MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Kulturalna Koperta POKA POKA. A w kopercie...

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 19 sierpnia 2011, 18:14
Aktualizacja: Sobota, 20 sierpnia 2011, 14:48
Autor: Petr
Fot. Petr
Dzisiaj, 19 sierpnia w dawnym budynku pogotowia ratunkowego przy al. Wojska Polskiego 21 w Jeleniej Górze odbyła się konferencja prasowa przygotowana przez zespół redakcyjny POKA POKA – darmowego miesięcznika w formie „Kulturalnej Koperty”, który od września br. będzie dostępny w stolicy Karkonoszy.

Kulturalna Koperta POKA POKA to przedsięwzięcie cieszące się wręcz ogromną popularnością w dużych miastach w Polsce. Funkcjonująca jako darmowy miesięcznik, po odpieczętowaniu zawiera w sobie kalendarz najważniejszych imprez i wydarzeń kulturalnych w danym regionie jak również foldery i ulotki informacyjne konkretnych instytucji kultury. Co ważne w kopercie POKA POKA można też znaleźć zapowiedzi imprez bardziej niszowych – choćby kameralnych koncertów w pubach, klubach i restauracjach, do tej pory w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu czy Łodzi, z kolei od września br. również w Jeleniej Górze i okolicach.

– POKA POKA powstała dwa lata temu w Krakowie. Na dzień dzisiejszy, „Kulturalną Kopertę” można bezpłatnie otrzymać w piętnastu miastach w Polsce, natomiast od września br. będzie ona dostępna również w Jeleniej Górze, Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Co jest ideą projektu? Stanowi on przykład działalności Korporacji Art World, której celem jest połączenie reklamy i sztuki w jedno; skutecznej promocji z wydarzeniami kulturalnymi i klubowymi – mówił Rahim Blak, twórca projektu obecny na dzisiejszej konferencji.

I dodał: – Będziemy działali także i tutaj, w Karkonoszach, albowiem to miejsce ma potencjał. Postaramy się „dogrzebać” do wszystkiego, co ma tu jakiś wartościowy pierwiastek i chcemy w to wciągnąć wszystkich. POKA POKA jest zapalnikiem, który ma jeszcze bardziej rozbudzić kulturę regionu, promować tutejsze przedsięwzięcia zarówno wśród ludzi stąd jak i turystów. Jeżeli takich przedsięwzięć będzie za mało, sami będziemy je stwarzać. Po prostu, bo warto.

Według informacji, już wkrótce Kulturalna Koperta POKA POKA będzie dostępna w ok. 5 tys. egzemplarzy w pięćdziesięciu miejscach w Jeleniej Górze, Karpaczu i Szklarskiej Porębie – w tym, w instytucjach kultury, pubach i restauracjach. – Na zasadzie „bierz, bierz”, dowiaduj się i korzystaj z kalendarza imprez, wejściówek, gratisów, zniżek, wizytówek i podobnych rzeczy zawartych w naszej kopercie. Będziemy rzetelnym, wiarygodnym i kompetentnym źródłem informacji, a przy tym damy wam coś konkretnego – mówi Kamil Dawid Gałuszka, inicjator POKA POKA Karkonosze.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać w „Pogotowiu Kulturalnym”, albowiem taką nazwę nosi obecnie siedziba redakcji POKA POKA w dawnym budynku pogotowia ratunkowego przy al. Wojska Polskiego 21 w Jeleniej Górze. Z Kamilem Dawidem Gałuszka – inicjatorem POKA POKA Karkonosze rozmawiamy też w najnowszym programie „W cztery oczy”, dostępnym w portalu Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Patrolowali jezioro

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Debata o odpadach

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~cichy zły 19-08-2011 18:38
Gdzie jest SKM ?!
~Rostowski 19-08-2011 19:33
Niczego nie ma za darmo. Skąd pieniądze ?
~ZABOBRZANIN 19-08-2011 19:45
Gniazdeczka na ścianie powinny byc raczej umocowane bo grozi to porażeniem i czasem pogotowie już nawet nie pomoże !
Piipi Jelonkowa 19-08-2011 19:58
~FAJNIE ! ..wszystko w kopercie ? .. to już *zaczarowany pomysł ! ~NARESZCIE ! .. mój kalendarz z terminami .. otrzyma porządną konkurencję !~POWODZENIA !
~jawiemlepiej 19-08-2011 20:52
świetny pomysł sprawdzający się w dużych kulturalnych ośrodkach: Wrocław, Poznań, Kraków, itd. w naszym jeleniodziurskim zadupiu może się nie sprawdzić, oferta teatru, jck i koncertów w oriencie to może być za mało-chyba że będą dołączane oferty imprez z Wrocławia, Legnicy i Wałbrzycha
~jelonka1 19-08-2011 22:09
Suuuperr!! Gratuluję pomysłu. Oby tak dalej!!!
~Neega 20-08-2011 9:44
PIIPI JELONKOWA WRAZ Z MODERATOREM WWW.JELONKA.COM ZDYCHAJCIE !! MASZ EKSTRA WZGLĘDY SKORO TWOJE PROWOKACJE SA UPUBLICZNIANE WIEC OTO MÓJ PROTEST I SPRZECIW ! !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Powstanie plac zabaw

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Powstaje rondo w Mysłakowicach

40 lat pracy Stanisława Firszta

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
934
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%