MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kup podręczniki za złotówkę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 18 czerwca 2008, 8:35
Aktualizacja: Sobota, 21 czerwca 2008, 9:01
Autor: Angela
Fot. Angela
Uczniowie jeleniogórskich szkół myślą już tylko o wakacjach, a ich rodzice – o kolejnych wydatkach. Trzeba wydać pieniądze na wypoczynek, ale nie tylko. Niektórzy już teraz myślą o podręcznikach na nowy rok szkolny. Teraz jest jednak szansa by książki kupić za symboliczną cenę.

Niewielu wie, że Biblioteka Pedagogiczna w Jeleniej Górze niemal nowe podręczniki do wszystkich klas szkoły podstawowej, gimnazjum czy szkół średnich sprzedaje za złotówkę. Już w roku ubiegłym z takiej okazji skorzystało setki rodziców.

– O sprzedaży podręczników dowiedziałam się przypadkiem rok temu, kiedy wypożyczałam książki – wspomina Anna Rudnicka. Początkowo nie mogłam w to uwierzyć, bo co roku na szkolne podręczniki wydawaliśmy z mężem majątek. Za każdą nową książkę w księgarni trzeba bowiem zapłacić około 40 złotych, a w bibliotece kosztuje złotówkę.

W tym roku sprzedaż książek już się rozpoczęła, zakończy ją kiermasz, który odbędzie się pod koniec wakacji. Jednak już teraz warto sprawdzić wystawione pozycje. Mimo że książek jest sporo, liczba woluminów z poszczególnych wydawnictw jest ograniczona.

– W tym roku do sprzedania będzie co najmniej kilka tysięcy egzemplarzy, jednak warto się zgłosić do nas jak najszybciej, ponieważ z każdym dniem będzie ich coraz mniej – mówi Agata Szpala z Biblioteki Pedagogicznej w Jeleniej Górze.
W porównaniu do cen rynkowych książek są to naprawdę grosze, a złotówka ze sprzedaży każdej pozycji zostanie przeznaczona na bieżące utrzymanie biblioteki.

W bibliotecznym zbiorze przeznaczonym do sprzedaży znajdują się zarówno podręczniki tematyczne, jak i językowe oraz ćwiczenia. Biblioteka Pedagogiczna w Jeleniej Górze mieści się w budynku DODN-u przy ulicy I-go Maja 43, tel. (075) 75 225 80.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Szlak do Odrodzenia jest już po remoncie

Nagrody dla nauczycieli

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~E 18-06-2008 9:21
czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć jak możliwe jest to że szkoły podają dopiero we wrześniu spis lektur a akcja o której tu piszą już sie rozpoczęła i zakończy sie pod koniec wakacji kiermaszem.. jest to zupełnie nielogiczne [i zastanawiam sie o co tutaj chodzi.. czyżby wydawnictwa chciały sie pozbyc ubiegłorocznych podręczników?
~Jolka do E 18-06-2008 10:10
przeczytaj najpierw tekst a potem bierz sie za komentarz,mowa jest o podręcznikach nie lekturach.Oj,oj czytanie ze zrozumieniem sie kłania w pas.Warto w Twoim przypadku poświecić troszkę wakacji na nadrobienie zaległości
~xxx 20-06-2008 22:59
Ale spis podręcznikow też szkoły podają we wrześniu !!!
~ 25-06-2008 13:35
to tylko rodzice mogą tam chodzić??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Trudny dojazd do SP 3

Park już gotowy

60 – lecie Towarzystwa Karkonoskiego  

Wirtuozi jazzu

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
770
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%