MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Kto zmieni oblicze SP nr 13? Jest czworo odważnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 15 września 2010, 14:19
Aktualizacja: 14:20
Autor: Angela
Fot. TEJO
Cztery osoby zgłosiły swoje kandydatury na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze. Chcą odbudować zaufania rodziców oraz przywrócić harmonijne funkcjonowanie szkoły. W miniony poniedziałek minął termin składania dokumentów. Obecnie trwa procedura konkursowa. Nowego szefa placówki poznamy z końcem września.

W miniony czwartek na konkurs na nowego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze nie płynęła żadna oferta. Kandydaci złożyli dokumenty w ostatnich dwóch dniach. Teraz zamknięte w dalszym ciągu koperty czekają na powołanie komisji przetargowej, w skład której wejdą przedstawiciele organu prowadzącego, grona pedagogicznego czy rady szkoły i rodziców. Łącznie około ośmiu – dziewięciu osób. Komisja zapozna się ze złożonymi dokumentami i wybierze najlepszego.

– Mam nadzieję, że do konkursu przystąpiły wartościowe osoby i będziemy mieli z kogo wybierać. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest wstępnie na 27 września br. kiedy poznamy nowego dyrektora placówki – mówi Waldemar Woźniak, naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Jak mówią władze miasta, na to stanowisko potrzebna jest osoba ciesząca się autorytetem w środowisku, która będzie potrafiła scalić rozdartą placówkę i odbudować zaufanie rodziców i otoczenia. Dodatkowo kandydaci musieli wykazać się m.in. dyplomem nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego, pięcioletnim stażem pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego, zaświadczeniem o niekaralności i odpowiednim stanie zdrowia koniecznym do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym.

Była szefowa szkoły została zwolniona z funkcji dyrektora dyscyplinarnie za niezgodne z prawem zastępstwa, ruch personelu w szkole oraz pracę poza Szkołą Podstawową nr 13 w czasie pełnienia obowiązków i godzin pracy w „trzynastce”. Obecnie pełniącą obowiązki dyrektor SP nr 13 jest Lucyna Hładij.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~kam 15-09-2010 14:32
no to czekamy.....
~Edycia 15-09-2010 19:25
mam nadzieje że będzie wreszcie godna tego stanowiska osoba.
~Jarred 16-09-2010 0:41
ak mówią władze miasta, na to stanowisko potrzebna jest osoba ciesząca się autorytetem w środowisku, która będzie potrafiła scalić rozdartą placówkę i odbudować zaufanie rodziców i otoczenia. Dodatkowo kandydaci musieli wykazać się m.in. dyplomem nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego, pięcioletnim stażem pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego. A MOŻE MENADŻER PO PROSTU !!!! Czasami śmieszą mnie te wymagania. Jeżeli ktoś potrafi zarządzać to nie jest ważne jaka branża !!! W Polsce jest jednak inaczej. Kto da gwarancje ,że będąc nauczycielem poradzi sobie z placówką oświatową ??? Kto ???? Znów wybór z nadania .......................................
~............ 16-09-2010 7:52
Tym nauczycielom to się we łbach już poprzewracało i tej całej oświacie. A ciekawe, kto się taki znajdzie, kto się cieszy autorytetem w tym ich "środowisku"... Najlepiej, jakby dali takiego, co to weźmie wszystko za twarz i zrobi porządek. Oni są od uczenia, a nie od cackania się z nimi, a autorytet to wszyscy powinni mieć wśród uczniów, a nie wśród siebie samych. Takie jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji ci nauczyciele. Autorytetów im się zachciewa. Też coś...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dyskutowali w KPSW o zawodach medycznych

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Skromny początek roku

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
888
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%