MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kto się boi pani Eś? – już 12 stycznia

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 stycznia 2020, 9:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 stycznia 2020, 5:33
Autor: ZTA
Fot. Użyczone/Archiwum ZTA
Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza w najbliższą niedzielę (12 stycznia) o godz. 16.00 na spektakl „Kto się boi pani Eś”. To opowieść dla dzieci nieco starszych, ale też i dla rodziców. Tematyka poważna, ale sama opowieść jest bardzo zabawna. Na przedstawienie mamy wejściówki!

Czy słusznie boimy się śmierci? A może śmierć „nie jest wcale taka zła”? Sama mówi o sobie, że jest „jak biuro podróży, które zabiera cię na wakacje all inclusive”. Nawet śmierć ma swoje problemy. Ludzie się jej boją, nikt jej nie lubi. Dlatego na jakiś czas jej obowiązki przejmuje jej syn - Kostek. Jednak zaprzyjaźnia się z ziemianami, zamiast zabierać ich w zaświaty. Co wyniknie z tego, że wszyscy przestają umierać? Czy na pewno powinniśmy żyć wiecznie?

Morał i prawda życiowa podana jest w zabawny i nienachalny sposób. Poza problemem śmierci spektakl mówi też o takich wartościach, jak rodzina, przyjaźń, wzajemna pomoc, marzenia.

„Kto się boi Pani Eś”? to spektakl komediowy, pełen gagów i dobrego humoru. Scenografia Pavla Hubički przenosi widza w świat cyrku, jednocześnie sugeruje rzeczywistość meksykańskiego święta Dia de Muertos – radosnego Dnia Zmarłych.

Meksykańsko-hiszpańską muzykę autorstwa Tomasza Lewandowskiego, aktorzy wykonują na żywo.

Dla Czytelników Jelonki.com Teatr przygotował trzy podwójne zaproszenia. Otrzymają je Ci, którzy dzisiaj (10.01) o godz. 12.00 jako pierwsi dodzwonią się do ZTA pod numer: 512 219 961.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

"Wybierzmy prezydenta, który nie będzie dzielił"

W Książnicy o Mickiewiczu

Brzydkie kaczątko – już w sobotę w ZTA

KOD czeka na prezydenta Dudę

Wystawa o bohaterze

Aktorskie trio na finał

Vouchery od starosty

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
356
Tak
55%
Nie
41%
Nie wiem
4%