MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Kto to podrzucił?

Wiadomości: Dąbrowica
Środa, 8 stycznia 2020, 7:12
Aktualizacja: Piątek, 10 stycznia 2020, 9:32
Autor: KED
Fot. Czytelnik
Zdjęcia pokazujące kolejne nielegalne wysypisko śmieci na terenie gminy Mysłakowice przesłał do nas pan Paweł (dane do wiadomości redakcji).

Na pryzmach śmieci można znaleźć foliowe torby, różne opakowania, ale także starą walizkę oraz lodówkę. Dzikie wysypisko odpadów znajduje się w rejonie kościoła w Dąbrowicy. Śmieci leżą obok drogi do Wojanowa.

Na terenie gminy mamy kilka takich miejsc, najczęściej położonych pod lasem, gdzie ktoś podrzuca odpady - mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Są one między innymi na Czerwonym Dworku w Mysłakowicach oraz w Wojanowie - Bobrowie. Staramy się je na bieżąco sprzątać. W przypadku wysypiska w Dąbrowicy, to znajduje się ono na gruncie prywatnym. Dlatego podejmiemy postępowanie administracyjne, aby zobowiązać jego właściciela do wywiezienia śmieci. Jednocześnie chcę przypomnieć, że nasi mieszkańcy mogą bezpłatnie wywieźć odpady, jak gruz, stare meble i sprzęt RTV i AGD do PSZOK w Karkonoskim Centrum Gospodarki Odpadami w Kostrzycy - przypomina zastępca wójta.

Twoja reakcja na artykuł?

3
6%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
14
26%
Złości
33
62%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Będą piękne widoki ze Zbójeckich Skał

Przetarg na kolejną stację

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Komentarze (42) Dodaj komentarz

