MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Ku chwale Wieszcza: Kolegium Karkonoskie świętuje

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 23 kwietnia 2009, 9:18
Aktualizacja: 20:08
Autor: Ania
Fot. TEJO
Uroczyste nadanie imienia Juliusza Słowackiego Bibliotece i Centrum Informacji Naukowej w Kolegium Karkonoskim oraz odsłonięcie popiersia Wieszcza: to najważniejsze wydarzenia jutra w Kolegium Karkonoskim.

Będzie to wyjątkowy dzień w jeleniogórskiej uczelni. W ramach obchodów roku Juliusza Słowackiego zgromadzeni goście będą uczestniczyć również w sesji naukowej pod tytułem „Słowacki wczoraj i dziś”, poświęconej dwusetnej rocznicy narodzin wieszcza oraz 160 jego śmierci.

Specjalnie na nią zaproszono m. in. znanego i poważanego w całym kraju profesora Zbigniewa Sudolskiego, który wygłosi wykład inauguracyjny pt. „Mistrzowski twórca poetycko-malarskich panoram i perspektyw” . Ponadto wysłuchamy prof. Mieczysława Inglota, dr. Henryka Gradkowskiego, rektora Kolegium Karkonoskiego, oraz prof. Mariana Ursela i innych.

Uroczystość w Kolegium Karkonoskim wpisuje się w obchody Juliuszady, w ramach której celebruje się rocznice związane z wieszczem. W jej ramach wiele imprez odbywa się we Wrocławiu, a organizuje je m. in. IX Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu im. Juliusza Słowackiego.

Dr Maliszewski o Słowackim
Dziś w saloniku EMPIK na starówce przy ul. 1 Maja odbędzie się spotkanie dyskusyjne z Karolem Maliszewskim, wykładowcą, literaturoznawcą, poetą i prozaikiem, który zastanowi się nad kwestią, czy rzeczywiście Juliusz Słowacki „wielkim poetą był”. Początek imprezy o godz. 17.

Ogłoszenia

Czytaj również

Karkonosze ulubione

Drastyczne billboardy

Sklepowy złodziej zatrzymany

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~natka 23-04-2009 12:13
Miałam tę wątpliwą przyjemność widzieć to kamienne paskudztwo i z popiersiem nie ma nic wspólnego to jest raczej ucięty posąg na nagrobnej płycie o znikomej wartości artystycznej no ale cóż o gustach władz uczelni się nie dyskutuje. Za te pieniądze przydałoby się książek dokupić, bo aby napisać pracę licencjacką z językoznawstwa musiałam jeździć do Wrocławia do prawdziwych bibliotek akademickich!!! WSTYD!
~O m.c. student 23-04-2009 12:48
Natka ? A widziałaś portret JM rektora ? To dopiero paskudztwo. Rektor w rzeczywistości o wiele mądrzejszy, milszy i przystojniejszy niż wychyna z portretu. Zresztą bardziej jest podobny do Pana Schuberta z KSON w Jeleniej niż do siebie samego. Nic, tylko Wilkowyje.
~Natka 23-04-2009 13:19
A daj spokój O m. c. student bawią się w portrety, rzeźby, uroczystości do roboty by się zabrali bo rokrocznie coraz mniej studentów na pierwszy rok się zgłasza, ani jednej pożądnej sali wykładowej na humanistyczym, dookoła syf żadnych zmian na lepsze odkąd Graszewicza wygryzło niedouczone kółko wzajemnej adoracji.
~ 23-04-2009 14:25
ooo zaczyna się jazda i żale
~Maria 23-04-2009 15:26
Zaczynają się żale, bo i prawda. Kolegium to żenada pod każdym względem. Gdyby Słowacki wiedział, kto się nim podpiera, w grobie by się przewracał. Nie tylko Graszewicza wygryźli, także wszystkich, którzy choć trochę mieli inteligencji.
~Ja 23-04-2009 16:14
Nie no będziemy rozpływać się ze szczęścia nad złotym cielcem biblioteki KK jakże pięknej i strojnej za nasze pieniądze i jakże niewyposażonej:/
~Pigs 23-04-2009 17:01
Ale czy te fanty na zdjęciu i łby zatrzymanych małolatów to część pomnika wieszcza, czy takie luźne nawiązanie do Kolegium (Wykroczeń)???
~Ginseng 23-04-2009 21:44
Nie świętować i szargać swymi niegodnymi usty Wieszcza, lecz zamknąć ten przybytek prowincjonalnych umysłów niesłusznie nazywający się szkołą i na dodatek wyższą.
~ 23-04-2009 23:26
psycho halo witam marija
~M. 23-04-2009 23:37
Mój komentarz podsumowujący Wasze: -_-'
~Do natka 24-04-2009 15:26
Czy rzeczywiście widziałaś pomnik Słowackiego?, gdyż on jest wykonany z brążu, nie z kamienia!. Wogóle jak zwykle znajdują się malkontenci, którym nigdy nie dogodzisz... KK jest uczelnią na wysokim poziomie, kto nie był ten nie wie, a że nie jest odmalowane tu i tam, czy najważniejsze w waszej edukacji sa kolory ścian...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkali się z Beatą Kempą

PKS Kamienna Góra wznawia połączenia

Nowy tabor dla Kolei Dolnośląskich

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1286
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%