MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Kulturowa ścieżka” w Artystycznej Galerii Izerskiej

Wiadomości: Kromnów
Czwartek, 8 listopada 2012, 11:30
Aktualizacja: 15:40
Autor: mea
Fot. Marlena Baranik
Już jutro (09.11.) o godz. 16.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej „Kulturowa ścieżka Jany i Josefa V. Scheybalovych". Wystawa jest efektem warsztatów fotograficznych w Czechach. Wstęp jest wolny, a wystawę można oglądać do 12 grudnia.

Wśród osób, które wzięły udział w warsztatach są między innymi: Beata Chlebowska, Adam Spolnik, Marlena Baranik, Marta Glądała i Angelika Morańska - wszyscy to mieszkańcy Gminy Stara Kamienica.

Nazwisko Jany i Josefa Scheybalów może mówić niewiele, ale tuż za granicą, w Jabloncu mówi dużo. To bowiem dzięki nim kraj liberecki posiada pokaźną dokumentację naukową, ale też artystyczną dotyczącą przede wszystkim kultury ludowej i zabytków. Państwo Scheybalovie zgromadzili ogromną ilość dzieł sztuki i literatury dotyczącej regionu, w którym spędzali swoje życie.

Ich spuścizna została szybko doceniona przez naszych sąsiadów. W byłym domu Scheybalóv - i co jest ciekawostką równocześnie w byłej plebanii należącej do kościoła św. Anny, który para regionalistów kupiła w l. 60-tych ubiegłego wieku - powstaje centrum kultury, w którym znajdą się między innymi: regionalne muzeum i galeria sztuki, służące zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Otwarcie centrum, po 2-letnim remoncie, zaplanowano na 26 listopada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Wreszcie dobra droga

Niebezpieczne wyzwania

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Yrezi Rewor 8-11-2012 18:40
Pasja w życiu, to klucz do szcaęścia... Ludzie z pasją czują i widzą więcej, a rano udaje się częściej wtać prawą nogą :-) Pozdrawiam.
~Stóg Izerski 8-11-2012 23:52
Zdjęcia wręcz zachęcają :(
~ 9-11-2012 13:04
No cóż- "meła" znów błysnęła:(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pamięci Henryka Tomaszewskiego

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Seniorzy świętowali

Wędrówka Szlakiem Siedmiu Wzgórz

Bulwar Cieplicki otwarty!

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
362
Tak
62%
Nie
35%
Nie wiem
3%