MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Kto wybuduje centrum rekreacji na Zabobrzu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 9 listopada 2010, 7:54
Aktualizacja: Środa, 10 listopada 2010, 7:57
Autor: Angela
Fot. Archiwum UM
Jelenia Góra szuka prywatnego inwestora, który w partnerstwie z miastem miałyby wybudować centrum kulturalno–rekreacyjne na Zabobrzu. Koszty budowy i obsługi poniósłby inwestor, miasto przekazałoby natomiast teren pod zabudowę z umową do 30 lat i za ustaloną kwotę korzystałoby z obiektu.

Nowe centrum kulturalno-rekreacyjne zgodnie z projektem miałby stanąć przy ul. Wiłkomirskiego na Zabobrzu i ma się składać z kilku modułów. Pierwszy z nich to centrum konferencyjno-kulturalne z salami wielofunkcyjnymi, w tym na 450 i 150 miejsc. Mieścić się w nim ma również duża biblioteka z czytelnią, punkty handlowe i zaplecze sanitarne.

Drugi moduł to centrum rekreacji z halą widowisko- sportową, boiskiem wielofunkcyjnym, ścianami wspinaczkowymi, fitness klubami, saunami, gabinetami odnowy biologicznej, kręgielniami i wieloma innymi atrakcjami. Trzeci moduł to tereny zieleni rekreacyjno-sportowej z otwartymi boiskami oraz ze skateparkiem i placem zabaw. Wszystkie obiekty będą połączone pasażem. W projekcie jest również budowa parkingu.

– Obiekt miałby być wybudowany w partnerstwie publiczno – prywatnym. Mamy już koncepcję tej inwestycji. Jej szacowany koszt to 80 mln zł. Zgodnie z obowiązującym prawem o partnerstwie publiczno – prywatnym podmiot sektora publicznego, podmiotowi sektora prywatnego może udostępnić teren.

Jako miasto chcielibyśmy więc przekazać prywatnemu inwestorowi teren przy ul. Wiłkomirskiego w użytkowanie na okres około 30 lat. W zamian miasto korzystałoby za określoną odpłatnością z pomieszczeń zarówno części kulturalnej, jak i rekreacyjnej – mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Projekt inwestycji centrum kulturalno-rekreacyjnego na Zabobrzu został przedstawiony podczas wizyty prezydenta w Chinach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sklepowy złodziej zatrzymany

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Drastyczne billboardy

Komentarze (64) Dodaj komentarz

~kompleks 9-11-2010 8:17
A nie można było pokazać projektu w Jeleniej ? Do Chin trzeba było jechać ? ! ? Grunt to oszczędności w mieście . . .
~gggg 9-11-2010 8:22
Co by człowiek nie zrobił, to zawsze będzie źle. Czytając komentarze do artykułów można by powiedzieć, że jedyną "dobrą" rzeczą, jaka powstanie w Jeleniej Górze będzie - .........................................................KFC oczywiście. Pozdrawiam wszystkich malkontentów:-)
~do kompleks 9-11-2010 8:33
A komu w jeleniej górze chciałbyś ten projekt pokazać? Pokazał tam, gdzie są pieniądze i gdzie sa inwestorzy. A może ty masz pomysł jak taką kosztowną inwestycję sfinansować? Zastanów się trochę zanim następne bzdety napiszesz...
~buhhaha 9-11-2010 8:53
czekam aż prezio zacznie z projektem latać do australii, brazylii, RPA i w ogóle kupmy mu bilet na 4 lata niech sobie chłop pozwiedza, trochę świata zobaczy i na naszej klasie fotki powrzuca
~kielbasa 9-11-2010 8:54
Kielbasa wyborcza zazwyczaj staropolska, tym razem chinska. Pamietam jak Obrebalski przedstawial poprzednio pana Ptaka co mial milionyna posrt dac. Ptak byl widziany tylko wtedy. Teraz Chinczykow znalazl... ehhh ludki ludki
~diabelek 9-11-2010 8:55
kazdy byle nie Obrzepalski ...
