MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kto się szykuje na prezydenta Jeleniej Góry?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 lutego 2014, 8:21
Aktualizacja: Sobota, 15 lutego 2014, 7:51
Autor: Angela
W partiach politycznych trwają rozmowy i negocjacje dotyczące tego, kto w najbliższych wyborach stanie w szranki o fotel prezydenta Jeleniej Góry. W kuluarach coraz głośniej słychać nazwiska, a typowani dyplomatycznie i wymijająco odpowiadają „nie wykluczam, nie potwierdzam”. Oficjalnie zdeklarowanych jest tylko dwóch polityków: obecny prezydent Marcin Zawiła (PO) i Piotr Paczóski (SLD).

Najwięcej emocji związanych z tym, kto będzie kandydatem na przyszłego prezydenta Jeleniej Góry jest w Platformie Obywatelskiej. Apetyt na przejęcie sterów w Jeleniej Górze przez najbliższe cztery lata ma co najmniej dwóch polityków: Marcin Zawiła i Hubert Papaj. Obecny prezydent zdeklarował się już w grudniu 2013 roku. - Tak, w najbliższych wyborach będę kandydował na prezydenta Jeleniej Góry – potwierdził Marcin Zawiła.

Konflikt wewnętrzny w Platformie, obecnie podzielonej co najmniej na dwie części, gwarancji na ten start z ramienia PO Marcinowi Zawile jednak nie daje. Jego przeciwnicy mówią bowiem, że nie ma on zgody PO, a bez zgody startować nie może.

Drugi z kandydatów PO stojących właśnie po stronie tych nieoficjalnych, ale jednak przeciwników, to były zastępca prezydenta Hubert Papaj.

- Nie wykluczam startu w wyborach prezydenckich – mówi. - Z pewnością wystartuję w wyborach samorządowych, ale czy prezydenckich, to się niebawem rozstrzygnie. Chciałbym, by mieszkańcy mieli możliwość zweryfikowania mojej pracy na tym stanowisku po siedmiu latach działań na rzecz Jeleniej Góry. Jedno jest pewne, studiowałem we Wrocławiu, ale wróciłem do Jeleniej Góry i nie chcę szukać innego miejsca na ziemi. Chcę pracować na rzecz jeleniogórskiej społeczności – dodaje H. Papaj.

Jak zapowiedział Krzysztof Mróz, przewodniczący jeleniogórskiego Klubu Radnych PiS, jego partia nie poda żadnych nazwisk, ani informacji, aż do połowy marca br. – Nie mogę podać nawet typowanych osób – mówi stanowczo Krzysztof Mróz. A politycy innych partii przyznają, że trudno jest im nawet kogokolwiek wskazać intuicyjnie.

Określony, przynajmniej póki co, jest kandydat z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. I już wiadomo, że nie będzie to typowany przez wielu Wojciech Chadży.

- Stałą zasadą w SLD jest to, że naturalnym kandydatem na prezydenta jest przewodniczący Rady Powiatowej SLD czyli obecnie Piotr Paczóski – mówi Wojciech Chadży, przewodniczący jeleniogórskiego Klubu Radnych SLD. – On potwierdził, że będzie ubiegał się o to stanowisko, więc oficjalnie nie ma innych kandydatur. Słyszałem taką informacje, że jestem stuprocentowym kandydatem na prezydenta i był czas, że nie mówiłem ani tak, ani nie. Ale to, że ja będę startował w wyborach na prezydenta było jednak plotką. Ja będę startował do Europarlamentu – twierdzi Wojciech Chadży.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że o tę kandydaturę może jeszcze powalczyć Grażyna Malczuk, o wiele bardziej doświadczona politycznie, obecna radna województwa dolnośląskiego.

Do tego grona dodać należy dwóch oficjalnych kandydatów Obywatelskiego Dolnego Śląska, Stowarzyszenia założonego przez Rafała Dutkiewicza. Pierwszym z kandydatów jest Marek Obrębalski, obecny radny województwa, były prezydent Jeleniej Góry, o którym mówi się jako o mocnym konkurencie. Drugim jest Miłosz Sajnog, obecny radny Rady Miejskiej w Jeleniej Górze i przewodniczący Klubu Radnych Razem dla Jeleniej Góry, a były zastępca prezydenta miasta. Oficjalnie żaden z nich nie potwierdzi jednak swojego startu w wyborach prezydenckich, aż do czasu zakończenia rozmów na temat planowanej koalicji w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego budowanej z: PO, Obywatelskiego Dolnego Śląska Rafała Dutkiewicza, SLD i PSL.

