MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Kto zapłaci za zniszczone elewacje?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 grudnia 2015, 8:05
Aktualizacja: Sobota, 5 grudnia 2015, 8:00
Autor: Angela
Fot. Angela
– Podczas przebudowy kanalizacji, której inwestorem jest spółka Wodnik w Jeleniej Górze, zrobiony został przekop wzdłuż ulicy Wincentego Pola w Jeleniej Górze. Nikt go nie zabezpieczył i nowo wyremontowana elewacja moich dwóch budynków jest obłocona i nasiąknięta wodą – skarży się Robert Kokoryk z Jeleniej Góry. – Inwestor odsyła mnie do wykonawcy, a wykonawca do inwestora – dodaje jeleniogórzanin, który zapowiada, że sprawa znajdzie finał w sądzie.

Chodzi o przebudowę sieci wodociągowej oraz budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami, którą spółka Wodnik prowadzi od początku roku m.in. przy ul. Wincentego Pola (ale także przy: Chłopskiej, Lotnictwa, Koziej, Podgórnej i Hallerczyków).

- Wykop wzdłuż ulicy Wincentego Pola przez kilka miesięcy nie był zabezpieczony, przez co przejeżdżające samochody zrobiły tam koleiny, w których gromadziła się woda i błoto. Wszystko to spod kół przejeżdżających aut ląduje codziennie na elewacjach dwóch moich budynków – nr 3 i 5 - mówi Robert Kokoryk, który pokazuje zdjęcia obłoconych szyb wystawowych, mokrych i zabłoconych ścian budynków.
Jeleniogórzanin sprawę zgłosił inwestorowi 19. listopada br. – Nikt jednak nie chciał ze mną rozmawiać, odesłano mnie do wykonawcy – mówi rozżalony przedsiębiorca. – A wykonawca natomiast kieruje mnie do inwestora czyli do Wodnika. To jest „spychologia”, totalne ignorowanie ludzi. Jak tak można? – pyta mieszkaniec.

Rzecznik prasowy spółki Wodnik Zbigniew Rzońca wyjaśnia, że po zgłoszeniu sprawy przez poszkodowanego, spółka pouczyła wykonawcę i nakazała zabezpieczenie budynków oraz chodnika.

- Od wykonawcy otrzymaliśmy informację, że zabezpieczył budynki folią i uznaliśmy, że problem został rozwiązany, bo ponownie nikt nam niczego nie zgłaszał – wyjaśnia Zbigniew Rzońca. – Jeśli podczas prowadzonych prac doszło do zniszczenia elewacji, poszkodowany powinien pisemnie zwrócić się do wykonawcy o naprawienie szkody lub wypłatę odszkodowania. Może oczywiście zrobić to za pośrednictwem spółki Wodnik, ale będzie to załatwianie sprawy okrężną drogą – dodaje rzecznik Wodnika.

Tymczasem Robert Kokoryk twierdzi, że to inwestor ponosi odpowiedzialność za prawidłowy przebieg inwestycji i zapowiada, że złoży sprawę do sądu przeciwko spółce Wodnik. – Nie zamierzam biegać za wykonawcami czy podwykonawcami prac – mówi jeleniogórzanin. - Spółka Wodnik prowadzi inwestycję i ona odpowiada za to co się dzieje na placu budowy. Teraz czekam na zakończenie prac, bo dopiero wtedy będzie wiadomo jaka jest skala zniszczeń – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pora inwestycji