~Gość 9-11-2010 9:04
no i znowu zapomnieli o basenie w tym centrum ,ale o salach konferencyjnych to pamietali ,co to za dziwne miasto jest ludzie gonimy tego Obrębalskiego bo całkiem nam tu zrobi miasto konferencyjne ,i nic nie będzie w tym mieście tylko same sklepy bo już piszą że powstaną tam placówki handlowe ,już w galerii grodzkiej powierzchnie puste stoją i będą stały ,bo czynsze jak w warszawie ,a kupujących na lekarstwo ,zabrakło wyobrażni naszemu Prezydentowi z tymi galeriami ,są to nic innego jak kolejne markety tylko troche takie z końca xx wieku bo mają ruchome schody tylko kto zarobi na prąd do tych zchodow
rymcycymcy 9-11-2010 9:18
O ! To jest dobra wiadomość ...będzie drugi blaszak :)
~ktos z cieplic 9-11-2010 9:25
super, kfc na zabobrzu, teraz to na zabobrzu a w cieplicach nic nie bedzie poza termami... mogli by chociaz kregielnie zrobic
~HAOSSSSSS! 9-11-2010 9:33
Ciekawe, kto tam będzie sobie uzywał, przeciez niedlugo w Jeleniej ludzi nie bedzie! ZAKŁĄDY PRACY TWÓZCIE! BO WYJADA STĄD NAWET PCHŁY!!!! KIEDY W KONCU TO ZROZUMIECIE!!!!? TWORZYCIE SAME RUPIECIARNIE OBOZY PRACY, MARKETY! PRZEJDZCIE SIE I POPYTAJCIE ILE TAM LUDZIE ZARABIAJĄ!!!! głodówe im fundujecie! WSTYDZCIE SIE!!!!
~Haoss 9-11-2010 9:37
Te wasze inwestycje typu biedronki, małę teska, wykoncza wszystko naokoło! handel zginie! z nim miejsca pracy! zniszczyliscie nasz rejon tak, ze patologia!
~Waldziu 9-11-2010 9:37
No tak...człowiek musi sobie od czasu do czasu polatać :)
~ja 9-11-2010 9:45
A kto z tego będzie korzystał?Brak pracy , brak pieniędzy, brak rozrywki .pozdrawiam.
~do narzekaja 9-11-2010 9:57
Galerie wszelkie jakie są powstały tylko i wyłącznie z funduszy zainteresowanych budową. Są puste może i dlatego, że czynsze wysokie ale te czynsze nie prezydent dyktuje ale inwestorzy. Na Kilińskiego zlikwidowano rynek i 10lat stał pusty. Ludzie mieli tam pracę a sld ich pozbawiło. Miejsce straszne i raczej źle reklamujące miasto. Będzie tam focus park ale oczywiście ludzie tego nie widzą. Wolą dalej brud i smród. Zanim zaczęto budować Galerie Grodzką był tam syf. Obecnie mamy galerię i powiem, że u przyjezdnych wzbudza podziw. Więc zabudowa jest i ładnie się komponuje z resztą. Młynówka raczej odstraszająca obecnie przechodzi metamorfozę. Na pijarskiej o ile dobrze pamiętam powstanie następna galeria. Oczywiście wcześniej każdy widział jak to wyglądało. Na Zabobrzu hałda górki i zasrane przez pieski i inne zwierzątka pole. Brak boiska, brak placów zabaw. Więc czemu by tam nie zbudować czegoś pożytecznego ?. Oczywiście Ci co tylko narzekają będą temu przeciwni. Tak na koniec mojego wy
~Lee 9-11-2010 10:26
No Marek Onufry K. szacun!!!! to już nie kiełasa... TO PARUWAAAA WYBORCZA!!!! Drżyjcie kontrkandydaci, jak nic w następnym tygodniu KOSMODROM!!! ... i to miedzyplanetarny! Czy jest na sali Lekarz?
~ 9-11-2010 10:30
To bardzo dobra wiadomość, trzymam kciuki za tą inwestycję, bo takiego miejsca w Jeleniej brakuje, a chętni na korzystanie na pewno się znajdą. Mam wrażenie, że to miasto jest pełne samych narzekaczy. Skoro narzekasz, to weź się do roboty jeden z drugim wiecznym malkontentem i spraw, żeby było lepiej. Jelenia ostatnio naprawdę zaczyna się zmieniać i to cieszy.
