MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kulinarna Wiosna w Karpaczu

Wiadomości: Region
Niedziela, 17 marca 2013, 8:42
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2013, 8:44
Autor: Org
Aż dwa konkursy gastronomiczne odbędą się w Zespole Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego. 22 marca br. odbędzie się regionalny etap konkursu gastronomicznego „Smaki Dolnego Śląska i Dolnej Saksonii”. Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Konkurs organizowany jest z okazji 20 lecia partnerstwa Dolnego Śląska i Dolnej Saksonii. Drugi konkurs zaplanowano na 22–23 kwietnia.

W konkursie smaków Dolnego Śląska weźmie udział 12 zespołów ze szkół gastronomicznych województwa dolnośląskiego, w tym reprezentacja Technikum w Karpaczu w składzie: Izabela Bratek, Andrzej Fudała, Jędrzej Borotko.Konkurs wyłoni 3 zespoły, które wezmą udział w konkursie finałowym z udziałem 3 drużyn z Dolnej Saksonii. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród tego samego dnia w auli szkoły o godz.17.00.

W dniach 22-23 kwietnia br. w szkolnej pracowni gastronomicznej odbędzie się kolejna edycja ,,Młodzieżowych Mistrzostw Kucharzy Karkonoszy” organizowanych przez Zrzeszenie Handlu i Usług w Jeleniej Górze, Urząd Miejski w Karpaczu oraz Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze. Poprzednia edycja również odbyła się w naszej szkole, a drużyna z Karpacza zajęła 4 miejsce na 11 drużyn.

Umiejętności i wiedza nabyte podczas konkursów znacznie podnoszą kwalifikacje uczącej się w naszej szkole młodzieży. Najlepsi uczniowie nie mają problemów ze znalezieniem pracy w czasie sezonu turystycznego. Mimo, że szkoła kształci kucharzy dopiero od 2010 r. według pracodawców wykazują się oni dużą kreatywnością i stosują w swojej pracy nowe rozwiązania stosowane w branży gastronomicznej. Źródło: www.karpacz.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głosy za strajkiem?

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Opłata za odpady – za dzieci też płacimy

Brakuje rodzin zastępczych

Wszyscy za strajkiem

W trosce o zwierzęta złamał prawo?

Rusza remont stadionu przy ulicy Lubańskiej

Zbiórka krwi u Franciszkanów

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1091
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%