Ogłoszenia

Czytaj również

O rozpadających się górach

Wypadek przy baniakach  

Spotkanie z historią

Komentarze (120) Dodaj komentarz

~kaddafi 14-02-2014 8:32
'Jego przeciwnicy mówią bowiem, że Zawiła nie ma zgody PO, a bez zgody startować nie może' ... MOŻE!!! tylko z KWW Zawiła. To, że prezydent przytulił Łużniaka wskazuje właśnie, iż szykuje się nam KWW 'sierotki po Grzegorzu'. Z takich samych KWW zapewne wystartują Szełemej w Wałbrzychu i sam Grzegorz we Wrocławiu.
~OJ 14-02-2014 8:33
będzie się działo, będzie zabawa...
~tobyl zamach 14-02-2014 8:46
kurcze kto z PiSu wystartuje skoro tam wszyscy zajmuja sie walka o wolna ukraine o gender i o tym ze zabili im prezydenta
~Ja 14-02-2014 8:55
Głosujcie na MNIE!!!!! Nikt wam nie da tyle, co ja wam obiecam :)
~ 14-02-2014 9:04
Tak mi obrzydło te "miasto", że zagłosuję na komplexa, męczcie się dalej, ja stąd wyjeżdżam na stałe.
~KTO? 14-02-2014 9:09
PO: Papaj nie ma szans wygrać, Zawiła również. PiS: brak poważnego kandydata, Szymański? Kaflik? nie mają szans. SLD-UP: Paczóski, Chadży, Zakrzewska? Żadne z nich nie ma szans. Twój Ruch: skasowali Kuneckiego (i tak nie miał szans), a więc kto? i tak nie mają szans. ODŚ: Obrębalski - obecnie chyba jedyna kandydatura rozsądna i jeśli zdecyduje się to wygra w pierwszej turze! PSL: to nie wybory do agencji rolnych, więc ciężko im będzie o 1% nawet. Inny ruch obywatelski? Prystrom bez szans, Sajnog bez szans, godnych kandydatów nie widać na horyzoncie.
~Hugo 14-02-2014 9:09
To, którzy z nich wystartują w wyborach, jest całkowicie bez znaczenia. Żaden nie ma szansy wygrać. W Jeleniej Górze powstała tajna organizacja zrzeszająca kilkanaście tysięcy mieszkańców. Siła tej grupy jest tak duża, że po ujawnieniu się ich kandydat zdeklasuje wszystkich wymienionych w tym artykule i wygra. Podobnie będzie w wyborach do rady. Ja się z tego cieszę, gdyż to jedyna grupa, która chce i może zmienić Jelenią Górę na lepsze. Byłem na ich spotkaniu i jestem w szoku. Nie spodziewałem się, że w naszym mieście można jeszcze znaleźć taką siłę. Szykujcie się na nowe otwarcie:-)
~wolny 14-02-2014 9:10
Szybko się uwijajcie i pokazujcie swoje osiągnięcia w mijającej kadencji. Dziura na Grabowskiego miała być zasypana do 12.02.br a od 3 dni nic się nie dzieje. Brud i bałagan na głównych traktach przerażający /Wojska Polskiego - obok NOT-u, Podwale - obok PKS-u i inne, warto się przejść i popatrzeć jaki brud panuje.
~ 14-02-2014 9:17
Jedź,jedź a z tobą reszta malkontentów ,duuuuuże miasta cię zweryfikują i obnażą małomiasteczkowość,a najlepiej jedź za granicę i gnij kark pod niemiaszkowym lub angolskim butem.
~andrzej500 14-02-2014 9:23
Hugo , a mógłbyś coś bliżej powiedzieć na temat tego nowego ruchu? warto się zapoznać z ich planami bo może faktycznie "rozmontują" ten układzik , a to dopiero będzie ... Marcin, Hubert, Miłosz, Grażyna, Józek i reszta tak po prostu na bruczek ?!!!:)
~iomn 14-02-2014 9:32
a może by wybrać szimona weissa? albo izaaka cukermana?
~andrzej500 14-02-2014 9:37
...jeżeli miało by to zmienić miasto , i dało ludziom perspektywy to czemu nie!
~ 14-02-2014 9:41
Chciałbym by wydelegowano jakiegoś burmistrza z Niemiec.
~ad 14-02-2014 9:48
przeczytałem i zebrało mi się na wymioty,zaraz się zacznie Complexowy bełkot jaki to on dobry dla Jeleniej,inni też nie lepsi.......może kiedyś będzie jakiś inny układ wyborczy
~andrzej500 14-02-2014 9:50
...postawmy na " młodzież" może tow. Józek się zgodzi porządzić :)
~jassmina 14-02-2014 9:58
Tylko Pan Marek Obrębalski.
~d 14-02-2014 10:05
zeby tylko Complex nie wygrał
~ 14-02-2014 10:07
obojętnie czy zagłosujesz na czerwonych, czy na niebieskich, czy na zielonych - wygrywają czarni
~Rys z Klanu 14-02-2014 10:14
Mam nadzieję,że Prezydentem Jeleniej Góry zostanie Robert Prystrom.
~ 14-02-2014 10:31