~jaca 9-11-2010 10:31
nie wiem co w tym niewiarygodnego, że sie tak ludzie rzucacie jakby to nie wiadomo jaki kosmodrom był, na zachodzie takie centra to norma więc sądzę że i u nas bardzo realne, więc ludzie nie opowiadajcie że to stacja kosmiczna której sie nie da zrobić
~ 9-11-2010 10:31
DOLNOŚLĄZAK. Nie neguję potrzeby utworzenia czegoś na Zabobrzu. Temat uważam za wykreowany przez Obrębalskiego na potrzeby kampanii wyborczej. Informacja, że magistrat daje teren na 30 lat jest zachęcająca dla przyszłego inwestora. Szkoda tylko, że urząd nie potrafi definitywnie uporządkować spraw z kupcami handlującymi na placu k/Ronda. Jako poptencjalny inwestor z żadną ekipą samorządowców nie wchodziłbym w jakikolwiek układ. Straszne ryzyko oraz utrata zdrowia, czasu i kasy.
Piipi Jelonkowa 9-11-2010 10:32
..do - [~Rymcycymcy] .. nie przejmuj się ! ..bo każdy porządny PIORUN lubi blaszaki ! ..chyba,że ksiądz *go wyprzedzi ze święconą wodą !
~Lee 9-11-2010 10:32
I wice wersa, co jesteś po nocnej zmianie!?
~Lee 9-11-2010 10:36
A projekt uchwały, gdzie? pewnie juz leży dwa lata w RM! Znowu ten Podły Papaj!!!! Zły Prystrom! ... Kusiak miał ładniejsze wizualizacje i to tyle lat temu!!!!
~ja 9-11-2010 10:37
(do narzekaja) - oczywiście - przede wszystkim pieski przeszkadzają. A najlepszy jest pomysł, żeby w każdej dziurze coś zbudować ! Niech no tylko jakiś placyk gdzieś sobie będzie - no to zbudować coś i już nie ma placyku !Niech będzie gęsto od betonu, żeby nie było czym oddychać ! Żadnego parku, zieleni, nie ! Zamiast uruchamiania fontann - jak to było obiecane - jedna już zasypana i na jej miejscu rośnie "wspaniała" betonowa kamienica. Drugą (koło baniaków) pewnie czeka taki sam los ! To jest pomysł na Jelenią Górę ! A co będzie z tymi galeriami, jak trzeba je będzie pozamykać, bo nikt tam nie będzie robił zakupów, bo i za co !? I teraz koleny pomysł : wśród wieżowców na niewielkim w sumie placu - bez odpowiedniego dojazdu - centrum rekreacji !
~ksSzombierki 9-11-2010 10:48
Od czterech lat już szuka. Tak samo może szukać inwestora który wybuduje dolinę krzemową, taka retoryką daleko nie zajdziemy.
~xxx 9-11-2010 10:50
HAHAHA inwestor wywali 80 mln. a miasto da działeczkę za 1 mln. ktoś chyba musiałby mieć nie po kolei w głowie.WYBORY,WYBORY
Piipi Jelonkowa 9-11-2010 10:55
..nie myslę tutaj o Twoim garażu !
Tomy M. 9-11-2010 11:00
Faktycznie SUPER OKAZJA!!! ... tylko ze znalezieniem INWESTORA IDIOTY będzie poważny problem ... chyba że Pan Obrębalski po utracie stanowiska prezydenta postanowi pomóc miastu :-)
~ 9-11-2010 11:18
Zwykłe obrzępalsko -przedwyborcze brednie...