Odkrycia w kościele

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze (50) Dodaj komentarz

~anonim777 4-12-2015 8:13
I znów inspektor nadzoru dał plamę.Zawsze winny wykonawca ! Dostał pieniądze za wykonaną pracę .
~a?a? 4-12-2015 8:20
Jak zaczeli roboty to zamontowali folię na barierkach, i była ona w całości do końca robót, widziałm bo z przestanu na przeciwko codziennie dojeżam. Jakieś głupoty ten Pan wygaduje, budynki niszczeją a były ochlapywane jeszcze prze rozpoczęciem róbót i tak nikt tam nie mieszka ani nie użytkuje lokali na parterze. Stoją i niszczeją same . Od kiedy zostały ,, wyremontowane " nie maja ..brania"...
~CZK 4-12-2015 8:21
POCHWLAM WŁASCICIELA BUDYNKWÓ .WALCZYC O SWOJE ,wszedzie dziadostwo i brak odpowiedzialnosci
~gosciu 4-12-2015 9:28
Przejeżdżam przez Wincentego pola codziennie, foli nie widziałem ale za to dowiedziałem sie jak wysoko moze poleciec błoto :)
~jak zawsze 4-12-2015 9:50
Skandalem jest fakt, że od kilku miesięcy jeździmy jak po polnej drodze. Naprawdę cierpliwość jeleniogórzan jest nieograniczona. A inwestor w umowie za pisał odpowiednie punkty dotyczące zabezpieczenia i ma to w dupie.Życzę powodzenia w dochodzeniu swoich praw, mam nadzieję, że od inwestora.
~` 4-12-2015 10:05
Nic nie wygra z leśnymi dziadkami postkomuszego betonu partyjnego.
~wajchą zalatuje 4-12-2015 10:40
Wodnik powinien zatrudnić jakiegoś felka z wiadrem,za parę złotych umyje te kafle i okna i będzie po sprawie.Bo jak zaczną się sądzić to 5 lat to będzie trwało a w przypadku przegranej będą musieli pół tej chałupy wyremontować bo chyba komuś o to chodzi.
~FFFFFFFFFF 4-12-2015 11:07
...ha , ha .... pan właściciel trochę podmalował i po-dramatyzował sytuację .... budynek nie zasiedlony od lat niszczeje w sposób naturalny jak wszystkie pustostany..
~Do rzeczy 4-12-2015 11:45
To, co działo i dzieje się na ul. Wincentego Pola woła o pomstę do nieba. Nie ma w tym winy wykonawców, tylko inwestora, który nie trzymał ręki na pulsie i nie nadzorował prac w należyty sposób. Nieistotne, że budynki Pana Kokoryka były niezamieszkałe. Stanowią jego własność i ma on prawo wnieść pozew, lecz znając życie i pracę sądów, finał sprawy jest niepewny :/
~Powodzenia 4-12-2015 11:48
Panie Robercie 3mam kciuki za pozytywne zakończenie całej sprawy - oczywiście na Pana korzyść. Nie daj się Pan! "Wodnik" to jedna wielka banda nierobów, wyzyskiwaczy i nieudaczników. Ciekawe ile Rzońca ma zniżki na wodę??!
~aaaaaaaaaa 4-12-2015 11:48
Kałuże to tam zawsze był po opadachy, małe, kilka większych, widać przyszedła czas remontu a i okazja się znalazła to czemu nie
~znawca 4-12-2015 12:10
Przecież ten pustostan niszczeje już tak od kilku lat, szukają jelenia.
~nnn. 4-12-2015 12:13
Baran od "kijka do dupy"Nie chciałbyś się ujawnić?Ty pewnie nie masz nic,a wiec nie masz o co dbać.Ciekawe co byś zrobił,gdyby to było Twoje,a bezmyślne nieroby by ci to niszczyły?Na szczęście ci to nie grozi.
~ 4-12-2015 12:28
Na ulicy Jagiellońskiej było to samo jak Wodnik robił ka...lizacje to budynki przy ulicy całe zniszczone elewacje brudne i tynk popękany od jeżdżących kparek , i co ? i maja to w d...e nie obchodzi ich że coś zniszczyli.
~obglondacz 4-12-2015 13:10
