MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Kto zapłaci za zniszczenie chodnika?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 maja 2015, 7:15
Aktualizacja: Wtorek, 26 maja 2015, 9:27
Autor: Angela
Fot. Czytelnik
– Podczas czwartkowych (21.05) prac remontowych w Cieplicach koło Apteki pod Koroną firma budowlana prowadząca rozbiórkę pawilonów handlowych zniszczyła chodnik – informuje nasz Czytelnik. – Kto zapłaci za jego naprawę? – pyta jeleniogórzanin, który wysłał nam zdjęcia.

Interwencję w tej sprawie podjęła jeleniogórska straż miejska, która przekazała dokumentację zarządcy chodnika – Miejskiemu Zarządowi Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

- Kiedy strażnicy miejscy przyjechali na miejsce, nikogo już nie było – mówi Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Niemniej sporządzona została notatka w tej sprawie i przekazano ją zarządowi dróg i mostów. To ten wydział podejmie decyzję, co dalej w tej sprawie – dodaje strażnik.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, zapewnia, że decyzja w takich przypadkach może być tylko jedna. - Na naprawę tego chodnika nie wydamy ani złotówki z pieniędzy podatników. W takich przypadkach bezwzględnie koszty naprawy ponosi firma, która chodnik czy drogę zniszczyła. W tym przypadku wiemy co to za firma, bo starała się ona w naszym wydziale o zezwolenie na zajęcie pasa drogowego na czas rozbiórki pawilonów handlowych oraz remont jednego z obiektów. Nasi pracownicy dokładnie sprawdzą, co zostało zniszczone i wezwą przedsiębiorcę do jak najszybszego naprawienia szkód – powiedział Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Le1Kiepury 25-05-2015 8:35
Bo to polska wlasnie. Teraz wykrety przerzucanie winny odroczenia od sprawy do sprawy i za rok o tym zapomnimy... A nie teraz to mamy w polsce prawo i sprawiedliwosc....
~ja 25-05-2015 8:57
a pan panie bigos jest pewny czy do konca ten plac piastowski jest zrobiny dobrze bo powinien byc przynajmniej 3 razy od zakonczenia polewanu wodo i walcowany i tujest pies pogrzebany bo jak by był doibrze zrobiony to bytego nie było chodnik był uszkodzony jeszcze przed wyburzeniem
~cieplicc 25-05-2015 9:08
hahahahah ja nie widzę żadnych zniszczeń cały plac piastowski jest do poprawki płyty granitowe do przełożenia po kostce ciężko jest chodzić dajcie spokój ludziom ..
~[$] 25-05-2015 16:33
swojego czasu bylo pare poprawek przy wejsciu do parku i kolo sklepu. ale tylko ze wzgledu ze jakas kuracjuszka wybila sobie zeby potykajac sie o wystajacom kostke a na calosc nie maja pieniedzy(powinni sciagnac wykonawce do poprawki)
~kora 25-05-2015 18:43
przy niemal każdej budowie czy remoncie duże auta rozwalają NAWIERZCHNIĘ i mają to gdzieś. Kończą robotę i szlus a mieszkańcy przez laTA BRNĄ P0 DZIURACH. dROGA TEŻ NALEŻY DO PROJEKTU BUDOWYpo sobie.i tram jest napisane którędy ma się poruszać i co ma zostawić
~ 25-05-2015 18:49
Zepsuli ,to fakt, to samo by zrobil kilkudniowy deszcz, Tandeta !!!! Dlaczego poniemiecki bruk trzeba wyrywac na sile? - bo Niemcy potrafili zrobic cos z bruku . Po ich nawierzchni tego typu spokojnie manewrowac mozna czolgiem i co? ,i nic. bruk trzymal sie jak wspawany, Polak swoja tandeta oskarza innych, ale dziad - wykonawca nie przyzna sie do braku fachowego i trwalego ukladania bruku. Takie szkody i grabkami by zrobil kazdy czlowiek.
~Gość 25-05-2015 23:36
Na Obrońców Pokoju,obok dawnej Energetyki parkują nawet trzy autokary blokując jeden pas ruchu a kierowcy siedzą na dyspozytorni i piją kawkę !!!! PRZECIEŻ TO NIE JEST PARKING !!!! Inne autokary wjeżdżające lub wyjeżdżające jadą po chodniku-wąska jezdnia ! Już jedna studzienka została zarwana (róg Poznańskiej i Obrońców Pokoju) POLICJA nie reaguje gdyż się obawia koligacji "właściciela"(za NASZE pieniądze) "PKS"(tylko skrót został)-Wróbla.Czekać jak tylko jak dojdzie do tragedii podczas wydawania bagaży z luków od środka jezdni (blokując DRUGI pas)lub jak ktoś wejdzie prosto pod auto z za autokaru !!!!!!
~fizjomed13 25-05-2015 23:39
najśmieszeńsze w tym jest to,iż zawiadomienie składa Jeleniogórzanin-zaś nie ma żadnej kontroli po zakończeniu prac przez ORGAN wydający zgodę na zajęcie pasa drogowego czytaj: Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze-a chyba by wypadało nie tylko ograniczać się do wydawania zgody ale co za tym idzie choćby MINIMALNEGO nadzoru choćby po zakończeniu prac

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Czyżby Andrzej Duda?

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Remont hali sportowej

Magistrat do remontu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
757
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%