MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kto kupi strażnicę?

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, 9:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: Ania
Dawna strażnica graniczna na Przełęczy Okraj po raz trzeci trafi pod młotek. Po wejściu Polski do strefy Schengen i likwidacji placówki, nikt nie zdecydował się zainwestować w obiekt.

Odbyły się już dwa przetargi i w niedalekiej przyszłości zostanie ogłoszony kolejny. Podczas pierwszego przetargu zainteresowanie kupnem Okraju było spore, ale żaden z potencjalnych nabywców nie zdecydował się na zalicytowanie 1,5 miliona złotych. Taka była cena wywoławcza. Wyglądało na to, że potencjalni kupcy liczyli, na obniżenie ceny początkowej w kolejnym przetargu. Oddział Terenowy Biura Agencji Mienia Wojskowego wystawił jednak do sprzedaży nieruchomość za taką samą cenę.

Do nabycia jest działka o powierzchni 3,3 ha z trzema budynkami i garażem, które powstały w 1930 roku. Przez wiele lat mieściła się tam strażnica Wojsk Ochrony Pogranicza, później Straży Granicznej. Ostatnia zmiana warty odbyła się z chwilą przystąpienia Polski do strefy Schengen. Dawna strażnica położona jest niedaleko czeskiej miejscowości Mala Upa, w której wybudowano wiele wyciągów narciarskich. W sąsiedztwie Okraju ma również powstać kowarska Stacja Sportów Zimowych i Paralotniarstwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tu też świętowali

Studium na początek

Odbudowa mostu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~OLO 14-06-2010 9:49
cały problem w tym że ta stacja ciągle ma tylko powstać i nic nie powstaje. No cóż wiadomo Kowary
~iga 14-06-2010 10:38
Czesi wybudowali tuż przy samej granicy nartostradę, a u nas nic, ekologia.... śliczne miejsce, latem cudownie
~syty Zenon 14-06-2010 14:21
Hahahaha,no własnie,zabawne,mają Park Narodowy dziesiec razy wiekszy od naszego i im nartoststrady na ekologie nie szkodzą.
~Jano 14-06-2010 17:11
bo Czesi myślą a nie biadolą , a my tylko gadamy a nic nie robimy Międzyzdroje zapraszamy na plac ratuszowy, to byl dopiero cyrk az zgroza

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z historią

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Teraz lepiej widać

O rozpadających się górach

Warsztaty modelarskie

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
97
Tak
65%
Nie
34%
Nie wiem
1%