Tak się chwilę zastanawiałem, kto wykonywał "zdjęcia" do tego płaczliwego tekstu. Co prawda nie ma podanego fotomena, ale skoro napisane Autor Angela, zakładam, że też są jej autorstwa. Choć z 4 "zdjęcia" wynika, że był to jakiś okularnik w czerwonym chałacie, o płci zdecydowanie męskawej. Krótko mówiąc, tak badziewnych zdjęć nawet na toi-toiu w sprawie poszukiwania zaginionego kundla bym nie zawiesił. Aparat jakiś za 150 PLN (widać na czwartym "zdjęciu"), no dla prasy to ja bym proponował może coś za minimum 2 stówy. A najważniejsze, że Jelonka nie szanuje ani czytelników, ani siebie. Wstyd panie - jak tam panu - właścicielu.
~JG 4-12-2015 13:15
Niech płaci inwestor, żadna łaska, a potem żąda zwrotu od wykonawcy - jak takiego wziął i porządku nie dopilnował. Czas nauczyć się szacunku dla prywatnego i ogólnie dostępnego mienia.
~sajmon 4-12-2015 13:20
A co dopiero jak solankę na drogę wysypią ??? Elewację całkiem szlak trafi. Niszczyć cudzą własność to potrafią a przyznać się do winy i naprawić szkody to nie. Banda hipokrytów !!! Wydój dziadów ile wlezie panie Robercie :)
~do sajmon 4-12-2015 13:48
Nie ciesz się za bardzo i nie podpuszczaj,on wydoi ich a potem oni wydoją ciebie podnosząc rachunki za wodę i ścieki..no chyba że pijesz wodę bezpośrednio z rzeki.Wodnik zamiast sie wykręcać powinien zatrudnić ekipę sprzątająca i umyć gościowi te kilka szyb i kafelki ewentualnie lepiej zabezpieczyć te barierki.Natomiast nie dać się wmanewrować w pęknięcia na elewacji bo to raczej nie od chlapania wodą.
~sajmon 4-12-2015 14:26
Wiem że te pęknięcia są stare bliskość torów i nie tylko. I wiem jak odremontowali te kamienice. Nie zmienia to faktu że do szkody doszło. Wiem też jak chlorek sodu (NaCl) i żelazocyjanek potasowy w soli zadziała na te pęknięcia :) Zobacz jak tony soli sypane pod ratuszem włażą na budynki tynk zjadają i piaskowca też nie oszczędzają :) A o wodę się nie martwię bo to głupie :) Mam pisać nie wypłacajcie bo mi rachunki podskoczą :) lol
~sajmon 4-12-2015 14:36
I tak z innej beczki :) Jak tak się mają budynki to jak tam funkcjonują przechodnie "piesi" ??? Może ktoś się wypowie z mieszkańców okolicy.
~SebekJG 4-12-2015 14:41
Sprawa wydaje się być prosta....oczywiście, ze Wodnik z własnego ubezpieczenia OC, jako inwestor, a Wodnik zwyczajnie powinien już we własnym zakresie egzekwować od swojego wykonawcy, któremu zlecił wykonanie pracy, a ten jeśli był ubezpieczony to dobrze, jeśli zaś nie to mówi się trudno=koszt należy zaksięgować na koncie wykonawcy o nazwie "straty nadzwyczajne" TYLE W TEMACIE! A właścicielem, kto by nie był przysługuje mu naprawa wyrządzonej szkody:)
~janko muz 4-12-2015 14:55
jak by ktos wodnikowi licznik pobrudzil farbą to sprawa odrazu znalazla swoj final w sądzie. paprochy z nich i tyle.
~ 4-12-2015 15:20
tam nikt nie chce mieszkać to prywatny budynek nikt nie jest zainteresowany kupnem mieszkań a tr grosza z ubezpieczenia by się przydało.tam od lat nawet nikt szyb nie umył!!!!
~~~` 4-12-2015 16:41
Ten grzyb na elewacji to chyba złe odpływy, po takim ochlapywaniu tak elewacja nie wygląda-człowieku w czerwonej kurteczce!!!!!!!!!!! i na dodatek w czerwonych spodenkach i w czerwonym autku- niczym czerwony kapturek który szuka ŁOSI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Gosc 4-12-2015 16:53
