MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Kto przynosi prezenty na Gwiazdkę?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 21 grudnia 2011, 17:36
Autor: maciek.rylkiewicz
maciek.rylkiewicz
Fot. maciek.rylkiewicz
Jeleniogórzanie mają ten przywilej, że do ich drzwi dwa razy w roku puka Św. Mikołaj, aby obdarować grzeczne dzieci prezentami, a może zachowały się jeszcze tradycje związane ze „Śnieżynkami”, „Gwiazdorem”, „Aniołkiem”, czy też „Gwiazdką”, które to postacie z opowieści dziadków zostawiały niegdyś prezenty pod choinką wlatując przez okno?

Jakie tradycje związane z wigilijnym dostarczycielem podarków kontynuują jeleniogórzanie? Czy Mikołaj przychodzący dwa razy w roku nie jest amerykańską naleciałością? Czego życzą innym mieszkańcy naszego miasta? Dlaczego „Gwiazdor”, „Aniołki” i „Śnieżynki” odeszli w zapomnienie, i czy winę mogą ponosić za to bajki, dowiecie się w programie Agaty Galas „Głos Ulicy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Kary za picie alkoholu w ciąży?  

Dachowanie w Radomierzu

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 21-12-2011 19:21
.. nalezy wierzyc tylko w renifery ! .. bo one naprawde istnieja !
rymcycymcy 21-12-2011 23:59
Karolu !! ...na Wielkanoc prezenty przynosi ..raczej kurka jajeczkująca ...a nie Mikołaj :) PS: ...przypominając sobie, że takie pytanie na Jel jakby już zadałem ...czuję się jakby trochę ojcem tematu ;))
~ 22-12-2011 8:49
ojciec spóźniony bo już w Głosie ulicy w ubiegłym roku tysz poruszany był temat ;) a jesli chodzi o zajączka to dobrze chłopka ironią zarzucił, juz przyjście Mikołaja dwa razy w roku jest delikatnie mówiąc dziwne i wzięte z bajek i amerykańskiej kultury, do mnie na gwiazdkę przychodzi gwiazdor, a na Wielkanoc zajączek przynoszący prezenty tysz na bajkach amerykańskich sie oglądało, no ale cóż haloween tysz już mamy, byle nie Mikuś dwa razy w roku, kiedyś na Mikołaja dostawałam tylko słodycze i owoce, a na Gwiazdkę prezent ;)
~Karol 22-12-2011 18:40
rymcycymcy Doskonale wiem, kto przynosi w Wielkanoc prezenty i tak jak wspomniał ~, to była ironia :) Jak też mówiłem, nie wierzę od przedszkola w Mikołaja, jako osobę roznoszącą co roku prezenty (choć wiem, że jest to postać prawdziwa), to zawsze mówiłem młodszemu kuzynowi, że Gwiazdor do niego przyjdzie na Wigilię :)
Piipi Jelonkowa 22-12-2011 20:14
..do - [~Karol ] .. mozna tylko podejrzewac ! .. ze juz od przedszkola jestes NIEgrzecznym chlopcem,a to oznacza .. *TYLKO rozga od sw.Mikolaja ! ~SMUTNE ..
rymcycymcy 23-12-2011 9:56
Piipi ...muszę tutaj obronić Karola :) ...w interview to więcej pań przyznało się do otrzymania rózgi ! :) ...bo to niegrzeczne dziewczynki mają najczęściej ochotę na klapsa ;) ..http://www.youtube.com/watch?v=6vnWy3YEyhM
~ 24-12-2011 15:59
Pani Agatko zdrowych pełnych miłości Świąt dla Pani pani rodzinie jeleniogórzanom i całej ekipie jelonki.com życzy Al
~ 27-12-2011 8:35
;) bo Gwiezdy ojciec jest Mikołajem, czyli Gwiazdor i Mikołaj to to samo, kto oglądał ładny film w pierwszy dzeń świąt o Mikołaju ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Znowu 49 województw?  

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
102
Tak
44%
Nie
50%
Nie wiem
6%