MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Kucharze, fryzjerzy i ekonomiści rywalizowali w „Handlówce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 27 marca 2015, 8:26
Aktualizacja: 8:28
Autor: R. Moszak
Fot. Organizator
Kilkudziesięciu adeptów sztuki gastronomicznej, fryzjerskiej oraz handlowej pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej rywalizowało w jeleniogórskiej „Handlówce” o tytuł najlepszego ucznia w zawodzie.

Do jeleniogórskiej „Handlówki” zjechały trzyosobowe reprezentacje techników i zasadniczych szkół zawodowych kształcących gastronomów, fryzjerów i handlowców z całego subregionu jeleniogórskiego. O miano najlepszego ucznia w zawodzie walczyli: technicy żywienia i usług gastronomicznych, technicy usług fryzjerskich, technicy handlowcy, kucharze, fryzjerzy oraz sprzedawcy.

Każdorazowo uczniowie losowali jedno z napisanych przez ekspertów danej branży zadań konkursowych, a następnie przystępowali do jego realizacji. Komisja złożona ze specjalistów oceniała zarówno efekt końcowy, jak również inne elementy wykonania zadania zgodnie z regulaminem. Wyłonieni w konkursach zwycięzcy, zmierzyli się w finałach z najlepszymi z innych subregionów, które odbyły się w innych placówkach oświatowych województwa dolnośląskiego.

Fryzjerzy Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze zajęli trzecie miejsce w finale, natomiast technicy żywienia i usług gastronomicznych oraz sprzedawcy zostali wicemistrzami województwa w swojej branży.

Wybór miejsca, gdzie odbyły się konkursy, zorganizowane w ramach programu Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku, nie był przypadkowy. Popularna „Handlówka” dysponuje bowiem znakomicie wyposażonym centrum gastronomicznym, zmodernizowanym zapleczem do nauki zawodów fryzjerskich oraz nowoczesnymi pracowniami multimedialno-informatycznymi, niezbędnymi w kształceniu sprzedawców i handlowców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czas na egzamin ósmoklasisty

Spotkali się z Beatą Kempą

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~go 27-03-2015 9:18
Przecież to konkurs, który się odbył tak dawno, że już nikt nie pamięta. Wyniki rozstrzygnięte też dawno temu. Nie macie świeższych "njusów" ????? Czy brak tematów i sposobów na promocję tej szkoły ??? :(
~aa 27-03-2015 10:19
Ale kto wygrał?? Gdzie jest informacja?? Matko co to za artykuł... Jeżeli już piszecie pod zamówienie konkretnej szkoły, to umieśćcie na górze informację - artykuł sponsorowany...
~go 27-03-2015 12:14
Przecież to konkurs, który się odbył tak dawno, że już nikt nie pamięta. Wyniki rozstrzygnięte też dawno temu. Nie macie świeższych "njusów" ????? Czy brak tematów i sposobów na promocję tej szkoły ??? :(
~kik 27-03-2015 12:17
Do jeleniogórskiej „Handlówki” zjechały trzyosobowe reprezentacje.... kiedy zjechały???? wczoraj???? dzisiaj????? Przecież tu powinny być( tak myślałam do tej pory) podawane aktualne wiadomości, a nie jakieś starocie sprzed ......... czasu.
~ja 27-03-2015 13:37
Gratulacje do Handlówki,oby tak dalej
~abc 27-03-2015 13:40
Każdy gimnazjalista wie,że jeżeli dobry zawód to tylko w Handlówce. Polecam szkołę
~do go 27-03-2015 16:13
hejtom mówimy- zdecydowane- nie. na artykuł trzeba trochę poczekać w kolejce, to naturalne. a tobie widać mocno zależy, żeby wyszło kiepsko. żal.
~Matylda 28-03-2015 0:09
Szanowny autorze w dobrym tonie byłoby podanie do wiadomości wszystkich zwycięzców zmagań a nie tylko jeleniogórskich. Może to i dobry sposób na promocję szkoły........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Radosna edukacja w przedszkolach

Drastyczne billboardy

Rozpoczęły się egzaminy maturalne

Koderzy ze Ścięgien

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1109
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%