Jak można tak zniszczyć cudza własność przecież to karygodne ,a wodnik jak zwykle umywa ręce do sądu dziadów i tyle niech naprawiają zniszczenia a nie jak zwykle wszyscy niewinni .
~xxx 4-12-2015 17:13
Prymitywie!!!Jeśli posługujesz się czyimś nazwiskiem,to bądź konsekwentny i podaj swoje.Chyba,ze się wstydzisz.I wcale się nie dziwię. N.S.
~malgoska 4-12-2015 17:18
No proszę jak sobie właściciel wymyślił żeby kasy troche skubnąć bo ma się braki finansowe , te pomysły to przy wódeczce powstają.Żenada
~ 4-12-2015 17:20
co to za spychologia a dowalić i inwestorowi i wykonawcy
~ 4-12-2015 19:08
PISDA !!!!!
~Gery 4-12-2015 19:15
''Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą''- lecz partactwo i niechlujstwo powinno się napiętnowywać !!!Wykonawca powinien na własny koszt naprawić szkodę, bo za jego głupotę ubezpieczyciel nic nie wypłaci!!!Budynek ładny lecz okna łukowe są źle zrobione i go szpecą!!!
~tak myslę 4-12-2015 20:55
Panie Robercie jeśli nikt z nich się nie przyznaje najlepiej pozwać oby dwie firmy, sąd roztrzygnie która odpowiada a może oby dwie solidarnie.
~zabobrzanin 4-12-2015 21:03
Jak chcesz mieć ładną elewacje to kup sobie dom w lesie ! Jak masz gniota 100 letniego i półtora metra od jezdni gdzie przelatuje ciężki transport to idź żale składaj gdzie indziej. Te listwy że schodów to pokrywało amatorzy skupu złomu i metali kolorowych. Chcesz mieć czysto to posprzątaj bo chodnik należy do właściciela posesji lub zapłać firmie będziesz mieć posprzątane obejście i zagrodę. Nie rób zdjęć wiekowej elewacji po deszczu bo to nie powstaje od wykopów w jezdni. Ten tynk to pamięta jeszcze czasy gdzie Ciebie nie było na świecie. Wodnik weżmie karcheri po kłopocie. Nie masz pomysłu na gniota to nie manipuluje opiniom publiczną dla wymuszania dla siebie korzyści. Widziały gały co brały jak kupowały za grosze ! Wtedy chodnik nie przeszkadzał ? Folią wisiała od samego początku !
~mieszkaniec jg 4-12-2015 21:20
do zabobrzanin inteligencją to ty, ty ,ty nie grzeszysz, tak więc postaraj się więcej niczego nie komentować !!!
~zabobrzanin 4-12-2015 21:20
Świeżo po remoncie w 2010r a zdjęcie z 2011r http://jelenia_gora.fotopolska.eu/298850,foto.html Jak stało tak stoi 5 lat bez zainteresowania trzeba coś wyrwać ! W Jeleniej to same jelenie ?
~rtyuop[ 4-12-2015 21:25
PIS rzádzi bedzie dobrze !!!!!!!!!!!!
~); 4-12-2015 21:29
Panie Robercie ma Pan słuszną rację nam też w szyby błoto chlapało mieszkamy tak blisko ulicy jak pan i też z nikim niemożna było się porozumieć w sprawie zabezpieczenia my również będziemy pisać pisma bo nie do końca jest tak jak powinno być trzymam kciuki jedni na drugich zwalają tak też jest w naszym przypadku my mieszkamy za Kozią.
~Lio 4-12-2015 21:31
W Jeleniej na Wincentego Pola można filmy wojenne produkować., do tego dworzec kolejowy który z wyglądu przypomina jeszcze czasy powojenne !!! powiadomić amerykanów - może coś nakręcą?
~~~ 4-12-2015 23:26
Ciekawe cz Pan Kokoryk zwrócił uwagę na trzy zalegające cegły leżące na gzymsie i podtrzymujące blachę na super budynku z super elewacją na przeciw wiaty przystanku mzk czekające na finał sądzie....
~ 5-12-2015 2:09