~dod 9-11-2010 11:23
Nie wierzcie w obietnice przedwyborcze.Obrębał nie interesował się Zabobrzem przez cztery lata.Zero koncepcji ja mogę i połac z wodotryskiem narysować.Można powiedzieć,że jest to miłość do osiedla na zakończenie kadencji.Potem skończy się wraz z wyborami
~Inwestor 9-11-2010 12:09
Ciekawe jak tu zarobic 80 milionow w 30 lat plus zysk z jakiegos malodochodwego placu zabaw ?To jest ponad 2,5 miliona rocznie, ponad 200.000 miesiecznie - jedynie zwrotu poniesionych kosztow bez odsetek .Chyba , ze miasto bedzie placic naprawde duze pieniadze za uzytkowanie tego placu zabaw . Ktos z ratusza ma naprawde fantazje , brawo . Podziwiam polskich politykow , szczegolnie tych z Jeleniej Gory no i jednego z Warszawy .
~ciekawa 9-11-2010 12:13
Popieram pierwsza część wypowiedzi Tomiego M. Chciałabym zobaczyć biznesplan tego przedsięwzięcia, który umożliwi inwestorowi odzyskanie w 30 lat (zechce tyle czekać?) 80 milionów PLN. Jak zarabiać na kulturze i rekreacji w 80 tysięcznym mieście 2,6 mln zł rocznie??? No chyba ,że miasto tyle zapłaci i jeszcze doda drugie tyle na etaty i imprezy.
~Obywatel 9-11-2010 12:27
M. Obrębalski prędzej by w Chinach znalazł inwestora który by wybudował gigantyczną fabrykę lodówek na eksport do zachodu niż centrum kulturalne dla Jeleniogórzan. Chińscy inwestorzy raczej patrzą na czym by można było zarobić rozsądne pieniądze i obniżając koszta związane z produkcją niż wspierać kulturę w jakimś zadupiu w centrum Europy.
~J.O.M 9-11-2010 12:41
teraz szuka inwestora?? przez 4 lata się opierniczał i teraz wielce chce nam budować skateparki! Jak byliśmy u Obrembalskiego żeby zrobić coś dla skatebordzistó z jg i okolic to drzwi przed nami zamknął...
~ 9-11-2010 12:46
O dziwo projekt ten jest bliźniaczo podobny do inwestycji która miała powstać 5 lat temu w Cieplicach na terenie obecnej fabryki okien Astol... Zapewne i ten projekt umrze dzięki władzom miasta które skutecznie zablokowały inwestycję w Cieplicach... No chyba, że celowo zablokowano inwestycję z cieplic aby zlobbować tą na zabobrzu i przytulić z tego tytułu kopertę z wiadomą zawartością, której nieskorumpowany inwestor nie chciał wręczyć za inwestycję w cieplicach. Przypomnę ,że ten inwestor z cieplic wybudował takie centrum w Pradze bez najmniejszego problemu...!!! brak słów więc BEZ KOMENTARZA!!!
~sobieszowian 9-11-2010 12:49
Mieszkańcy Sobieszowa swego czasu też otrzymali i od pana Prezydenta M.Obrębalskiego piękny projekt basenu i co tam nie miało być wszystko, co tylko mieszkańcy sobie zażyczyli, ba nawet niby znalazł odpowiedniego inwestora.I skończyło się na NICZYM !!!. Potrafi tylko opowiadać bajki, przez 3,5 roku nic nie zrobił, tylko bywał, teraz przed wyborami taki aktywny przypisując sobie wszystkie zasługi, gdzie był wcześniej ?
~ja 9-11-2010 13:27
w wyborach zagłosuję na Jelonkową PIPII - jest THE BEST !!!
~~ 9-11-2010 14:06
Na każdą inwestycję trzeba czasu. Pieniądze od tak sobie się nie biorą. Jest to żmudny proces przygotowywania dokumentów, planów itp. Każdy kto starał się o pieniądze od uni wie jakie są wymagania. Żeby się wypromować gdzieś trzeba wyjechać. Przez internet na taką skalę tego się nie zrobi. W sobieszowie miał powstać basen ale kogo ty obwiniasz jak inwestor się wycofał i brak pieniędzy ? Chyba że dołożysz to i basen bedzie. Pieski nikomu nie przeszkadzają ale lepiej, że coś się buduje niż się widzi taki syf.