a dlaczegóż to ludzie w Jeleniej Górze nie chcą głosować na PO? wszystkie instytucje są obsadzone (albo będą w najbliższych miesiącach) ludźmi obecnego prezydenta i każdy nowy nic nie będzie mógł w mieście zrobić; tylko obecny prezydent daje gwarancje ciągłości i kontynuacji
~mariusz16 14-02-2014 10:35
Wybór między Zawiłą a Papajem to jak wybór między dżumą, a cholerą - sam nie wiem który z nich jest gorszy. Głosowanie na SLD? To też odpada. Od wielu lat trzymają sztamę z PO, co widać choćby po nominacji Kusiaka na stanowisko wicedyrektora Muzeum Karkonoskiego oraz P. Domagały na stanowisko naczelnika. Więc głosowanie na ten układ całkowicie mija się z celem. Najlepszym wyborem będzie albo Marek Obrębalski albo Miłosz Sajnog. Obaj poradziliby sobie dużo lepiej od Zawiły. Na tych cwaniaków z PO juz patrzeć się nie da. Mam nadzieję, że mieszkańcy w końcu przejrzą na oczy i zrozumieja jak porażająca jest skala nepotyzmu w tym mieście, jakie jest rozdawnictwo synekurek i pozwolą rządzic komuś kto jest choć trochę przyzwoitszy.
~ 14-02-2014 10:43
Tylko nie ten gość od szwagierki. To był najgorszy Prezydent Jeleniej Góry.Obrębalski i jego ekipa nie dotrzymywała żadnych terminów.
~ 14-02-2014 10:53
Kandydatura Zawiły to chyba jakaś kpina .Czy on zasłużył się czymś pozytywnym???Jego pierwszą decyzją było podwyższenie sobie pensji .Pamiętajmy o tym Jeleniogórzanie...Prystrom będzie dobry.. On ma plan....
~Hugo_1 14-02-2014 10:57
andrzej 500, oni mają przygotowany plan zmiany praktycznie każdego elementu funkcjonowania Jeleniej Góry. Rozpisany na zadania i etapy, ze wskazaniem konkretnych rezultatów i harmonogramu ich realizacji. Co najciekawsze, tą grupę tworzą zwykli mieszkańcy, a jednocześnie specjaliści w konkretnych dziedzinach: menedżerowie, właściciele lokalnych firm, pracownicy firm, prawnicy, lekarze, urzędnicy (kilku mądrych w Urzędzie Miasta również się znalazło) itd. To ich odróżnia od polityków, którzy znają się tylko na politykowaniu. Oni chcą i mogą zrzucić z Jeleniej Góry ten "garb" przytłaczający teraz miasto i rozbić układzik. A wtedy, jak powiedziałeś: Marcin, Hubert, Miłosz, Grażyna, Józek i reszta tak po prostu na bruczek ?!!!:) A Jelenia Góra bez tego "garba" w końcu zacznie się rozwijać. :-)
~tobyl zamach 14-02-2014 10:57
prystrom ma plan jak lansowac siebie na obronce ucisionych mniej wiecej taki sam plan ma kaczynski... kto glupi ten uwierzy
~ 14-02-2014 10:57
Pan Zawiła zasłużył się i to bardzo .Sobie podwyższył pensje, a Jeleniogórzanom podwyższał wszelkie opłaty przez cztery lata do granic absurdu.... Pamiętajmy o tym Jeleniogórzanie.....
~ 14-02-2014 11:00
Tylko głosowanie na kandydatów Sojuszu Lewicy demokratycznej daje gwarancje pozytywne dla Jeleniej Góry.
~soc-lib 14-02-2014 11:02
będzie ciekawie ,rusza tv trwam ,klerykałowie w akcji ,my głosujemy na R. Prystroma !Czas na państwo świeckie!
~maggi 14-02-2014 11:24
Jest w Jelonce siła, o której nikt nie pisze, która posiada dzisiaj kilkanaście tysięcy członków. Od półtora roku należę do tej organizacji. Uważam, że wywody dotyczące starych i zgranych nazwisk są nic nie warte. Idzie nowa fala, która rozwali cały bajzel w mieście. Kiedy podadzą swoich kandydatów do rady i na prezydenta wszyscy pozostali mogą iść do domu. Nigdy nie należałam do żadnej mafii, ale teraz mam tak bardzo dość, że stawiam na .... tej mafii która się pasie na naszych kieszeniach. Idzie wielkie oczyszczenie, idzie wielka siła.
~marzyciel 14-02-2014 11:37
Pan Gniewowski z Celwiskozy będzie najlepszym Prezydentem w Polsce. Dla JG on jest najlepszy...
~do marzyciel 14-02-2014 11:42
A jakie "papiery" ma ten Gniewowski.
~michal. 14-02-2014 11:46
proponuje na prezydenta ferdynanda kiepskiego. nie ma lepszego.
~społecznik 14-02-2014 11:53
Tylko Roman Kuty może dać radę i uratować Jelenią Górę.
~Jeleń z Góry 14-02-2014 11:59
Już chyba najwyższy czas żeby stery miasta przejął PSL bo czas już zaorać Jelenią Dziurę.