~Boss 8-01-2020 8:22
I zaczyna się propaganda na potrzebę chwili aby uzasadnić ceny kryminalnych podwyżek za wywóz śmieci bo teraz trzeba będzie posprzątać na nasz koszt i wmówić że dlatego jest drogo ,prawda jest tak że taki widok w okolicy to norma od lat ta cała ustawa śmieciowa tylko to pogłębiła zanim weszła w życie ludzie uczyli się segregować sami z Siebie bez nakazów bo rosła świadomość w społeczeństwie potem banda partyjnych pasożytów spieprzyła temat tak jak wszystko za co zabierają się te matoły zrobiono biznes dla kolesi w ruch poszły dotacje na firmy krzak i składowiska, zaczęły się wałki i układy między gminami,miastami zero inwestycji w infrastrukturę ,spalarnie tylko przewalanie kasy i teraz toniemy w śmieciach i mamy podwyżki które nic nie dadzą bo oni dalej dbają tylko o koryto ,ludzie jeździcie po Europie jedno proste pytanie czy firmy z takim zapleczem jak te wygrywające przetargi w naszym mieście obsługiwałyby wywóz śmieci gdziekolwiek i jeszcze za dwa trzy razy większą kasę ?Ostatni przykład z Drezna 54 zł na miesiąc za czteroosobową rodzinę u nas 108 i tyle w temacie i będzie jeszcze drożej bo oprócz kar będzie trzeba budować system którego nie ma a powinien być od lat ,opłata powinna być od ilości wytwarzanych śmieci tka jak w Niemczech czy Czechach trzeba skończyć z tym wywożeniem gabarytów na osiedlach to są jaja ,muszą być kontrole remonty mieszkań zgłaszane do wspólnoty i spółdzielni potem przedstawiane faktury za wywóz gruzu i odpadów tak jak jest w normalnym świecie
~GośćJG 9-01-2020 9:14
do: ~Boss (8:22)
Niestety zgadzam się z tym, problem będzie się pogłębiał. Ceny za wywóz kosmiczne, 27zł/osoba za śmieci segregowane, jedna z najwyższych opłat w kraju. Kiedyś jeszcze na osiedlu stały pojemniki na odpady segregowane, teraz nie ma nic... Miało być lepiej, jest gorzej.
~No, tak 9-01-2020 12:26
do: ~GośćJG (9:14)
To oczywiście nie usprawiedliwia wyrzucania śmieci. Najlepszą metodą na odnalezienie sprawców, to montaż fotopułapek, ale także przeszukanie śmieci, w których można znaleźć dane sprawcy, czy konkretne przedmioty, które pozwolą namierzyć sprawcę. Na koniec drakońskie kary finansowe - żadne 200, 500 zł, a 5000 zł i więcej. Wtedy sprawcom nie będzie się opłacało wyrzucać śmieci do lasów i innych ustronnych miejsc, tylko wywóz do PSZOK i innych punktów zbiórki odpadów, bo zapłaci jedynie za transport.
~Gość 9-01-2020 13:13
do: ~Boss (8:22)
Polska jeszcze długo nie będzie w normalnym świecie. Wszystko sami sobie zawdzięczamy, swojej mentalności niczemu więcej. Łatwiej jest wywieźć śmieci do lasu czy podrzucić w przydroznym rowie niż zawieść do punktu zbiórki selektywnej???? Gdzie za darmo i bez problemu przyjmą wszyst
~No, tak 9-01-2020 20:33
do: ~Gość (13:13)
Wybacz, ale to nie jest moją mentalnością. Od dziecka wiedziałam, że nie zaśmieca się środowiska, a śmieci wyrzuca do pojemników na odpadki. Nawet, gdy w pobliżu nie ma pojemnika na śmieci, nie wyrzucam biletu, chusteczki itp. rzeczy byle gdzie, tylko do kosza, kiedy pojawi się tylko na mojej drodze.
~000 8-01-2020 8:32
Ktoś komu się niechce śmieci segregowac lepiej zasmiecac mam nadzieję że znajdzie się winowajca
~Janek Pan 8-01-2020 8:52
Będzie tego więcej zobaczycie. Człowiek to zawistna istota - za podwyżki cen nie będzie żadnej uczciwej segregacji, (widzę to w kontenerach na swoim osiedlu, wszystko jest pomieszane razem) a i polityka tej "śmieciowej rewolucji" zrobiła swoje. Kiedyś śmieci nikt nie wyrzucał po lasach.
Holender40 8-01-2020 9:31
do: ~Janek Pan (8:52)
Śmieci w polskich lasach były odkąd pamiętam.
~gość45 8-01-2020 13:19
do: Holender40 (9:31)