~Tryton 9-11-2010 14:07
oczywiście, że kiełbasa wyborcza. Jesze bardziej oderwane od rzeczywistości były zapowiedzi wybudowania Aquaparku przez panią Czernow, czy fabryki Toyoty przez pana Kusiaka... no ale zadziwiające jest, że jednocześnie inne obietnice sypiące się z ust kandydatów by zacytować tylko "szybka kolej miejska", "stadion", "Park technologiczny" "Droga szybkiego ruchu do Bolkowa" itd. itd. kompletnie bez wskazania źródeł finansowania, to według tych samych autorów postów "realne obietnice" Rekord bije pewien kandydat, który wg własnych słów powtarzanych służalczo przez grupę klakierów "jako jedyny ma realny i kompleksowy program dla Jeleniej Góry" który krótko można podsumować jako: obniżymy wszystkie opłaty i podatki, będziemy inwestować na potęgę, a to co pozostanie podzielimy między biednych i wykluczonych... no i to jest realny program... może więcej obiektywizmu
~fann 9-11-2010 14:40
Super, bedzie chociaz parking bo juz w blokowisku nie ma gdzie zaparkowac. Choc z drugiej strony taki obiekt tak wciskac miedzy bloki ?
~Seba 9-11-2010 15:02
Nigdy nie da się każdego zadowolić... Chcą coś robić źle... nic nie robią, też źle...
~bren 9-11-2010 15:28
Dla kogo ma być to centrum rekreacji? Lepiej ten projekt dajcie do zaopiniowania organizacjom pozarządowym, w tym Stowarzyszeniu Architektów Polskich. Wstawienie placu zabaw dla dzieci przy obecnym parkingu świadczy o bezhołowiu projektantów. Ponadto mam wrażenie że przestrzeń zaprojektowano nie dla użytkowników z Jeleniej Góry i okolic. Gdzie tereny zielone z enklawami ciszy? Gdzie są miejsca dla seniorów, których na Zabobrzu będzie przybywało? Teren przy Wiłkomirskiego powinien zostać zagospodarowany jako teren zieleni z małą architekturą parkową.
~sir Galahad 9-11-2010 15:59
Jelenia Góra ma średnią powierzchnię handlową jedną z najniższych w Polsce na jednego mieszkańca. Nie ma nas w pierwszej 25 miast w przedziale 50 - 100 tys. mieszkańców. Bando malkontentów to nie miasto ze swoich funduszy buduje hipermarkety, dyskonty, supermarkety i galerie handlowe tylko to jest biznes inwestorów.
~DjKosa 9-11-2010 15:59
Czy już wiadomo, jakie plany ma przyszła włądza odnosnie Jeleniej Góry? Czy będzie w koncu druga Irlandia albo Japonia???? SIę pytam!????!!!!!
~sir Galahad 9-11-2010 16:05
Lobby kupieckie dymało Jelenią Górę w drugiej połowie lat 90tych i te wszystkie inwestycje są spóźnione o kilka ładnych lat. Przed erą marketów w Jeleniej Górze ze wszystkich dawnych 49 miast wojewódzkich były średnio NAJWYŻSZE CENY ŻYWNOŚCI. Teraz w tych nawet najbardziej daremnych dyskontach typu Biedronka jest sporo polskich produktów, a nie tylko szmaty z Chin i Turcji. Przestańcie być tacy sfrustrowani. Miasto tej wielkości powinno mieć dobrą galerię handlową i dobre kino wielosalowe z elastycznym repertuarem. A ten obiekt może być pożytecznym obiektem społecznie. Bardzo tu potrzebnym. Do tego dobry park. Mam nadzieję, że szybko znajdzie się inwestor w partnerstwie publiczno-prywatnym.I nie bądźcie tacy wiecznie sfrustrowani. Te inwestycje typu Bridgeston, które tak pan P. wychwala na swoim blogu z innych miast, to też są jak to mówicie "obozy pracy" z wakacjami podatkowymi, niskimi płacami i do tego czego kiedyś nie było ogromnym wkładem z publicznej kasy (bez nadzoru właścicie
~sir Galahad 9-11-2010 16:17
To samo lobby kupieckie co dymało Jelenią Górę jest dymane przez tzw. kamieniczników na 1 maja i na Pl Bankowym kuriozalnymi czynszami, większymi jak w Pasażu Grodzkim. Powierzchnie handlowe i usługowe kupione za kredyt i czynsze po 10k i lepiej. Smutnym przykładem działania nieracjonalnego jest los jaki zgotowano "Macedonii", która była fajnym miejscem. Te galerie dają szansę na konkurowanie czynszami. Ci wąsaci kamienicznicy ze swoim cinkciarskim modelem biznesowym będą musieli zejść z ceny czynszu, bo banki już tak tam się nie garną.