~PawelJG 14-02-2014 12:01
Zawiła może sobie kandydować ale już 2 raz Jeleniogórzanie tego Błędu nie popełnia !!!
~ 14-02-2014 12:16
Kariera Romana Kutego. Rowerem do Prezydentury
~przyzwoitość 14-02-2014 12:22
I myśl o wspólnym dobru nakazuje szefowi każdej jednostki wychowywać swego następcę.Ale nie w dzikim kraju .ONI żrą się w swoich szeregach.Dla kasy i zaszczytów ,,do których nie mają przygotowania ,wiedzy i honoru.I dlatego mamy wyborcy rękę w nocniku ,do którego .... wszystkie ekipy..
~mieszkaniec2 14-02-2014 12:41
14-02-2014 11:24 | ~maggi | Mozna gdzies dowiedziec sie czegos na temat tej "sily"? Czy to promyk slonca czy tylko kolejny sik do tego dolka?
~Prawdęmówiąc 14-02-2014 12:44
Chamstwo. Znowu startują te same twarze. Niestety niema na kogo głosować. Stagnacja miasta trwać będzie dalej dopóty będziemy na to patrzeć z boku nic nie poczynając. Państwo w państwie ci ludzie marnotrawią wszelkie pieniądze wyciągnięte z Unii Prawie połowa tych pieniędzy idzie do prywatnych kieszeń. Jak to ostatnio z Brukseli powiedzieli łapówkarstwo w Polsce ma się pełną parą. To samo jest w Jeleniej Górze a termy są tego przykładem, wszystkie brudy zamiatają pod dywan. Musi wiele pokoleń minąć zanim się coś zmieni na lepsze, lub zaczniemy coś z tym robić bo od obaleniu komuny te same twarze które nas okradają.
~mz 14-02-2014 12:49
władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy
~misz 14-02-2014 12:59
A Rafał Piotr Szymański z PIS-u?
~Kto wygra? 14-02-2014 13:03
O wyborze na prezydenta naszego pięknego miasta zadecydują dokonania kandydatów na rzecz rozwoju i wyglądu. Ten wygra, który będzie mógł zaprezentować więcej sukcesów i którego dokonania można namacalnie sprawdzić. Kandydatów-gawędziarzy nie zabraknie. To będzie ten humorystyczny element kampanii przedwyborczej. Natomiast wszyscy karierowicze, w rzeczywistości sługusy Wrocławia zostaną skutecznie wytępieni.
~POd 14-02-2014 13:09
Kuty, trzymał z Pokojem teraz spoko
~tobyl zamach 14-02-2014 13:18
wygra ten kto zdobedzie jak najwiecej glosow, czyli nikt z wynalazkow typu prystrom sajnog i jakis krzykasz z pisu ...i to nawet dobrze
~misz 14-02-2014 14:05
Ktoś z PIS-u powinien byc teraz.
~gość II 14-02-2014 14:07
Grunt by oderwać od władzy układ PO - SLD.
~gila 14-02-2014 14:08
do to był zamach.Skąd się biorą tacy ludzie?Włącz rozum,bo jesteś człowiekiem a to brzmi dumnie.
~pupil 14-02-2014 14:15
ja głosuj na TOLKA BANANA, ten będzię najlepszy a obecny niech z a w i j a ,,,,w kosmos!!!!
~TESCO 14-02-2014 14:16
Głosujcie na Gimpera :D
~kinol 14-02-2014 14:30
A zapomnieliście o stałym kandydacie Robercie;) Orędownik tunelu pod Śnieżką, ferm technologicznych, farm wiatrowych i słonecznych oraz wynalazcy i mentora, geniusza Platformianego, lwa politycznego z ostatniego wypustu kuźni kadr Wspólnego Miasta-Krzysztofa Kroczaka. I tu istotna uwaga człowiek ten z tak niebywałym współczynnikiem IQ - mówi. Wiadome też jest, że umie się podpisać, na przykład na liście płac. Tak niebywałe sukcesy szkoleniowe Roberta Prystroma niewątpliwie czynią tą kandydaturę jako istotną w nadchodzących wyborach. Kabarety miały by darmowe tematy na skecze:)
~soc-lib 14-02-2014 15:03
kinol a ty coś dokonał w swoim życiu? Co dupa ci lata ze strachu że będą zmiany,przecież takie pustaki nie mają żadnych pomysłów.
~ 14-02-2014 15:04
hugo ta nowa opcja to rotary? jesli tak to kaplica
~Misiek 14-02-2014 15:06
A może niech wystartuje człowiek z poza tego cwaniactwa partyjnego całkiem niemającego nic z tymi partiami politycznymi. Przynajmniej by zrobił wielki przesiew tych co zamiast pracować sumiennie to się opieprzają i na lewo przekręty robią. Tylko jest problem bo te cwaniactwo nikogo nie dopuści z poza ich podwórka partyjnego i niestety dalej będzie tak samo my pójdziemy na wybory zagłosujemy obojętnie na kogo to i tak będzie źle bo wszyscy tam jadą na jednym wózku. Niestety co cztery lata to samo nic z tego nie robimy tylko biadolimy. Może w końcu się ktoś ruszy by pogonić te cwaniactwo?.