Dokładnie a ustawa śmieciowa zamiast rozwiązać problem pogłębiła go bo po za wzrostem cen i obniżeniem jakości usług nic się nie wydarzyło żadnych działań tylko nękanie ludzi opłatami ,żadnych regulacji i wymogów dla producentów opakowań,brak skupów w marketach co całkowicie rozwiązałoby problem plastiku ,puszek,kontenery na papier ,szkło słoiki tak jak w Niemczech również przy marketach brak opłat za ich wywóz bo są to odpady wtórne i firmy odbierające ja zarabiają na tym,gospodarstwa domowe płacą wyłącznie za bio odpady i odpady niepodlegające segregacji do tego sortownie ,spalarnie,biogazownie tak wygląda gospodarka odpadami a nie tworzenie spółek spółeczek regionalnych układów związków gmin i p...enie że ma się pojęcie o temacie
~Boss 8-01-2020 17:17
do: ~gość45 (13:19)
Taka jest prawda rozmawiałem kiedyś z kolegą który pracuje w rozlewni wody mineralnej już dawno chcieli przejść na butelki plastikowe zwrotne i szklane opakowania to by oznaczało dla nich bankructwo bo żaden market nie brałby od nich towaru bo musieliby zagospodarować powierzchnię na opakowania zwrotne na sklepie dopóki nie będzie nakazu nikt tego nie zrobi ,robi się z Polaków d...li na każdym kroku gdzie macie taki cyrk że w boksach są kubły na drzem mydło i powidło jest tylko kosz na bio ,niesegregowane i duże kontenery na papier resztę wozi się do sklepów sprzedaje albo na wymianę druga sprawa jest taka że śmieci wywożą prywatne firmy powstałe za prywatne pieniądze a w Polsce masz wybudować zakład utrzymać idiotów tam pracujących i jeszcze płacić za jego usługi
~No, tak 9-01-2020 14:03
do: ~gość45 (13:19)
W Niemczech są już daleko do przodu i myślą o ekologii, a u nas sto lat za murzynami. Niemcy wprowadzili kaucję na szklane, plastikowe butelki i puszki po piwie i innych napojach. Oddajesz do automatu w sklepie i drukujesz kwit. Wypłacasz gotówkę przy kasie lub potrącasz tę kwotę od należności za zakupy. Przy domostwach są kontenery żółte na odpady z tzw. zielonym punktem (dwie ze sobą splatające się zielone strzałki), kontenery niebieskie na papier i kartony oraz kontenery brązowe na odpady bio. Oprócz tego koło sklepów i osiedli znajdują się kontenery na szkło białe i kolorowe, papier i kartony. Pojemniki na kaucję nawet, gdy są wyrzucane, zwłaszcza na masowych imprezach, długo nie leżą, bo ludzie niezłe pieniądze dorabiają. Dorabiają tak renciści, ludzie biedniejsi, a także dzieci i młodzież. jak widać ma to sens. Tylko u nas nikt o takim sensownym rozwiązaniu nie pomyślał :(
~Boss 10-01-2020 7:48
do: ~No, tak (14:03)
Bo w Polsce temat ograniczony jest wyłącznie do tego ile ma wynosić opłata to się tylko liczy żeby wyciągnąć jak najwięcej postraszyć karami i przenieść odpowiedzialność na obywatela ,a w Niemczech od lat funkcjonuje zasada jest nawet powiedzenie że bałagan jest nie tam gdzie ludzie śmiecą tylko tam gdzie kiepsko sprzątają
~No, tak 10-01-2020 12:53
do: ~Boss (7:48)
Drakońskie kary powinny być dla tych, którzy podrzucają, wyrzucają śmieci, zamiast wywieźć je do PSZOK lub innych punktów zbiórki odpadów. W Niemczech także takowe kary stosują i tak ukarano kiedyś kobietę, która wyrzuciła śmieci. Niestety była na tyle głupia, a na dodatek leniwa, bo w śmieciach były prenumerowane przez nią gazety z jej adresem. Mogła te gazety wyrzucić do kontenerów na papier i miałaby sprawę z głowy.
~No, tak 9-01-2020 12:50
do: ~Janek Pan (8:52)
Śmieci zawsze były. Problemem jest nie tylko wysoka stawka za śmieci, lecz zbędna biurokracja w PSZOK. Skoro ktoś przywozi odpady, powinni się z tego cieszyć, zamiast domagać się dokumentów czy ktoś odprowadza opłatę za śmieci... To samo mobilny PSZOK. Przyjmowane są konkretne odpady, a powinni przyjmować wszystkie, bo w końcu ten cel powinien im przyświecać, by ludzie nie podrzucali odpadów i nie wyrzucali ich do lasów i innych ustronnych miejsc. Jednym słowem jest to wszystko chore!
