MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Kto posprząta po denacie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 30 kwietnia 2009, 15:07
Aktualizacja: 16:13
Autor: Angela
Fot. TEJO
Przed ruinami przy Osiedlu Robotniczym już ponad dobę leży tapczan i kołdra, na których dwa dni temu znaleziono zwłoki w stanie rozkładu.

Mieszkańcy informowali nas o tym incydencie już od wczoraj. Są mocno zbulwersowani zaniedbaniem miasta, do którego należy ten teren oraz obowiązek jego posprzątania. Po zabraniu zmarłego mężczyzny wyciągnięto bowiem na zewnątrz ruin tapczan, na którym kilka dni leżało ciało mężczyzny oraz kołdrę, którą był przykryty.W ruinach leży też hałda śmieci, którą co roku nagromadzają tam okoliczni mieszkańcy.

– Czy nie powinien tym zająć się sanepid, wydział ochrony środowiska, w końcu urząd miasta? – pytają mieszkańcy. Po zabraniu zwłok w tym samym momencie należało zlecić wywiezienie tych sprzętów, by nie narażać ludzi i zwierząt na niebezpieczeństwo.

Strażnicy miejscy mówią, że sprawę dotyczącą zanieczyszczenia tego terenu zgłosili do wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta w Jeleniej Górze. W wysłanym piśmie zaznaczyli również, że wskazane byłoby rozebranie i wywiezienie ruin podpiwniczenia, co uniemożliwiłoby dalsze gromadzenie śmieci w tym miejscu.

– Wcześniej nic nie wiedzieliśmy o tych zanieczyszczeniach, które leżą przy Osiedlu Robotniczym – powiedziała nam Dorota Wiącek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. Obecnie wykonałam kilka telefonów i dzisiaj do godziny 17.00 zostaną z tego miejsca usunięte tapczan i kołdra. Reszta zostanie usunięta w poniedziałek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Odpust na Śnieżce

Nowe ronda w Mysłakowicach?  

