MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Kto zwycięży batalię o parkomaty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 5 maja 2010, 7:58
Aktualizacja: Czwartek, 6 maja 2010, 7:54
Autor: Angela
Parkingowi popracują dłużej niż pierowotnie planowano.
Fot. TEJO
Firma, która złoży ofertę z najniższą ceną i wygra ogłoszony przez urząd miasta przetarg, będzie miała za zadanie urządzenie i wyposażenie Strefy Płatnego Parkowania w minimum 38 nowych parkomatów i innych urządzeń. Zaczną one działać od początku września.

Zwycięska firma będzie prowadziła też dozór techniczny i administracyjny oraz kompleksowy serwis, pobieranie opłat, rozliczanie tych przychodów i przekazywanie ich miastu. Ponadto wykonawca będzie kontrolował płacenie przez kierowców ustalonych opłat. Do jego zadań będzie należało też zorganizowanie, wyposażenie i poprowadzenie biura obsługi klienta.

Firmy, które zamierzają złożyć swoje oferty muszą wykazać się odpowiednimi uprawnieniami, wiedzą i doświadczeniem. Muszą też udokumentować, że w ciągu ostatnich trzech lat wykonywały minimum jedną usługę o podobnym charakterze i kosztach czyli administrowanie strefą płatnego parkowania o minimalnej liczbie 350 szt. płatnych miejsc parkingowych.

Parkomaty będą obsługiwały około 380 wyznaczonych obecnie miejsc parkingowych około 150 nowych miejsc do parkowania. Otwarcie ofert odbędzie się w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przy ul. Sudeckiej 29 14 czerwca o godzinie 10.30.

Parkomaty zastąpią wiec obecnych parkingowych od 1 września. Najpewniej miasto przedłuży umowę z firmą Simet, której około dwudziestu pracowników obecnie pobiera opłaty za parkowanie w mieście. Obecna umowa wygasa 31 maja.
– Wszystko wskazuje na to, że oczekiwanie na publikacje w dzienniku urzędowym uchwały i procedura wyboru dostawcy i zorganizowania obsługi, spowoduje, że będziemy musieli przesunąć termin instalacji parkomatów w Jeleniej Górze.

– Ogłaszanie nowego przetargu na obsługę parkingów na miesiąc czy dwa wydaje się być niecelowe, wobec czego przedłużalibyśmy na ten okres umowy, a jeżeli okaże się to niemożliwe będziemy musieli zorganizować to w inny sposób lub w ostateczności odstąpić od pobierania opłat – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Umowa miałaby być przedłużona z Simetem do końca sierpnia. Miasto nie chce bowiem wprowadzać parkomatów w mieście na okres wakacji. Zgodzili się na to radni na ostatnim posiedzeniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nawałnica nad Lubaniem

Plaża nad Bobrem otwarta

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~tomekkk 5-05-2010 13:15
Zawsze jakiś krok do przodu :) Teraz tylko należy oczekiwać komentarzy typu: "Ale wymyślili!", "Lepiej by się wzięli za (tu jakiś populistyczny postulat)", "Nie dość, że nie ma gdzie parkować, to jeszcze każą płacić"...
~Tomy M. 5-05-2010 15:07
Wiecie jak to będzie wyglądało? Miasto podpiszę umowę że dla niej przypada np. 30% zysku. Tylko zysku nie będzie, bo firma która wygra przetarg 5 dni po założeniu parkomatów zacznie budować "swoją siedzibę" cały przychód będzie szedł w koszty ... następnie po 5 latach sprzeda "swoją siedzibę" a zyski zainwestuje w akcje/udziały kolejnej firmy "krzak", pozbywając się przychodu ze sprzedaży, po czym rozpocznie kolejną inwestycję finansowaną z przychodów. Można tak do końca Świata, można wrzucać w koszty wszystko i nigdy nie wykazać zysków, można np. kupić prawa pierwokupu akcji Azerbejdżańskich Kopalni Złota ... czy ktoś z US pojedzie sprawdzić na ile jest to wiarygodny dokument? Odważni się znajdą? Skądże! Miasto nie zobaczy swojej części zysków bo nie będzie miało wpływu na inwestycje firmy obsługującej parkomaty. To wałek ... śmierdzi z kilometra.
~fanatyk 5-05-2010 22:26
to napisał ktoś z SIMETU-już z parkingów znikniecie
~poiu 5-05-2010 22:50
rymcycymcy 5-05-2010 22:54
Na parkomatach najlepiej wyjdą czworonogi ...szokująca masa słupków do obszczywania ! ...normalnie zawrót głowy ;))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zarząd województwa z absolutorium

Drastyczne billboardy

Nadal trwa śledztwo ws. śmierci Magdaleny Ż.

Wzrost bezrobocia w powiecie lwóweckim

Rondo – czy w tym roku się uda?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1109
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%