Nie martw się PISDA !!!
~nnn 5-12-2015 11:10
Do zabobrzanina!!!!...!!!!Ciężki transport nie przelatuje,a jedynie przejeżdża. Gdyby przelatywał,problemu by nie było!!!!!Osiołku!!! Ha ha.
~rumcajs54 5-12-2015 12:20
Teraz tylko czekać na zimę, kiedy to MPGK wypuści swoje pługi na ulice i uliczki miasta. Jeżdżą z szybkością bolidów a syf spod pługów sięga głów przechodniów, witryn sklepowych i właśnie elewacji. Pomijam to, że zasypują odśnieżone wcześniej chodniki
~reklama ?? 5-12-2015 19:44
Widzę że bezpłatna reklama przy okazji co drugie zdjęcie na sprzedaż z nr telefonu
~Do nnn 5-12-2015 20:51
To osiołku osiołki nie latają, a nadal obesrana, obłocona elewacja i nie poprawiła wizerunku oraz samopoczucia. Mopik przygotuj i wiaderko. Chcesz się popisać czy zabłysnąć to zapakuj już tornister na poniedziałek. Zawsze można czegoś nie robić jak przeszkadzają inwestycje, a wodę do domu możesz z biedronki przynosić. Jak zapłonie twój dom jak pochodnia to nie szukaj winnych że nie było czym gasić, a straż do hydrantu miała za daleko ! Wodnik jak i firmy zewnętrzne, podwykonawcy mają ubezpieczenia na takie problemy i naprawdę trzeba być mało obrotnym oraz inteligencją nie grzeszyć i nie wiedzieć gdzie zgłosić problem aby straszyć kogoś sądami w necie z takimi pierdołami !
~/-/ 6-12-2015 8:56
Gdyby pan Kokoryk wykupił ubezpieczenie nie miałby problemu bo bezpieczyciel wiedziałby od kogo dochodzić odszkodowania. Ale podejrzewam iż budynki są tak blisko ulicy iż nikt tej elewacji nie ubezpieczy. Ponieważ po każdym większym deszczu samochody będą ochlapywać tę elewację.
~olo 6-12-2015 11:17
a kto mi zapłaci za zawieszenie w samochodzie odp.WODNIK
~S.K. 6-12-2015 11:27
Ty-zabobrzanin!A ty przypadkiem nie jesteś w zarządzie wodnika,bo coś za bardzo skaczesz i wyrzucasz te pomyje z gęby.Gdyby tobie ktoś coś takiego zrobił,to pewnie inaczej byś piszczał,ale biorąc pod uwagę twój PRLowski tok myślenia,to oprócz komórki i internetu nic nie posiadasz i tak już pozostanie.Na szczęście.
~Do S.K. 6-12-2015 12:54
Leki wykup po niedzieli... Nauczyłeś się że wszystko jest z przydziału i ma być dane ? Adwokatem jesteś kolejnego nieudacznika co ma problemy do wszystkich i wszystkiego ? Masz problem idź do ubezpieczyciela wykonawcy on będzie wiedział co ma z tym zrobić jak nie masz swojego to pomyś wcześniej zanim mleko się rozleje i będziesz szukał winnych ! Ubezpieczenia są dla wszystkich, rozum dla wybranych !
~Do S.K. 6-12-2015 13:04
Sam nie wiesz co bazgroliszczy między wypracowania z lekcji czy obudziłeś się dopiero ? W zarządzie wodnika myślisz że dorobiłem się tylko komórki i internetu ? Nawet nie wiesz ile tam płacą, a na pewno chciałbyś też na takiej wypłacie posiedzieć bo wara by opadła, szaraczku do odszczekiwania !
~sympatia.onet.pl 7-06-2018 18:16
Jeśli Panu Kokorykowi nadal smutno to "Judyta Stone" gotowa w każdej chwili pocieszyć.
~Ćwikliński 23-10-2018 22:43
A kim jest judytastone?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kupiono fotopułapki

Ulica Krakowska gotowa

Senator zachęca do głosowania na maszty

Alarmy bombowe

Są kolejne 52 zakażenia (aktualizacja)

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
90
Tak
39%
Nie
52%
Nie wiem
9%