~No, tak 9-01-2020 13:07
do: ~Janek Pan (8:52)
W Jeleniej Górze za wywóz śmieci płacimy najwięcej w kraju, ale na myśl by mi nie przyszło, by wyrzucać śmieci, gdzie popadnie. Mieszkam na Zabobrzu i spółdzielnie mieszkaniowe wybudowały zadaszone miejsca na kontenery, które dostępne są wyłącznie dla mieszkańców. Dzięki temu całość wygląda schludnie, a śmieci nie walają się wokół gniazd, jak jeszcze nie tak dawno miało to miejsce. Co z tego, skoro ludzie kładą meble, drzwi, muszle klozetowe, umywalkę i inne ciężkie odpady obok tych "domków na kontenery"? Tu wypada zamontować fotopułapki, a sprawców namierzyć i solidnie ukarać.
~Ja 8-01-2020 8:58
Jak co to ja nie
~segregator+ 8-01-2020 9:00
Torebka po herbacie składa się z fusów,papieru mokrego,papieru suchego .sznureczka i metalowego zszywacza ..jak to posegregować???
~athlete 8-01-2020 9:54
do: ~segregator+ (9:00)
ten papier jest z domieszka plastiku
~****** 8-01-2020 10:19
do: ~segregator+ (9:00)
Kupować liściastą herbatę i nie będzie problemu ani smaku papieru w herbacie, albo foliowej chemii, a jeśli chcecie pić te "śmieci" to zawartość torebki do bio a cała reszta do zmieszanych
~Ilonka 8-01-2020 15:58
do: ~segregator+ (9:00)
Widzę z wyglądu podobny do człowieka ale rozum posiada d...la. teraz zastanawiam się jak cię posegregowac gdy umrzesz :-/
~Euro 8-01-2020 9:03
Ludzie zmiencie lekarza bo ten was oklamuje
~zwykla_baba 8-01-2020 9:11
Wstyd i hańba!!! Kto porzuca śmieci sam jest śmieciarzem 🤮
~ 8-01-2020 9:58
To jeszcze proponuję zrobić sobie spacer wokół terenu byłej żwirowni w Wojanowie. Tam też można natknąć się na podobne znaleziska jak na zdjęciach nadesłanych do redakcji przez pana Pawła.
~DJ 8-01-2020 10:15
Dziwi was to? A wiecie, że na wsiach nikt nie sprawdza ani nie wymaga obowiązku posiadania umowy na wywóz śmieci.Podobno w Polsce 20-25% chałup nie wykazuje żadnych odpadów i nie posiada koszy.Tak więc wszystko leci do pieca,do lasu,do rzeki.Sporo osobników w tym narodzie jeszcze mentalnie nie zeszła z drzewa.
~ 8-01-2020 10:40
do: ~DJ (10:15)
"Podobno w Polsce 20-25%. chałup nie wykazuje żadnych odpadów...". Podobno, czy może masz na dowód jakieś konkretne wiarygodne dane? Bo wiesz, PODOBNO za większość śmieci podrzucanych do lasów i rowów przydrożnych odpowiadają miastowi? A te śmieci podrzucone kilka dni temu w okolicy Jasiowej Doliny to skąd były!? Raczej nie ze wsi tylko wiele wskazuje na to, że z jednego z warsztatów w Jeleniej.
~DJ 8-01-2020 11:07
do: ~ (10:40)
Podobno typie bo nikt nie jest tego w stanie zliczyć. Może być 25% a może 35%.Jedno jest pewne że wieśniakom nikt nie każe obowiązkowo rejestrować odbioru odpadów. Dlatego mamy co mamy.
~DJ 8-01-2020 11:13
do: ~ (10:40)
W mieście doliczają z automatu odbiór śmieci do czynszu więc nie pajacuj i nie szukaj tam winnych.Kto normalny wywiózł by odpady z Jeleniej do Jasiowej Doliny.Przecież wiadomo że to wieśniaki zrobiły.
~ 8-01-2020 11:28
do: ~DJ (11:13)
Ja się pytam o jakieś wiarygodne dane, tobie ciśnienie podskoczyło. Wieśniaki powiadasz? W sumie to w pewnym sensie może i masz rację, bo czy Jelenia to jest w ogóle miasto?
~K-l 9-01-2020 9:01
do: ~DJ (10:15)
Tak jest też przy domu wielorodzinnym w Mysłakowicach! Brak kubłów. Ciekawe co roią ze śmieciami
~No, tak 9-01-2020 13:08
do: ~K-l (9:01)
Zgłoś to, gdzie trzeba, to będą musieli się gęsto tłumaczyć.
~PAP 8-01-2020 10:19
Fotopułapki....
~segregator+ 8-01-2020 11:16
W Jeżowie Sudeckim też wszystkie śmieci segregują.....Przez komin.....co może nie słychać,ale widać ,a na pewno czuć.
~ 8-01-2020 13:13
