MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kulinarna Wiosna w Karpaczu

Wiadomości: Region
Niedziela, 17 marca 2013, 8:42
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2013, 8:44
Autor: Org
Aż dwa konkursy gastronomiczne odbędą się w Zespole Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego. 22 marca br. odbędzie się regionalny etap konkursu gastronomicznego „Smaki Dolnego Śląska i Dolnej Saksonii”. Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Konkurs organizowany jest z okazji 20 lecia partnerstwa Dolnego Śląska i Dolnej Saksonii. Drugi konkurs zaplanowano na 22–23 kwietnia.

W konkursie smaków Dolnego Śląska weźmie udział 12 zespołów ze szkół gastronomicznych województwa dolnośląskiego, w tym reprezentacja Technikum w Karpaczu w składzie: Izabela Bratek, Andrzej Fudała, Jędrzej Borotko.Konkurs wyłoni 3 zespoły, które wezmą udział w konkursie finałowym z udziałem 3 drużyn z Dolnej Saksonii. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród tego samego dnia w auli szkoły o godz.17.00.

W dniach 22-23 kwietnia br. w szkolnej pracowni gastronomicznej odbędzie się kolejna edycja ,,Młodzieżowych Mistrzostw Kucharzy Karkonoszy” organizowanych przez Zrzeszenie Handlu i Usług w Jeleniej Górze, Urząd Miejski w Karpaczu oraz Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze. Poprzednia edycja również odbyła się w naszej szkole, a drużyna z Karpacza zajęła 4 miejsce na 11 drużyn.

Umiejętności i wiedza nabyte podczas konkursów znacznie podnoszą kwalifikacje uczącej się w naszej szkole młodzieży. Najlepsi uczniowie nie mają problemów ze znalezieniem pracy w czasie sezonu turystycznego. Mimo, że szkoła kształci kucharzy dopiero od 2010 r. według pracodawców wykazują się oni dużą kreatywnością i stosują w swojej pracy nowe rozwiązania stosowane w branży gastronomicznej. Źródło: www.karpacz.pl

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Toyota Nowakowski przejmuje Grabarów – nowy salon już otwarty!

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Dzieją się cuda

Na Kilińskiego bezpieczniej

Rok niespełnionych obietnic

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
905
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%