~kry 14-02-2014 15:17
Panie chroń nas od Grażyny Malczuk!!!!!!!!!!!!!!!!!
~oko 14-02-2014 15:39
ja nie startuje hihi ,,,za niska polka tu wykonuje sie rozkazy gory --po- zlodzieji...........................
~wyborca1 14-02-2014 15:48
Zawiła to może .....zapalić fajeczkę
~ha 14-02-2014 16:56
Pan Zbigniew Ładziński na Prezydenta niezależnego od SLD i DOŚ.
~PSL 14-02-2014 18:05
Najlepszym kandydatem na cztery łapy jest Roman Kuty
~Zainteresowa 14-02-2014 18:35
Hugo!!! maggi!!!! powiedzcie gdzie można się zapisać do niepartii bo ja też chciałabym podziałać ale nie w partii. Ja chcę działać dla dobra mojego miasta a nie dla dobra kolesi
~gość III 14-02-2014 18:36
A "gość II" znowu trolluje. Co ty wiesz o polityce, gimbusku? Jeśli tyle samo co o transporcie, to lepiej się nie odzywaj.
~zabobrzaninn 14-02-2014 18:41
Hubert Papaj? A kto na niego będzie głosował? Jak chce pracować dla społeczności lokalnej, to już właśnie pokazał w ostatnich wyborach w Karpaczu. Zdradził Schetynę dla Protasiewicza bo połakomił się na posadki rozdawane hojną ręką przez Protasiewicza. I efekt już mamy w postaci Dutkiewicza przyssanego do koryta, który chce ze środków UE dla województwa z najbliższego rozdania spłacić dług Wrocławia, który jest ogromny (prawie 5 mld zł). Będziemy mieli kolej pod wrocławskim lotniskiem za 0,5 miliarda złotych, podczas gdy brakuje kilkudziesięciu milionów na remont linii do Lwówka, której grozi zamknięcie od najbliższego rozkładu jazdy ze względu na ograniczenie na niej prędkości z 30 do 20 km/h. Władza, władza, jeszcze raz władza - dla Papaja tylko to się liczy. Takich tu nie chcemy.
~Ala 14-02-2014 18:56
Jedyną osobę na którą pójdę głosować to Marek Obrębalski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 14-02-2014 18:59
Ladziński z taki swoim "KRĘGOSŁUPEM" może startować z każdego komitetu wyborczego. Jak jest taki "gibki" to niech założy swój, to wtedy zobaczy jaki to "chlebek" i ile KOSZTUJE!
~ 14-02-2014 19:15
Do 9:17. Właśnie ta małomiasteczkowość i ciemnota ludzka mnie przytłacza. I nie myśl, że w będę robił za granicą na kogoś, mam ambitniejsze plany. Z moimi pomysłami Niemcy sami będą mi włazić w ..., komplexowi proponowałem dobrą ofertę, nie chciałem nic za darmo, to nawet nie odpowiadał na moje pisma. Jestem mu wdzięczny tylko za jedno, tak mnie wkurzył, że mam taką motywację do wyjazdu, że nikt mnie nie powstrzyma.
~ 14-02-2014 19:16
Papaj to może liczyć co najwyżej, że mu Protasiewicz odpali jakąś ciepłą posadkę w nagrodę za wierność, bo w wyborach u mieszkańców nie ma żadnych szans. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Warto było postepować nieuczciwie, panie Papaj?
~ 14-02-2014 19:17
A GDZIE TE TRAMWAJE CZY INNY SKM ???????
oskarl 14-02-2014 19:18
http://3obieg.pl/od-samoobrony-na-prezia
~mieszkaniec69 14-02-2014 20:07
można wiele pisać, a ja wam powiem jedno -prawie każdego z typowanych tu kandydatów miałem okazję poznać mniej lub bardziej i każdy z nich dla własnego stołka i za wdzięczność władzy zrobił by takie rzeczy o których normalny uczciwy człowiek na co dzień nie myśli - tacy politycy i jak słyszę o tym co chcą zrobić dla mieszkańców to normalnie mi niedobrze - wstydu nie macie i tyle.
~mts 14-02-2014 20:22
Re:19:17 W trójmieście.
~do ~soc-lib 14-02-2014 20:27
Kinol dobrze opisał kadry Roberta. Pewnie to jego jedyne trafne dokonanie.
~ekhhh 14-02-2014 20:30
Papa Papaj. Ale pomarzyć zawsze możesz. Nie zasługujesz nawet na stołek sołtysa.
~cyrkman 14-02-2014 20:30
Największą głupota popisaliby się wyborcy, gdyby wybrali któregoś ze starych kawalerów z trzódki poseł Machałek z PIS. PIS rzadząca JG to katastrofa.
~ekhhh 14-02-2014 20:34
Papa Papaj. Ale pomarzyć zawsze możesz. Nie zasługujesz nawet na stołek sołtysa...