Proszę pojechać do KCGO TO zobaczycie tą segregacje
~Gitler 8-01-2020 14:02
To zrobił biedak z pełnym portfelem.
~mmmmm 8-01-2020 17:59
Sondaż od samego początku pachniał manipulacją. Jako aktualizacja wcześniejszego światowego sondażu z 2014 r. (ADL Global 100), sondaż został przeprowadzony tylko w 18 krajach, przeważnie europejskich. W tej grupie były tylko dwa kraje środkowoeuropejskie – Polska i Węgry. Kraje pozaunijne w tym sondażu to Ukraina, Rosja, Argentyna, Kanada, Brazylia i Południowa Afryka. W każdym kraju udział w sondażu brało około 500 osób. Jak je wybierano, nie wiadomo. Wszystkie 11 pytań w sondażu było pytaniami tendencyjnymi (negatywnymi). Oto lista pytań, na które ankietowani mieli odpowiedzieć „tak” lub „nie”: 1. Żydzi są bardziej lojalni wobec Izraela, niż wobec kraju w którym żyją. 2. Żydzi mają zbyt dużo władzy w biznesie. 3. Żydzi mają zbyt dużo władzy w światowych finansach. 4. Żydzi mówią zbyt dużo o Holokauście. 5. Żydzi nie interesują się losem innych, tylko swoim. 6. Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad zagadnieniami globalnymi. 7. Żydzi maja zbyt dużą kontrolę nad rządem USA. 8. Żydzi myślą, że są lepsi od innych. 9. Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad globalnymi mediami. 10. Żydzi odpowiadają za większość wojen na świecie. 11. Ludzie nienawidzą Żydów z powodu ich zachowania. Na pierwszy rzut oka widać, że są to pytania z postawioną tezą. Aż pięć z nich dotyczy domniemanej światowej władzy Żydów, trzy ich domniemanej samolubności, jedno ich domniemanej nielojalności, jedno ich domniemanego (złego) zachowywania się, a jedno ich domniemanej agresywności i wojowniczości. Ankieta nie zostawia miejsca na żadną finezję, na żadne stopniowanie. Logicz
~stary zgred 8-01-2020 19:02
Po obfitych świętach, kilka dni postu no i radocha , na "6" Króli starczyło mi moniaków nawet na kotlet. Schabowy.Zostało jednak 5 łyżek smalcu. Nie trafił do WC / nie ekologia,lecz dbałość o rury w swoim wc ! /, zjeść też nie wypadało, bo jestem na diecie fit. Co z tym zrobić ? W TVP mówili ,ze do jakiegoś punktu. Kto wie jak tam trafić, rozpoczynamy marszrutę od Majówki !! Jak dalej iść ?Jechać ?
~Kim1 8-01-2020 21:51
FOTO-PUŁAPKI i MONITORING wszędzie ! Jedyny sposób na KUNDLI+ kary finansowe dotkliwe !!!! bez lewackiej empatii....
komentarz usunięty
~jpdle 9-01-2020 16:39
odpowiedź na usunięty komentarz
Tja bo biedota to święta i nie wyrzuca śmieci do lasu,równie dobrze mogła to być paniusia w suvie za 200tys. co bezzębny czesiek rencista w 25 letnim Kadecie.Nie ma reguły.
~PL 9-01-2020 18:55
Śmierdziele . brudasy .i bezmózgowcy to podrzucili
~` 9-01-2020 20:20
Ludzie zamówiłem kontener na gruz i stare graty z piwnicy, przyjechał 30 grudnia, po nowym roku załadowałem elegancko, dzwonię że jest gotowy do odbioru, a gość mi mówi przez telefon że przepisy się zmieniły od nowego roku i nie mogą odbierać kontenerów od osób fizycznych, tylko od firm z rejestru odpadów.
~No, tak 9-01-2020 20:37
do: ~` (20:20)
Zadzwoń i wyjaśnij sytuację, a jeśli nadal będą kozaczyć, powiedz, że zgłosisz sprawę do Straży Miejskiej, by nikt nie miał pretensji, że ów kontener blokuje drogę i wiecznie tak stać nie może. Może Ci coś doradzą.
~zło z kostnicy 10-01-2020 8:37
niech dalej rządzący komplikują wyrzucanie odpadów i podnoszą ceny. Segregacja na 1000 sposobów, wymyślanie durnych podziałów. Więcej będzie takich sytuacji. Poczytajcie jak to działa w Czechach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Maseczki dla szpitala

Ciepło bardziej eko

Jan Sopata na emeryturze

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
822
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%