MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kto odda krew?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:45
Autor: Muzyczne Radio
Coraz dotkliwiej brakuje krwi do transfuzji, operacji i zabiegów leczniczych. Chociaż w Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze zarejestrowanych jest około tysiąca honorowych krwiodawców, tylko niektórzy regularnie oddają krew

-Warto pamiętać, że to działanie nie tylko na rzecz wspólnego dobra, ale też troska o najbliższych. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś z rodziny nie będzie potrzebował szybkiej pomocy i transfuzji-mówi szef stacji krwiodawstwa w Jeleniej Górze. Adam Pawlikowski zamierza namawiać młodzież do oddawania krwi, odwiedzając szkoły i uczelnie w Jeleniej Górze. Krew z jeleniogórskiej stacji trafia do wielu placówek medycznych w kilku powiatach.

Bez krwi nie można przeprowadzić operacji, jest niezbędna przy wypadkach komunikacyjnych, oparzeniach, ale też bywa lekiem w niektórych schorzeniach. Jak zapewnia Adam Pawlikowski, każdy zdrowy, dorosły człowiek może bez szkody dla organizmu oddać krew nawet wielokrotnie. Mężczyźni nawet sześć razy, a kobiety cztery razy w roku.
Chętni mogą się zgłaszać do punktu krwiodawstwa w dni robocze w godzinach od 8 do 15. Stacja mieści się na parterze głównego budynku Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

KOD czeka na prezydenta Dudę

5 powodów, dla których warto wybrać materace Hilding

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Bartus 20-10-2005 10:52
Jestem krwiodawcą i oddaje krew regularnie co 2 miesiące bo taki okres czasu musi uplynąć w przypadku donacji u mężczyzn. Następna wizyta wypada mi w listpoadzie i napewno jak będzie to mozliwe to pojawie się w punkcie krwiodastwa. Wszystkich chętnych ale nadal wahających się zapraszam na stronę www.towarzysze.glt.pl (lub adres www.towarzysze-krwi.tk) gdzie można znaleźć dokładne informacje na temat oddawania krwi oraz tego jak to się odbywa krok po kroku w w punkcie krwiodastwa w szpitalu na ulicy Ogińskiego w Jeleniej Górze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przetarg na nowy tabor

Tylko obwodnica Kaczorowa

Porównywarka kredytów gotówkowych – oszczędność w twojej kieszeni

Tragedia: dziewczynki nie udało się uratować

Co z tym rondem?  

Sonda

Policja żywnościowa, kontrolująca jakość produktów w sklepach - to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
796
Tak
73%
Nie
22%
Nie wiem
5%