~hexe 14-02-2014 20:46
Nie podejrzewałam SLD o to, że zechce wystawić Paczóskiego….. chciałabym poznać kogoś kto dobrze się o nim wypowiada, bo niestety jeszcze nikogo takiego nie znam.
~zbych 14-02-2014 20:54
@Mieszkaniec69, a jak złapią cię na przechodzeniu na czerwonym świetle to też będziesz tłumaczył się, że wszyscy tak robią? Nic nie usprawiedliwia łamania prawa, nieuczciwości i zwykłej ludzkiej podłości. Poza tym mylisz się, bo jednak nie wszyscy zdradzili Schetynę. A na pewno nie w ten sposób. Papaj połakomił się na posadki rozdawane hojnie przez Protasiewicza i w ostatniej chwili zmienił zdanie. Nie ma miejsca w naszym mieście dla kogoś kto nie myśli o dobru naszego miasta, a jedynie o własnej karierce.
~ 14-02-2014 21:32
osobiście wolałbym, żeby Prezydentem Jelonki została osoba, posiadająca doświadczenie ekonomiczne, gospodarcze, doświadczenie w zarządzaniu, niż doświadczenie "polityczne"...Czkawką mi się odbija wspomnienie rządów "partyjnych"!
~sojusz 14-02-2014 21:36
Na prezydenta tylko Rafał Piotr Szymański, właśnie zwolnił z pracy żeby potajemnie przygotować kampanię, będzie można wtedy na kocia łapę :)
~a-fe 14-02-2014 21:44
ten stary kawaler, bez pojęcia o rodzinie, o odpowiedzialności za drugioego człowieka, siedzący na fejsie? to byłaby katastrofa
Nοstradamus 14-02-2014 22:56
Zdziwicie się :) W Jeleniej Górze kompletnie nowa inicjatywa społeczna i wyborcza. Widzę sporo kompletnie nowych twarzy, ludzi wyłącznie z kręgu przedsiębiorców i to tych którzy zawsze od władz miasta obrywali. Koniec z NAUCZYCIELAMI, URZĘDASAMI, PREZESAMI KOŁCHOZÓW. Oj będzie się działo, będzie! Tylko o wyborach do rady, na prezydenta typuję ... Roberta Prystroma, czas aby konkretni ludzie, inżynierowie, zajęli się tym miastem, czas posprzątać te partyjne śmieci i wyrzucić do śmietnika.
~Z Australi 14-02-2014 23:03
Ta sobie powiedziałem lat temu ze przyjdzie czas ze będę startował na Prezydenta Jeleniej Góry.Juz jestem w Jeleniej i się zadomowiam i słucham ludzi co maja dopowiedzenie.Powiem będzie się działo Extra Pozdrawiam wszystkich serdecznie Znam Jelenia od podszewki
~mieszkanka 14-02-2014 23:59
Obrębalski byłby nawet dobry, gdyby nie fakt, że przeszedł do ruchu Dutkiewicza. Teraz nie wiadomo właściwie, czego się po nim spodziewać. Wiadomo, że polityk mówi tak, jak wiatr zawieje, tj. w tym przypadku jak każą mu mówić z góry. A Dutkiewicz ma w nosie Jelenią Górę i cały region - dla niego liczy się tylko utrzymanie władzy we Wrocławiu, a żeby to zrobić, musi zlikwidować olbrzymie zadłużenie Wrocławia, dla którego środki województwa (wspierane kolejną transzą z UE) to duża pokusa. Panie Obrębalski, startuj pan jako bezpartyjny, a zwycięstwo w wyborach prezydenckich masz jak w garści! Kojarzenie Pana z Dutkiewiczem tylko panu zaszkodzi. Pozdrawiam, mieszkanka
~... 15-02-2014 0:19
Zawiła to już kompletnie wstydu nie ma... Na szczęście to już koniec tego nieudacznika!.
~groniec 15-02-2014 0:24
Oby tylko prezydentem nie został ponownie Z A W I Ł A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mamy go już dosyć za te podwyżki cen za mieszkania komunalne i za wysokie ceny za śmieci.
~ 15-02-2014 0:37
Najlepszy prezydent z poza układu politycznego, musi być normalny np ksiądz KUBek !!!!!!!!!!!!!
~ 15-02-2014 0:40
No i co zła propozycja KUBEK ! n a prezydenta , kopary wam opadły PO i PiS ! dowali wam wszystkim !!!!!!!!!
~AD966 15-02-2014 7:03
Jeżeli polaczkowie nie umieją rządzić krajem ,miastem można by było sprowadzić np.,Chińczyka może jakiegoś Wikinga ,Pepik też lepiej zarządza,a może oddać miasto w zarządzanie prawowitym właścicielom tych ziem i nie trzeba by było wyjeżdżać .
~pawdaf 15-02-2014 8:23
Na prezydenta Milosz Sajnog i bedzie git.
~Ktosik 15-02-2014 8:26
