MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kup podręczniki za złotówkę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 18 czerwca 2008, 8:35
Aktualizacja: Sobota, 21 czerwca 2008, 9:01
Autor: Angela
Fot. Angela
Uczniowie jeleniogórskich szkół myślą już tylko o wakacjach, a ich rodzice – o kolejnych wydatkach. Trzeba wydać pieniądze na wypoczynek, ale nie tylko. Niektórzy już teraz myślą o podręcznikach na nowy rok szkolny. Teraz jest jednak szansa by książki kupić za symboliczną cenę.

Niewielu wie, że Biblioteka Pedagogiczna w Jeleniej Górze niemal nowe podręczniki do wszystkich klas szkoły podstawowej, gimnazjum czy szkół średnich sprzedaje za złotówkę. Już w roku ubiegłym z takiej okazji skorzystało setki rodziców.

– O sprzedaży podręczników dowiedziałam się przypadkiem rok temu, kiedy wypożyczałam książki – wspomina Anna Rudnicka. Początkowo nie mogłam w to uwierzyć, bo co roku na szkolne podręczniki wydawaliśmy z mężem majątek. Za każdą nową książkę w księgarni trzeba bowiem zapłacić około 40 złotych, a w bibliotece kosztuje złotówkę.

W tym roku sprzedaż książek już się rozpoczęła, zakończy ją kiermasz, który odbędzie się pod koniec wakacji. Jednak już teraz warto sprawdzić wystawione pozycje. Mimo że książek jest sporo, liczba woluminów z poszczególnych wydawnictw jest ograniczona.

– W tym roku do sprzedania będzie co najmniej kilka tysięcy egzemplarzy, jednak warto się zgłosić do nas jak najszybciej, ponieważ z każdym dniem będzie ich coraz mniej – mówi Agata Szpala z Biblioteki Pedagogicznej w Jeleniej Górze.
W porównaniu do cen rynkowych książek są to naprawdę grosze, a złotówka ze sprzedaży każdej pozycji zostanie przeznaczona na bieżące utrzymanie biblioteki.

W bibliotecznym zbiorze przeznaczonym do sprzedaży znajdują się zarówno podręczniki tematyczne, jak i językowe oraz ćwiczenia. Biblioteka Pedagogiczna w Jeleniej Górze mieści się w budynku DODN-u przy ulicy I-go Maja 43, tel. (075) 75 225 80.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sudety w Gościńcu

Prezydent promuje zawidowskie anioły

Nowy sposób na wyższą emeryturę

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~E 18-06-2008 9:21
czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć jak możliwe jest to że szkoły podają dopiero we wrześniu spis lektur a akcja o której tu piszą już sie rozpoczęła i zakończy sie pod koniec wakacji kiermaszem.. jest to zupełnie nielogiczne [i zastanawiam sie o co tutaj chodzi.. czyżby wydawnictwa chciały sie pozbyc ubiegłorocznych podręczników?
~Jolka do E 18-06-2008 10:10
przeczytaj najpierw tekst a potem bierz sie za komentarz,mowa jest o podręcznikach nie lekturach.Oj,oj czytanie ze zrozumieniem sie kłania w pas.Warto w Twoim przypadku poświecić troszkę wakacji na nadrobienie zaległości
~xxx 20-06-2008 22:59
Ale spis podręcznikow też szkoły podają we wrześniu !!!
~ 25-06-2008 13:35
to tylko rodzice mogą tam chodzić??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Przez ludzki zginęły rodziny pszczele  

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Atrakcje ze zniżką dla krwiodawców

Greckie wakacje!

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
119
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
2%