MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kulturalno–rowerowa Jelenia Góra AD 2011

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 5 stycznia 2011, 9:28
Aktualizacja: 10:44
Autor: TEJO
Fot. UM
Maja Włoszczowska – tym razem bez amerykańskiego uśmiechu – firmuje afisz, zapowiedź najważniejszych imprez, jakie w nadchodzących dwunastu miesiącach ożywią jeleniogórską codzienność. Poinformowano o tym na oficjalnej stronie miasta.

Hitem stycznia będzie III edycja Karkonoskiego Festiwalu Światła, która odbędzie się w weekend (14 – 16 stycznia) w Cieplicach. Festiwal to cykl wydarzeń związanych z iluminacją miasta. Impreza nie dotrze jednak do centrum Jeleniej Góry. Tu, natomiast, już w nadchodzącą niedzielę – koncert Kobranocki podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W lutym wydarzeniem nr 1 będzie Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Zoom zbliżenia”, którego areną tym razem (po zamknięciu „Marysieńki”), stanie się kino Lot. Impreza potrwa od 15 do 20 lutego, a złożą się nań warsztaty filmowe oraz cykl projekcji konkursowych. Marzec i kwiecień zioną w kalendarium pustką. Dopiero w maju sztandarowa Wiosna Cieplicka ożywi uzdrowiskową dzielnicę miasta. Szczegółów jeszcze nie podano.

Czerwiec i lipiec to miesiące dla miłośników rowerów. W dniach 4 i 5 VI zapowiedziano wyścig Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race, w tym nocne kryterium uliczne w Rynku. Zawodnicy będą ponad to ścigać się na trasie w okolicach pałacu Paulinum.

5 VI ulicami Jeleniej Góry przejedzie Parada Rowerów (ze śródmieścia aż pod Chojnik). Z kolei 25 czerwca: coś dla fanów zadań ekstremalnych: Dirt Town na placu Ratuszowym, czyli ewolucyjna jazda na rowerze ze skokami i ziemnymi przeszkodami. W lipcy (22 – 24) odbędzie Bike Adventure (trasy karkonoskie, start i meta: Park Norweski w Cieplicach), a w dniach 30 – 31 VII – Bike Maraton (start: plac Ratuszowy, meta – lotnisko).

W wakacje czeka nas tradycyjny cykl koncertów: Ratuszowe Lato (Jelenia Góra), Koncerty Promenadowe (Cieplice) oraz Cieplickie Koncerty Organowe (Kościół Zbawiciela). Wydarzeniem sierpnia będzie XXIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, który – po raz pierwszy od kilku lat – potrwa nieco dłużej niż weekend. Repertuaru jeszcze nie znamy, ale wiadomo, że poczyniono starania o udział najlepszych grup z Europy i świata, a to dzięki dotacji z funduszy unijnych. W dniach 20 – 21 sierpnia odbędzie się także Fire & Glass Festiwal, czyli impreza oparta na regionalnych tradycjach sztuki szklarskiej połączona z prezentacjami teatralnymi oraz filmowymi z tego kręgu tematycznego.

O 53. Wrześniu Jeleniogórskim na razie wiadomo tyle, że się odbędzie, a święto miasta zainauguruje koncert z udziałem gwiazdy polskiej estrady. Z całą pewnością plac Ratuszowy i ulice śródmieścia będą areną XXXVIII Jarmarku Staroci i Osobliwości. W planach są też Jeleniogórskie Spotkania Teatralne, choć o nich na afiszu słowa nie wspomniano.

I w zasadzie to by było na tyle. Pozostaje mieć nadzieję, że owo kalendarium uzupełnią wydarzenia mniej ważne, bo – patrząc na taką propozycję – można odnieść wrażenie, że jest mniej niż skromna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koło ratunkowe dla Flory?

200 pieczątek w 24 godziny

Pożegnanie Ojca Jerzego Górala SP

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Ifka 5-01-2011 10:11
Ile Maja kasuje za swoja bużkę na zdjeciach , wczesniej miasto za usmiech Maji na plakacie grodu niby za promocje wyplaciło Maji 100 tys. pln a ona i tak innych promowala tez za niezłą kasę . Szkoda że w Maji nie ma uczuć filantropijo-patriotycznych do Jeleniej Gory i regionu.
~turysta 5-01-2011 10:43
Jak zwykle..... Jelenia Góra i wielkie ''G''
~Czarnaa 5-01-2011 12:30
~Ifka - Mai - jak już chcesz komentować!!!! A swoją drogą - nikt nie broni Ci być mistrzynią i mieć \"twarz\" w cenie. Do dzieła ~Ifka!!!!
~Togi s2 5-01-2011 12:42
Maja promuje po przez koszulke miasto Jelenią Gorę dla Jeleniogórzam , gyż w Warszawie i we Wroclawiu wystepuje w innych koszulkach reklamując na nich cos innego zwłaszcza tam gdzie sa szersze media. Czy to jest tzw. komercjalizm?
~Biker 5-01-2011 14:17
Maja nikogo i niczego nie promuje. Ona po prostu, tak jak każdy, chce mieć dużo pieniędzy i być bogata. Bardzo bym się dziwił, gdyby tego nie robiła.
Tomy M. 5-01-2011 18:36
podsumuje krótko ten plakat, bo jeżeli mamy coś oceniać to zacznijmy od tego. - zdjęcie amatorka, wartość 0 zł - skład, fatalny szablon, nowoczesny ale 5 lat temu wartość 150 zł - koncepcja graficzna wartość 0 zł - kolorystyka, PEŁNY DALTONIZM wartość nominalna: ZERO ZŁOTYCH Teraz pytanie: KTO OPRACOWAŁ TEN PLAKAT I ILE KOSZTOWAŁ TEN PROJEKT?!
~ja 5-01-2011 18:40
Tylko socjalistyczny nierób może mieć za złe osobie pracowitej i utalentowanej, że ta odnosi sukces i zarabia na siebie. Weźcie się za siebie i zorganizujcie jakąś fajną imprezę w naszym mieście. Albo chociaż potańcówkę dla sąsiadów.
~no nie 5-01-2011 20:33
Wcale bym się nie zdziwił gdyby Pani Maja dała sobie spokój z promowania JG czytając wypociny jeleniogórskich malkontentów. Ma stalowe łydy i wyniki to je zamienia na sianko. A wy malkontenci po co do pracy chodzicie? A może po prostu chodzicie do pośredniaka? (I tak pewnie psioczycie że pośredniak do was sianka nie dowozi jak np. provident)
~Tomasz S. 6-01-2011 18:47
Maja Włoszczowska w pełni zasłużyła, na to ile pieniedzy dostaje i na to za co je dostaje.., zrozumie to tylko TEN kto jazdę na rowerze pokochał.., ten kto wylewa pot, kiedy inni piją piwko w kapciach przed TV. Majka wykonuje potężna pracę, pracę przy której "Kowalski" na tydzien czasu "przytulił by" ojom... więc, warto czasem zastanowić się trochę i nie pisac głupot... Ta Dziewczyna naprawdę powoduje to, że jestemy dumni z POLSKKIEGO SPORTU... Maja, trzymam kciuki;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zwycięstwo polskich ułanów pod Strugą

Prezes DIOZ za kratkami

Wyjątkowy spektakl, wyjątkowi aktorzy

Ta wiedza może uratować życie

Szkolny konkurs piosenki

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
653
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%