~sir Galahad 9-11-2010 16:22
To samo lobby kupieckie co dymało Jelenią Górę jest dymane przez tzw. kamieniczników na 1 maja i na Pl Bankowym kuriozalnymi czynszami, większymi jak w Pasażu Grodzkim. Powierzchnie handlowe i usługowe kupione za kredyt i czynsze po 10k i lepiej. Smutnym przykładem działania nieracjonalnego jest los jaki zgotowano "Macedonii", która była fajnym miejscem. Te galerie dają szansę na konkurowanie czynszami. Ci wąsaci kamienicznicy ze swoim cinkciarskim modelem biznesowym będą musieli zejść z ceny czynszu, bo banki już tak tam się nie garną.
~sir Galahad 9-11-2010 16:27
I śmieszą mnie te teksty o ginięciu miejsc pracy w handlu za przyczyną galerii i dyskontów. Akurat przecież tam też powstają miejsca pracy. A ludzie w małych zabobrzańskich sklepikach zarabiają mniej niż w Biedronkach, a kodeks pracy to szkoda gadać. O nadgodzinach mogą sobie pomarzyć, często siedzą w tych sklepach w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocnych nawet.
~sir Galahad 9-11-2010 16:40
A Ratusz rychło w czas przypomniał sobie o Zabobrzu. Zanim się znajdzie inwestora warto by pomyśleć o funduszach na remont "ślimaka", zwłaszcza w okolicach Poczty na Zabobrzu I i odmenelnienie i zadbanie o tereny zielone na Karłowicza.
~sir Galahad 9-11-2010 16:56
A Ratusz rychło w czas przypomniał sobie o Zabobrzu. Zanim się znajdzie inwestora warto by pomyśleć o funduszach na remont "ślimaka", zwłaszcza w okolicach Poczty na Zabobrzu I i odmenelnienie i zadbanie o tereny zielone na Karłowicza.
~bren 9-11-2010 17:13
~sir Galahad, co do kapitału zgoda, ale nie na lokalizacje i wygląd większości marketów. Castorama jest przykładem psucia miasta.
~miejscowy 9-11-2010 17:22
Miejmy nadzieję że ten utopijny projekt nigdy nie spełni się. Radzę decydentom i innym specom od radosnej twórczości kubeł zimnej wody na głowę celem opamiętania się lub kilka wizyt u odpowiedniego medyka. Póki co to rosnąca tam zieleń oraz zasadzone endemiczne gatunki drzew /w zimie górka do zjazdów/ w pełni cieszą oko mieszkającym wkoło miejscowym aborygenom.
~ZABOBRZANIN 9-11-2010 18:05
Radził bym drzwi obrotowe zamontować bo tak będą walić drzwiami i oknami inwestorzy że zawiasy moga tego naporu niewytrzymać...
~sir Galahad 9-11-2010 18:09
A jakie gatunki nielicznych drzew co tam są zasadzone są endemiczne?
~wonski111 9-11-2010 18:17
sir Galahad popieram twoje zdanie nic konkretnego nie dzieje się w tym mieście teraz jest mega ściemnianie przed wyborcze. I tak w całej POlsce. Ciekawi mnie jedno jeszcze z parę lat do tyłu był ogłoszony konkurs na zagospodarowanie terenu przy ul.Lubańskiej miał być super kompleks z termami basenami i stadionem iiiiiii????? konkurs zrobili, nadziei narobili, teren niewykorzystany dalej, ktoś kasę za projekt wziął.
