za ten syf placimy rocznie kilkanaście tysięcy.Ajeszcze nam się proponuje na włsny koszt wybudowąć Muszłe koncentową ,Plac Spotkań.Ale o toalecie dla kupców ZAPOMNIANO.Pstawić musimy jescze pawilony za kilkadziesiąt tysięcy,ogrodzić teren,uzbroić w media i na to wszystko wziąść kredyt na kilkanaście lat
~ 2-11-2011 23:18
szkoda miejsca na ryneczek z szara sterfa.chandlujacym znalesc inne miejsce miedzy cieplicami a orlim wszyscy beda mieli blizej. działke sprzedac za kase przygotowac nowy wiekszy plac
~:( 2-11-2011 23:33
Tak tak... zlikwidujcie ryneczek ,bo mamy ich za wiele, a w to miejsce koniecznie ... kolejny fryzjer lub lumpeks. Bo Cieplice właśnie z tego słyną na prawo lump na lewo fryc i na przemian na lewo lump na prawo fryc ;(
~ 2-11-2011 23:55
ZREZYGUJCIE KTREGOŚ ROKU Z WCZASÓW ZAGRANICZNYCH W CIEPŁYCH KRAJACH, A ZŁÓŻCIE SIĘ NA TOALETĘ, MAŁO NIE ZARABIACIE, JEŚLI ZAMYKACIE JUŻ O 15:30, WIDOCZNIE STAĆ WAS NA TO, ABY PRACOWAĆ KRÓCEJ NIŻ INNI.
~ 24-11-2012 16:24
rynek w cieplicach powinien byc otwarty tylko w soboty''

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
729
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%