MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Kto wlał ścieki do Kamiennej?

Wiadomości: Piechowice
Środa, 21 października 2009, 13:29
Aktualizacja: 13:35
Autor: Angela
Pracownicy piechowickiego wydziału ochrony środowiska, służb komunalnych i Karkonoskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji szukają sprawcy, który w ostatnich dniach wlał ścieki do rzeki Kamiennej w Piechowicach. Jak zapowiada kierownik ochrony środowiska, rozwiązanie tej sprawy nie będzie łatwe, ale jeśli uda się ustalić sprawcę, trafi on przed sąd.

O wylaniu ścieków do rzeki Kamiennej na wysokości ulicy 1000 – lecia w Piechowicach strażników miejskich poinformował wczoraj jeden z mieszkańców.

- Po przybyciu na miejsce zgłoszenie się potwierdziło. Patrol przeprowadził penetrację terenu
i ustalił, że rura, którą ścieki zostały wpuszczone do rzeki przeprowadzona jest od ulicy Ciasnej. Z rozmów z mieszkańcami wynika, że najprawdopodobniej ktoś nielegalnie podłączył się do niej. Sprawa została zgłoszona w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Piechowicach, który poprowadzi dalsze czynności wyjaśniające – mówi Grzegorz Rybarczyk, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Jacek Kubielski, kierownik referatu gospodarki nieruchomościami i ochrony środowiska urzędu miasta i gminy w Piechowicach powiedział nam, że sprawa jest na etapie rozpoznania i w najbliższym czasie zostanie przekazana do służb komunalnych oraz Karkonoskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Pracownicy tych instytucji sprawdzą skąd mogły pochodzić ścieki i w jaki sposób dostały się do rzeki.

- Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ ta okolica jest w całości skanalizowana i każda nieruchomość powinna mieć przyłącze do ogólnej sieci ściekowej – mówi. Myślę, że był to więc incydentalny proceder, którego sprawcę trudno będzie ustalić. Ktoś najprawdopodobniej wlał ścieki do studzienki deszczowej, z której popłynęły one do rzeki. Niemniej sprawa ta zostanie dokładnie sprawdzona.

Jeśli uda się ustalić sprawcę trafi on przed sąd grodzki. Osobie zanieczyszczającej środowisko grożą wysokie kary finansowe, a nawet ograniczenie wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przestrzega przed glifosatem

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~wołosz 21-10-2009 14:29
Ustalenie nie będzie łatwe? Trzeba w tą rurę podłączyć WUKO o dać pod ciśnieniem np wode z rzeki..efekt śledczy murowany :-))
~ 21-10-2009 16:29
kultura sie klania,naszych rodakow
~wie39 21-10-2009 20:14
akurat ten kubielski to znawca tematu uhahahaha....
~korek 22-10-2009 23:33
pisza "ktos wylal scieki ",ktos na kogos napadl",dlaczego nic nie jest napisane jak to wszystko sie zakonczylo?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórna jest nadal zarośnięta

Patrole w Kamiennej Górze

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Finał na lawecie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
13
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%