MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Ku radości potrzebujących. „Szlachetne paczki” rozdane

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 15 grudnia 2010, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: Angela
Fot. Oraganizator
Piętnaście „szlachetnych paczek” przygotowanych przez ludzi dobrej woli dla najuboższych rodzin z Jeleniej Góry i okolic w minioną niedzielę trafiło do rąk potrzebujących wytypowanych przez wolontariuszy Rady Młodych Wspólnego Miasta.

Rozdanie „szlachetnych paczek” było finałem trudnej kilkutygodniowej pracy wolontariuszy, którzy najpierw zbierali informacje o najuboższych rodzinach, a następnie dowiedzieli się, czego im potrzeba. Najczęściej rodziny prosiły o żywność, środki czystości, czasami sprzęt ADG. Dzieci w mikołajkowych paczkach oczekiwały słodyczy i zabawek.

Dokładnie takie podarunki w minioną niedzielę trafiły do ich rąk. Ofiarodawcy wybierali sobie rodzinę i na podstawie przygotowanych list, kupowali poszczególne elementy paczki do minionego piątku. W sobotę przywozili je do magazynu, a w niedzielę od godziny 10.00 młodzi ze Wspólnego Miasta przekazywali paczki do konkretnych rodzin.

Paweł Gluza z Rady Młodych Wspólnego Miasta: - Paczek było bardzo dużo. Była to głównie żywność trwała, słodycze, środki czystości oraz odzież. Nie brakowało także sprzętów AGD oraz wymarzonych przez dzieci zabawek. Rodziny, które w tym roku otrzymały pomoc, nie kryły łez wzruszenia oraz radości. Dzięki ankietom, jakie kilka tygodni wcześniej przeprowadzaliśmy, darczyńcom udało się odpowiedzieć na najpilniejsze potrzeby obdarowanych rodzin.

– Większość darczyńców zapowiedziała, że chce pomagać częściej niż raz do roku. Niektórzy pomagają wybranym przez siebie rodzinom w znalezieniu pracy, inni organizują pomoc przy najprostszych życiowych czynnościach, jak np. pójście do sklepu czy przyniesienie węgla z piwnicy – dodaje P. Gluza.

Organizatorzy dziękują parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Zabobrzu za udostępnienie magazynu, a wszystkim darczyńcom – za okazane serca.
Podziękowania należą się także wszystkim wolontariuszom, bo bez nich nie udałoby się tej akcji przeprowadzić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Półkolonie pełne atrakcji

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Marzenkaaaa 15-12-2010 9:54
ooo a co to się stało że Prystromowi nie dziękują jak zwykle ? tym razem nic nie dał ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sytuacja w spółce Sanikom

Tak nie wolno parkować!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
197
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
14%