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~tak 30-04-2009 16:20
urząd miasta nigdy o niczym nie wie, a czy wie o brudnych ulicach ( piasek z zimy chyba 2001 roku ) nie, bo zza biurka nic nie widać prawda Pani Naczelnik? Ciekaw jestem kiedy w końcu nasza straż miejska odważy się i skorzysta ze swoich uprawnień egzekwując od odpowiedzialnych Naczelników to co do nich należy.... Ja jako właściciel działki nie mogę wytłumaczyć się, że nie wiedziałem....
~anja 30-04-2009 16:34
dlaczego policja nie zawiadomila odpowiednich organow jak cialo zostalo zabrane?jakby malo syfu na swiecie
~epi 30-04-2009 16:48
czyzby grali w ping-ponga jedni zwalaja na drugich,urzedasy sie dziwia ze ludzie wyzywaja a w ak prostej sprawie nie radza sobie-czeski film
~snake 30-04-2009 17:34
masz rację" tak". chodnik na W.Pola od tunelu do Koziej w pisaku sprzed 2000 roku. A jezdnię zamiatają co tydzień.Wystarczy chodnik zamieść i jezdnię wtedy nie będie trzeba co tydz sprzątać. Pobudka dla SM egzekwować od administratorów .
~mieszkaniec ul.Pijarskiej 30-04-2009 17:54
Straż miejska codziennie przechodzi koło tego miejsca i co?Mają głęboko w d.... wolą założyć blokadę na koło samochodu niż zając się takimi miejscami!
~Tacy ludzie 30-04-2009 19:19
Jak tam człowiek dogorywał to nikogo nie interesowało i nikt o tym nie chciał wiedzieć, a teraz wielkie halo, niezadowolenie i szukanie winnych.
~kizior 30-04-2009 19:32
"W ruinach leży też hałda śmieci, którą co roku nagromadzają tam okoliczni mieszkańcy." To teraz niech te brudasy co wrzucały tam śmieci sprzątają po sobie.
~allchemic69 30-04-2009 20:00
Jak zwykle Straz Miejska od zakaldania blokad na kola .Policja na czajeniu sie jak tu sie skryc zeby zaden kierowca nie widzial gdzie jestesmy .Natomiast Urzad Miasta umywa rece . Hej moze ktos z NAS internautow postrzata ...hahahahaha Szkoda gadac.
~Rozczarowany 30-04-2009 22:02
Jeśli nasze miejskie służby ,będą w takim tempie wywozili nieczystości jak w tej chwili z rejonu Sobieszowa / gdzie na stronach Urzędu Miasta było można przeczytać ,że w odpowiednie dni będzie zorganizowana wywózka tzw.wystawek/.To długo będzie trzeba czekać ,aż to uczynią, np w Sobieszowie już powinni skończyć wywózkę w dniu wczorajszym ,a jeszcze dzisiaj przy drodze można ujrzeć sterty gratów,materacy itd... Czekają nas teraz trzy dni świąteczne, a co za tym idzie zwiększona liczba turystów i jaki widok pozostanie im w pamięci.Jutro telewizja TVN przeprowadza relację z Cieplic, może panowie redaktorzy przejadą się do Sobieszowa i pokażą całej Polsce jak pięknie reprezentuje się miasto i jego władza oraz podległe im służby.
_Dag 30-04-2009 23:25
Pfuj. I pomyśleć, że na takim "trupkowym" tapczaniku później mogły się bawić dzieci...
~kk 30-04-2009 23:32
taa, wy w tym miescie o niczym nie wiecie, wszystko jest cacy...poklepac po plecach i problem z glowy!!ale jazda:)
~premierek 30-04-2009 23:37
To jest symbol rządow p.Obrebalskiego - w tej sekwencji mieści sie wszystko co jest zwiazane z rozwojem i porządkiem w mieście oraz sprawnym organizacyjnie aparatem urzedniczym i jego efektach. Tak trzymac a Jelenia Góra przygnieciona będzie sukcesem upadku gospodarczego i ludnościowego.
~kat 1-05-2009 1:54
A urzędasy i tak wiedza swoje...wyplata jest na czas...czego można chcieć więcej?? Nie będzie nam pospólstwo mówić co mamy robić...
~ 1-05-2009 8:23
gryzipiorki na ulice
~ 1-05-2009 9:38
po pierwsze to karamy zarządców komunalnych, dyrektor mzdim i zgl dostali onegdaj mandaty za porządki, po drugie, naczelnik wiącek jest niekompetentna w swoich słowach bo przedmiotowe ruiny budynku były przedmiotem moich pism i notatek z przed pięciu czy sześciu lat wstecz (jeszcze za kusiaka i to raczej jego spuścizna niż wizytówka obrembalskiego) po trzecie, to sm niczego nie ma w dupie a blokady to odsetek naszych interwencji (zakładamy je często na zgłoszenia inwalidów, mieszkańców lub przechodniów) poza tym bezdomni umierają na ulicy, klatkach schodowych lub piwnicach bo taką drogę życiową obierają mając za alternatywę abstynencją i mieszkanie w schronisku, gdzie trzeba odrobić lub zapłacić za pobyt (większość z nich dostaje renty lub zasiłki z opieki społecznej ale woli je przepić i użalać się nad sobą niż wziąć w garść)
~Krynia 1-05-2009 11:19
To był człowiek,nie wiem o nim nic,ale to był człowiek.Nikt nie powinien umierać na wysypisku śmieci.Gdzie wtedy byli inni ludzie,zabrakło chęci żeby wezwać pogotowie.Wstyd,narodzie katolicki.
~ago 1-05-2009 13:01
do 01-05-2009 08:23 | ~ | IP: *.adsl.tpnet.pl -- Niepiśmienni - z ulic! ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Parking na... przejściu

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
653
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%