MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Kto mieszka w lesie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 5 maja 2010, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Angela
Fot. Angela
Uczniowie z grupy teatralnej z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze przygotowali wiersze i piosenki, które przybliżyły najmłodszym wiedzę o zwierzętach leśnych.

– Chcieliśmy zrobić coś nie tylko dla siebie, ale również dla innych – mówią uczniowie pierwszych i drugich klas weterynaryjnych z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze.
Członkowie teatralnego koła poza prezentacją multimedialną, w której pojawiły się zdjęcia zwierząt, przygotowali przepiękną scenografię. Wspólne z opiekunem dobrali też szereg wierszy, piosenek i muzycznych podkładów. W takiej oprawie po raz pierwszy wystąpili przed najbardziej wymagającą i najszczerszą publicznością.

– Ten spektakl wystawiliśmy w ramach próby generalnej dla przedszkolaków z Sobieszowa. Chcieliśmy zobaczyć, na ile nasze pomysły sprawdzą sie w rzeczywistości i jak dzieci będą reagowały, co ewentualnie należałoby jeszcze zmienić, ulepszyć. W najbliższym czasie grupa teatralna z naszej szkoły pojawi się nie tylko w przedszkolach, szkołach podstawowych w Sobieszowie, ale również Jeleniej Górze czy Jagniątkowie, planujemy też odwiedzić domy dziecka – mówi Anna Bajda-Oryńska, nauczyciel języka polskiego oraz opiekunka koła teatralnego w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze.

W treści przedstawienia młodzi aktorzy przekazali swoim widzom wskazówki dotyczące leśnej zwierzyny. Wytłumaczyli, dlaczego w lesie należy zachowywać się cicho, dlaczego nie wolno dotykać małych sarenek, jak zachować się gdy spotkamy na swojej drodze dzika czy inne zwierzęta. Przedszkola i szkoły podstawowe, które chciałyby zobaczyć ten niezwykły spektakl, mogą zaprosić aktorów do swojej placówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Najcenniejsze kurioza w cieplickim muzeum

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Zamienili przejście w parking

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Acer 5-05-2010 10:20
Zawsze cenię pracę na rzecz przyrody!
rymcycymcy 5-05-2010 11:10
Nie wolno dotykać małych sarenek, bo to może być "zły dotyk" ...;) ...zresztą, z dzikiem podobnie, tylko w drugą stronę ! :)
~paradise 5-05-2010 11:38
Brawa dla młodych ludzi z inwencją i wyobraźnią!
~Iza 5-05-2010 14:22
w lesie ostatnio mozna spotkac najczesciej-wory z odpadkami "czysciochow" co maja domki wolnostojace i weza w kieszeni...na wywow odpadkow!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dotacja dla szkoły w Sadach Górnych

Stalowe rumaki w Karpaczu

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Stypendia dla najzdolniejszych

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
501
Tak
40%
Nie
54%
Nie wiem
6%