MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Kuchnia Kresów Wschodnich w Handlówce

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 6 października 2014, 10:51
Aktualizacja: Wtorek, 7 października 2014, 11:04
Autor: Org
Fot. R. Moszak
Pięć zespów z dolnośląskich szkół gastronomicznych wzięły udział w konkursie kulinarnym potraw Kuchni Kresów Wschodnich, który po raz pierwszy został zorganizowany w piątek (3. października) przez Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 z Jeleniej Góry (Handlówka).

Do konkursu zgłosiły się drużyny: z Zespołu Szkół Gastronomicznych z Wrocławia, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Karpacza, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Biedrzychowic, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Kamiennej Góry oraz z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 z Jeleniej Góry (gospodarze). Zadaniem konkursowym dla wszystkich młodych kucharzy było przygotowanie zapiekanki ziemniaczanej z mięsem mielonym.

- My chcielibyśmy zabłysnąć przede wszystkim smakiem, ale i podaniem czyli dekoracją dania – mówili Maciej Sowiński i Maciej Dobrasz z „Handlówki”. – Każdy składnik tego dania musi mieć swój urok. Jak chcemy to osiągnąć? Wkładając w gotowanie całe swoje serce – dodali.
Jury konkursowe złożone z przedstawicieli lokali gastronomicznych, nauczycieli zawodu oraz reprezentantów Kresów Wschodnich oceniało organizację pracy zespołów, sposób przyrządzania potrawy, jej walory smakowe oraz udekorowanie i podanie.

Po upływie regulaminowego czasu specjały kuchni kresowej były gotowe, a po burzliwej naradzie gremium specjalistów wszystko stało się jasne. Zespoły odebrały gratulacje od obecnych na sali przedstawicieli władz miasta i oświaty, dyrektorów jeleniogórskich szkół oraz przedstawicieli kresowiaków. Zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Kamiennej Góry przed reprezentacją Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze, na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Zespołu Szkół Gastronomicznych z Wrocławia.

Nagrody i wyróżnienia wręczyła dyrektor szkoły Danuta Pawłowicz, która po oficjalnej uroczystości i części artystycznej zaprosiła wszystkich uczestników na specjalnie przygotowany przez uczniów szkoły wykwintny catering. Zachwytom i pochwałom dla kunsztu adeptów sztuki kulinarnej z Handlówki nie było końca. - Do zobaczenia. Zapraszamy za rok - zakończyła dyrektor szkoły żegnając zaproszonych gości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Klasyki zjechały do Kowar

Walczyli o Puchar Wójta

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ona 6-10-2014 16:44
a gdzie prezentacja dan????? tyle fotek i ani jednego widocznego dania? ....
~palmara 6-10-2014 18:19
Impreza była bardzo udana.Aż serce rośnie, że mamy tak uzdolnioną młodzież. Catering przygotowany przez uczniów Handlówki był wspaniały. Wszystkie potrawy kresowe były przepyszne. Dziękujemy !!!!!!!
~absolwent 6-10-2014 20:49
We Wrocławiu to przecież są same szkoły gotowania na gazie i prania pieluch. Pewnie będą najlepsi - w gotowaniu kaszki dla niemowlaków.
~taka prawda 7-10-2014 1:19
Akurat słoiki z Wrocka zajęły ostatnie miejsce. Co w sumie nie dziwi, bo we Wrocławiu mieszkają największe beztalencia. Gdyby nie tatusie w różnych ważnych urzędach, to nawet z rekrutacji na irlandzki zmywak wracaliby z kwitkiem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Most już po remoncie

Śmierć na żwirowni

Odpust na Śnieżce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
500
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%