MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kucharz – bezpłatna nauka zawodu w szkole z internatem

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:18
Aktualizacja: Wtorek, 11 czerwca 2019, 12:50
Autor: Organizator
Fot. Użyczone/Organizator
Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach przy współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu zaprasza do kształcenia w Szkole Branżowej I stopnia w zawodzie kucharz. Chętni mogą zgłaszać się do rekrutacji i rozpocząć edukację w szkole branżowej, aby zdobyć zawód.

Nabór skierowany jest do absolwentów szkół gimnazjalnych i podstawowych, którzy ukończyli 15 lat. OSiW OHP w Mysłakowicach oferuje naukę atrakcyjnego zawodu, który daje gwarancję zatrudnienia i ciekawej pracy. Ponadto zapewnia uczniom bezpłatny pobyt w internacie, całodzienne wyżywienie oraz fachową pomoc wychowawczą, pedagogiczną i psychologiczną.

Zajęcia lekcyjne oraz praktyczna nauka zawodu na warsztatach szkoleniowych odbywa się na terenie ośrodka. Uczeń kończący szkołę branżową w OHP otrzyma świadectwo ukończenia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu oraz zdobędzie kwalifikacje zawodowe.

W trakcie nauki uczniowie podpisują umowę o pracę jako młodociani pracownicy i otrzymują z tego tytułu wynagrodzenie. Uczniowie są także objęci ubezpieczeniem zdrowotnym oraz pomocą socjalną Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Dodatkowo OSiW OHP w Mysłakowicach oferuje rozwój umiejętności i zainteresowań w ramach kół sekcyjnych, jak również zdrowe i aktywne spędzanie czasu wolnego pod okiem wykwalifikowanej kadry wychowawczej.

Realizowane są także projekty międzynarodowe, które dają możliwość korzystania z wsparcia programów grantowych. Jest to przede wszystkim Polsko- Niemiecka Wymiana Młodzieży, której głównym celem jest poprawa wzajemnego zrozumienia i integracja młodzieży

Bliższych informacji o naborze można uzyskać pod adresem: Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach, ul. Jeleniogórska 20, e-mail: osiwmyslakowice@ohp.pl, tel: 75 713 15 33 i 75 713 17 13.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

ODK do zameczku?

Wrażliwi wolontariusze u seniorów w ZOL–u

Zlikwidują szkołę w Sosnówce?  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~lotek 10-06-2019 20:36
Tylko nie Karpacz. Despotyczna Pani Dyrektor wybije młodym ludziom z głowy wszystko co jest wśród młodych normalne.
~aa 11-06-2019 7:51
do: ~lotek (20:36)
Popieram.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy partner w ACC

Nauczyciele dzieciom

Konferencja GPW tuż–tuż

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Filmowy konkurs o defibrylatorach

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
876
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%