Obrębalski był fatalnym prezydentem. Zbierał laury po Kusiaku. Jedyne jego dokonanie/wespół z Czernow i Łużniakiem/ zakup przemysłowych gruntów od PMP POLAND ,by na tym terenie wybudować termy. Ten zakup gruntu, projekt, wybór firmy realizującej projekt, a w szczególności cena powinno to być skontrolowane przez NIK. No i jeszcze park zdrojowy - też dokonana rewitalizacja przez p.Obrębalskiego. Gdzie drenaż i po co nam to ogrodzenie? Jeszcze potrafię to zrozumieć, gdyby była pobierana opłata /a nie jest/, gdyby dookoła było jednakowe ogrodzenie/a nie jest- patrz od strony AGAT/, gdyby mialo pno chronić przed psami /psy przebywają w parku/---- więc poco to drogie ogrodzenie? Alejki- w czasie wiatru obsypuje czymś/nie wiem czy to jest piasek/, a w czasie deszczu brodzi się w błocie.
~uuu 15-02-2014 8:40
a moze na lenarda
~!!! 15-02-2014 9:34
Wy znowu wybierzcie Zawiłe czy Obrębalskiego a ja będę zbierać podpisy na referendum!!! Ludziska nie róbcie mi roboty
~Do... 15-02-2014 10:45
Hugo i Nostradamus, ha, ha wielka tajemnica z tą organizacją, a tu wpis i wszystko wiadomo. W Jeleniej Górze od 20 lat w wyborach biorą udział ci sami mieszkańcy ( 46% ) i głosują na swoich. Aby coś tu się zmieniło, to musielibyście zmobilizować do wzięcia udziału pozostałych, a z tym będzie ciężko, młodzież przeważnie we Wrocku i nie interesuję ich, co tu się dzieję. Wątpię, aby wam się to udało - można się spotkać przy piwku, pogadać, nawet przeznaczyć na to duże pieniądze i co z tego :(
~do~ha 15-02-2014 11:19
jak to Pan Ładzinski niezależny od SLD ? przecierz on tam bywa codziennie
~do ha 15-02-2014 12:23
Ladziński bywa w SLD jak się zbliża kampania wyborcza.
~gość II 15-02-2014 12:32
gość III stajesz się nudny.
~ciekawy 15-02-2014 16:38
Ciekawe czy Ładziński był w PZPR i co mu zrobili, że podaje się za niezależnego od PiS, SLD i Dutkiewicza?
~Stach 15-02-2014 17:46
Głosujcie na mnie . Ja Wam niczego nie obiecuję a więc nie będziecie zawiedzeni bo jak się coś uda zrobić pro publico bono wszyscy będą zadowoleni i nikt nie będzie rozczarowany. Hej góral karkonoski STACHU.
~S 15-02-2014 18:48
Czy ktoś może wie? Robcio Prystrom ma tylko inżyniera czy może jeszcze magistra?
~Stach 15-02-2014 19:50
W przypadku Pana Prystroma nie ma to chyba znaczenia
~gość IV 15-02-2014 20:03
Gość II, nudny to ty jesteś. Nawet trollować porządnie nie potrafisz, ..... z doktoratem.
~wyborca 15-02-2014 20:08
Zapomnieliście o najpoważniejszym konkurencie na fotel prezydenta - Marcinie Kafliku z Cieplic. To z pewnością czarny koń najbliższych wyborów prezydenckich! Nic o nim się nie mówi, ale na tym polega jego strategia - nawet się nie obejrzycie, a wygra w cuglach I turę. Nie bez powodu zbierali podpisy z Jędraszkiem o odwołanie Zawiły. To było przygotowanie gruntu pod własną kandydaturę. Kaflik zostanie prezydentem, a Jędraszko jego zastępcą. Jest to już uzgodnione w kuluarach. Dopiero wtedy Jelenia Góra rozkwitnie tak jak Cieplice, gdy Kaflik był szefem stowarzyszenia "Ciepliczanin".
~S 15-02-2014 20:31
Qń to by się z takiej kandydatury uśmiał:)Iiiiiiiiiiiiiiiiiihhhhhhhhhhhaaaaaaaaaa:) A Stachu? Dlaczego to nie ma znaczenia? Pracy magisterskiej nie obronił? To by o czymś świadczyło:)
~SudetenLand 15-02-2014 21:33
Tylko członek - '' po'' na piedestał przy boku z kolesiami zbycho , rycho ,zdzicho lub komuniści, abo Gender z rydzykiem. I tak destrukcja regionu bo innej alternatywy nie mają !!.Sprzedaliście obcemu kapitałowi już wszystko, choć jeszcze nie sprzeniewierzyli godności przedszkolaków . Merkel gra I skrzypce wraz z potomkiem wcielonego na siłę do Wermachtu .Region Biedronek Lidlów ,Galerii Ot taki śmieszny region i kraj.
~Szok 15-02-2014 22:45
Nie wiem kto chce zmienić J.Góre na lepsze ale jak do rady miasta pchają się schizofrenicy wyrzuceni z innych stanowisk to czuwaj Boże nad naszym biednym miastem!!!
~sss 15-02-2014 22:56
Prezydentem, najlepszym z możliwych, będzie Marek Obrębalski!!!!!!!!! Panie Marku, prosimy o wystartowanie w tych wyborach. Zwycięstwo ma Pan pewne. Pozdrawiamy - Miłośnicy Cieplic
