MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Kupcy walczą o czystość przy targowisku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 19 sierpnia 2011, 7:28
Aktualizacja: 7:39
Autor: Angela
Fot. Angela
Na terenie przylegającym do Biedronki nieopodal targowiska Zabobrze, którego właścicielem jest firma Gold z Kamiennej Góry, codziennie rozkładane są stragany z warzywami i innymi produktami. Zdaniem kupców z Zadobrza, handlarze zostawiają tam hałdy nieczystości.

Od czasu przejęcia Targowiska Zabobrze przez kupców, którzy utworzyli spółkę, przedsiębiorcy walczą o zmianę wizerunku ich miejsca pracy. Teren targowiska został ogrodzony i wysprzątany. Zagospodarowano trawniki, udrożniono parkingi i drogę dojazdową. Wybudowany i ogrodzony został też kontener na śmieci. Zdaniem Stanisława Sudoła, prezesa spółki kupieckiej Targowiska Zabobrze, taki ład i porządek burzą kupcy, którzy handlują poza terenem targowiska, obok pawilonu Biedronki.

- Nie ma tam żadnych koszy na śmieci. Codziennie zostaje tam brud i nieporządek. Kilkakrotnie w tej sprawie interweniowała straż miejska. Próbowaliśmy też rozmawiać z właścicielem terenu, na którym rozkładane są te stragany. Początkowo chciał z nami współpracować, ale po jakimś czasie się wycofał. Walczymy o zmianę wizerunku kupców i o klientów, a tymczasem kilka stoik psuje nasz cały obraz – mówi prezes spółki.

Odpowiedzialności za to nie chce wziąć właściciel firmy Gold, z którym telefonicznie próbowaliśmy porozmawiać. Pracownica poinformowała nas, że nie jest upoważniona do udzielania w tej sprawie żadnych informacji, a szef jest zajęty i oddzwoni. Na telefon czekaliśmy, ale nikt do nas nie oddzwonił.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla turystów

Wkrótce święto kolorów

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Tom 19-08-2011 8:12
A co Pana Sudoła obchodzi teren wokół Biedronki i kto tam handluje, czym i co po sobie zostawia? Nie jego małpy - nie jego cyrk. Boli, że kasa ucieka, więc można orżnąć potencjalnych wynajmujących powierzchnie reklamowe. W ciągu jednego dnia cena powierzchni reklamowej wzrosła o 50 zł za miesiąc - to jest dopiero biznes a nie jakieś tam targowisko i ludzie z którymi trzeba się użerać. Baner sobie grzecznie wisi za 200 zł miesięcznie i niczego się nie domaga. Zlikwidować TARGOWISKO ZABOBRZE - zrobić miejsca na banery !!!!
~Gość 19-08-2011 8:54
Pan prezes Sudoła niech zajmie się tymi cenami za handel na terenie targowiska zabobrze które przewyższają nawet opłaty za takie same stoiska w centrum miasta ,a teren biedronki nie należy do terenu ryneczku zabobrze więc co to p.Sudoła obchodzi ,ludzie uciekają z ryneczku bo handel tam staje się nie możliwy przez pobieranie opłat i przez miasto i zarząd targowiska ,a pani która opłaty na targowisku zabobrze pobiera powinna iść do szkoły i nauczyć sie pobierać pomiary bo liczy podwójnie .
~Beeee 19-08-2011 9:51
Miasto pobiera od handlujących na terenie firmy "Gold" tzw. oplatę targową. To podatek dzienny, za który winno codziennie posprzątać po kupcach handlujących poza targowiskami. Doszłoby pewnie do współpracy ze spółką kupiecką gdyby nie fakt, że w ciągu roku działalności tej "Spółki" ceny za handel i usługi administracyjne nie wzrosły o 100%. Spółka poza tym czerpie zyski z opłat, których nie zatwierdził Prezydent Miasta ( taki wymóg jest przewidziany w Uchwale Rady Miasta ), ale on ma to w d...e. Podobnie jak i zgłaszany wiele razy fakt, że podatek, który winien być pobierany na targowisku CODZIENNIE, jest pobierany ryczałtowo, raz w miesiącu. Kontrowersyjną sprawą z punktu widzenia obowiązującego prawa jest zmniejszenie "Spółce" czynszu o 10 tys. zł.
~olo256 19-08-2011 10:47
Do szanownych kupców. Nie chodzi Wam o wizerunek lecz o uciekające pieniądze wiadomo nie od dziś, że kupuje się tam gdzie jest taniej. Więc sprawa jest prosta, a po za tym sami kupcy robią zakupy w Biedronce. Sądze, że ten artykuł nie winien mieć miejsca bo sami sobie szkodzicie.
~kkk 19-08-2011 12:19
zaorac to rumowisko bedzie spokój
~ 19-08-2011 12:45
dokladnie, a ja nie rozumiem, o co pan Sudola sie tak piekli, rozmawialam z jednym ze sprzedawcow stojacych przy biedronce i pan powiedzial, ze zostal najzwyczajniej w swiecie z targowiska wykurzony, traktuje sie tam sprzedawcow jak smieci, wiec panie Sudola, do kogo te pretensje, zmiencie najpierw polityke wewnatrz "firmy", a potem z pretensjami.
~lolek i bolek 19-08-2011 12:53
Panie prezesie niech pan nie rozśmiesza konia bo do stajni nie trafi.A droga jelonka dała się zmanipulować politycznie ,wstyd.
~Jano 19-08-2011 16:09
na tym targowisku to strach stać pijani menele wiecznie tam handlują i denaturat chlają ,a na nasze skargi p.Sudoła tylko mówi oni też za plac płacą tylko że klijęci już ten plac szerokim łukiem omijają i wiecznie tylko ci sami kupujący emeryci wiecznie wszystko by darmo chcieli i narzekają na wszystko ,olać ten ryneczek lepij pod biedronką stać choć zbyt i ceny nie takie kosmiczne jak na tym chorym ryneczku.
~x 20-08-2011 15:08
targowisko !? to stek bud- kazdy na swoje kopyto, slamsy!!!!!! jadac przez podkarpackie widzialem targowisko niczym ze snu, jednolite stanowiska do handlu na zewnatrz bez zapleczy i sektor zabudowany pieknymi pawilonami o lekkiej drewnianej zabudowie w postaci stylizowanych domkow kempingowych i to o oprawie z drewna jak chatki go...lskie. az milo patrzec jak czysto i estetycznie to sie prezentuje, dodam ze teren ogrodzony starannym plotem z zielonrj siatki. szkoda ze u nas brak pomyslu na utwozenie takiego obiektu. jak w rumunii.
~ 20-08-2011 15:08
z "Zadobrza"???
~x 20-08-2011 15:29
targowisko !? to stek bud- kazdy na swoje kopyto, slamsy!!!!!! jadac przez podkarpackie widzialem targowisko niczym ze snu, jednolite stanowiska do handlu na zewnatrz bez zapleczy i sektor zabudowany pieknymi pawilonami o lekkiej drewnianej zabudowie w postaci stylizowanych domkow kempingowych i to o oprawie z drewna jak chatki go...lskie. az milo patrzec jak czysto i estetycznie to sie prezentuje, dodam ze teren ogrodzony starannym plotem z zielonej siatki. szkoda ze u nas brak pomyslu na utworzenie takiego obiektu. jak w rumunii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Na Polanie praca wre!  

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Manewry medyczne

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
776
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%