~Ooooo... 9-11-2010 18:50
Pan Prezydent liczy na głosy mieszkańców Zabobrza !!! Dlatego wciska im kit , raz mu się udało, gdy w poprzednich wyborów obiecywał mieszkańcom Cieplic, Sobieszowa i Jagniątkowa. Dziś jest tu "spalony", to przerzucił się na Zabobrze myśli, że ten numer uda się po raz drugi - jak nisko ocenia inteligencję mieszkańców Jeleniej Góry !
~wonski111 9-11-2010 19:24
sir Galahad popieram twoje zdanie nic konkretnego nie dzieje się w tym mieście teraz jest mega ściemnianie przed wyborcze. I tak w całej POlsce. Ciekawi mnie jedno jeszcze z parę lat do tyłu był ogłoszony konkurs na zagospodarowanie terenu przy ul.Lubańskiej miał być super kompleks z termami basenami i stadionem iiiiiii????? konkurs zrobili, nadziei narobili, teren niewykorzystany dalej, ktoś kasę za projekt wziął.
~kkk 9-11-2010 20:09
http://www.cena-wody.pl/
~Trzy grosze 9-11-2010 20:29
...w Jeleniej Gorze zdecydowanie jest za malo zadbanych terenow rekreacyjnych, parkow, zwlaszcza na Zabobrzu...przydalyby sie korty tenisowe z prawdziwego zdarzenia, kregielnia, stale lodowisko... no dobrze... niech juz bedzie nawet ten upragniony przez niektorych KFC...pomysly mozna mnozyc, pomarzyc - dobra rzecz...koniecznie odnowic Rakownice...pozdrawiam
~tubylec 9-11-2010 22:00
malkontenci..!!! wizja jest super, martwi mnie raczej lokalizacja . między blokami, szkoda by było... są dużo atrakcyjniejsze miejsca w tym mieście !!!
~ 9-11-2010 22:06
Szkoda, że to centrum rekreacji nie wybuduje się w Cieplicach... Uzdrowisko, ale bez rekreacji... Nic w Cieplicach nie ma dla chcących zadbać o sylwetkę... Trzeba jeździć po to do centrum... Żadnego kina także nie ma i to od wielu lat...
~ 9-11-2010 22:16
Galahad ma słusznie prawi, w Jeleniej Górze najwyższe ceny żywności, nawet Wrocław przebijają tymi cenami, to samo, jeśli chodzi o ceny odzieży... A wszystko przez lobby kupieckie... Np. na Florze...
~tentaris 9-11-2010 23:27
Grunt to dobry pomysł,a ten wydaje się być rewelacyjny, tylko czy dojdzie do skutku?? Oby! :)
~pomysł 10-11-2010 0:28
A Ja tam chcę BIEDRONKę , KFC, TESCO ,LIDLA, ALDI, Biedronkę i co się jeszcze da. Zatrudnienie będzie bo co roku kupa narodu jest gotowa zatrudnić się po STUDIACH. Ludzie wykształceni będą mieli gdzie pracować. BRAWO 21.XI- dziękujemy już temu Panu.
~ 10-11-2010 12:07
ad~sir Galahad 16:27. Znam właścicieli kilku małych sklepików, którzy sami siedzą w tych sklepikach w dni ustawowo wolne od pracy, gdyż - przy nieczynnych marketach - mają w tych dniach najlepszy obrót. Zatrudnieni tam pracownicy to przeważnie emeryci lub renciści, kobiety na macierzyńskim, którzy dorabiają do "rewelacyjnych" świadczeń ZUS. Ułatwieniem jest to,że mogą być zatrudnieni na umowę-zlecenie w niepełnym wymiarze czasu /zgodnie z prawem/ i stanowią odciążenie dla właścicieli, którzy przy 12-godzinnym dniu pracy - 8 lub 10 godzin za ladą stoją sami przez 7 dni w tygodniu.
~ 10-11-2010 12:11
cd. z 12:07. Podziwiam tych sklepikarzy, że jeszcze im się chce prowadzić taki biznes. Niestety do emerytury im daleko, a jeleniogorski rynek pracy woła o pomstę do nieba. DOLNOŚLĄZAK.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Nadbrzeżna gotowa

Nieczynne place zabaw

Trwa rozbudowa SOSW

Wjechał do Polski nielegalnie i był pijany

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%