~ 15-02-2014 23:18
Pewne to by miał gdyby wystąpił z ODŚ. A tak to różnych rzeczy można się po nim spodziewać. Może być jedynie tubą Dutkiewicza. Ja tam pana Marka bardzo szanuję i cenię, ale do Dutkiewicza jestem nieufny. Wiem, że wielu mieszkańców podobnie myśli, więc pan Marek sam sobie strzela w stopę wchodząc w przymierze z tym krętaczem.
~sony blus 16-02-2014 2:08
Zawiła nadaje śię na dyrektora domu dziecka a nie na prezydenta, sierota. Z petem w zębach w moherowym sweterku niech leci do kaczora. Najbardziej nieudolny prezydent w historii. Kto pozwolił na budowanie galerii na pks jest kosmitą a nie prezydentem.
~ssstuddeny 16-02-2014 10:20
Obrębalski nawet nie nadaje się na sołtysa Jeżowa Sudeckiego. A jego szwagierka niech nie wypisuje już tych oracji.
~fajny 16-02-2014 12:35
Kazimierz Klimek zostanie Prezydentem Jeleniej Góry!!!
~25 latek 16-02-2014 19:57
Dajcie ludzia prace , zeby po studiach nie bylo pracy to jest totalna kpina nawet za najniższa krajowa niema roboty . Stołki obsadzone w urzędach przyjmują ludzi zamiast z JG to z innych miast śmiech na sali
~ 16-02-2014 22:19
Zawiła-historyk to zostanie kustoszem w muzeum historii lasów u Raja w Sobieszowie, któremu nie bez powodu sprezentował pałac z friko. On sobie na pewno wygodną posadkę załatwi, bo na fotel prezydenta ani nawet sołtysa to już nikt go nie wybierze.
~Stach 17-02-2014 9:27
Do S z godz.20,31 z dn 15-02. Istnieją "przypadki" w których nawet tytuł profesora nie uprawnia jeszcze do tego aby zasłużyć na zaszczytne miano człowieka.
~młody 27 17-02-2014 14:03
Wezmę udział w wyborach, jak wśród kandydatów znajdzie się osoba młoda, wykształcona ale nie Papaj i jemu podobni. Zastanawiałem się, która partia w mieście takowych posiada i szok... po analizie, tylko w SLD są takowi, ale jest pytanie, czy stara gwardia na to pozwoli?!
~Do fajny 17-02-2014 14:48
Już nie jesteś taki fajny jak na Klimka chcesz głosować . Albo żartujesz albo go nie znasz.Przecież on ma wszystkich i wszystko gdzieś ,jak nie ma korzyści to możesz paść na pysk a on Ci nie pomoże.Więc jeszcze masz czas żeby wybrać kogoś lepszego :)
~ToTo 17-02-2014 22:00
Szansą dla nas mieszkańców Jeleniej Góry może być tylko pojawienie się w wyborach kogoś mądrego, nie skażonego znajomością i układami z tymi co od lat zamieniają się stołkami władzy w naszym mieście. Miejmy nadzieję że ktoś taki się zjawi i pamiętajmy żeby rozliczyć ze wszystkich obietnic tych co już byli.
~wyborca 18-02-2014 22:50
Prezydentem ponownie będzie Marek Obrębalski !!! Nie ma konkurentów !!!
~ 7-03-2014 2:05
Jak spojrzeć do tyłu na naszą Jelenią to aż głupio się przyznać,ale kwitnąco wyglądała tylko za rządów SLD i Kusiaka.Babcia mówiła ,,ja nie dożyje ,ale ty doczekasz dziecko ,ze komunę szlag trafi'' i słuchała wolnej europy Nie wiem może realia były inne ,ale jakoś ten kapitalizm nie ma dla nas ludzkiej twarzy....
~pronto 15-03-2014 19:34
do ssstuddeny - ty denny odczep się od Jeżowa ,wkrótce Rada Gminy Jeżów podejmie uchwałę o włączeniu miasta J.Góra w granice administracyjne ponieważ nie będziecie w stanie wybrać Prezydenta Miasta . Naturalnym jest ,że premier wyznaczy wieś Jeżów Sud. jako jednostkę wiodąca /taki inny komisarz /.
~ 17-03-2014 2:34
Paczóski????? Cha cha cha może niech jaką szkołę skończy!!!!!Fredek Kiepski
~A! 31-03-2014 11:29
Po co nam prezydent, skoro na ulW.Polskiego w byłym pogotowiu ratunkowym jest Sołtys?
~ 3-04-2014 18:05
głosujcie na po bo jak nie to od pierwszego września wasze dzieci mogą nie iść do szkoły słowa donka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Warsztaty modelarskie

Teraz lepiej widać

Pożegnali Słońce

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Studium na początek

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
114
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%