MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Kto górą: Bolesławiec, czy Lubań

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 29 listopada 2010, 9:19
Aktualizacja: 9:21
Autor: TEJO
Barwy kampanii: jesień 2006 roku i Marek Obrebalski z Marcinem Zawiłą jako sojusznicy.
Fot. Archiwum Jelonki.com
Niezależnie od tego, który z panów kandydatów wygra niedzielną, drugą turę wyborów na urząd prezydenta miasta, Jelenia Góra straci jeden z dwóch mandatów w Sejmiku Wojewódzkim lub w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej.

Gdyby wybory na urząd prezydenta Jeleniej Góry wygrał Marcin Zawiła, musiałyby się zrzec mandatu posła, bo nie można obydwu funkcji łączyć. Wówczas parlamentarzystą ziemi jeleniogórsk-legnickiej zostałby – o ile by się na to zgodził – Cezary Adam Przybylski, dotychczasowy starosta powiatu bolesławieckiego, który uzyskał w wyborach parlamentarnych w 2007 roku 8017 głosów poparcia. Wówczas nie załapał się do grona pierwszej szóstki na liście PO, premiowanej mandatem posła. Przypomnijmy, że Marcin Zawiła był w całym okręgu trzeci (po Grzegorzu Schetynie i Ewie Drozd) i uzyskał 14133 głosów.

Z kolei, jeśli ratusz zdobyłby na drugą kadencję Marek Obrębalski, dotychczasowy prezydent miasta, jego mandat w Sejmiku Dolnośląskim trafiłby w ręce Jerzego Zielińskiego, dotychczasowy radny sejmiku. W wyborach 21 listopada na Marka Obrębalskiego głosowało 7468 wyborców, a Jerzy Zieliński dostał 4557 głosów.

Który z dwóch panów kandydatów zajmie ratuszowy gabinet na pierwszym piętrze - okaże się już za tydzień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ciepło bardziej eko

Za nami II tura wyborów  

Na finał kampanii wyborczej

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~wojkowianka 29-11-2010 10:21
Bardzo lubimy pana M.Zawiłę i nie chcemy ,aby nasza Kotlina Jeleniogórska była pozbawiona posła z Karkonoszy. Po co nam poseł z Bolesławca, Lubania lub drugi poseł z Kamiennej Góry( może wejść do Sejmu za M.Zawiłę pani Iwona Krawczyk)? Dla dobra naszego regionu pozwólmy panu Zawile dalej pełnić zaszczytną misję bycia posłem i wybierzmy Obrębalskiego na prezydenta Jelonki. Kierujmy się rozsądkiem i dobrem Jelenij Góry oraz całego dawnego woj.jeleniogórskiego.
~ 29-11-2010 11:05
Szkoda że nie mogą się zamienić. Lepiej znosiłbym Obrębalskiego nawet w głównym wydaniu "Wiadomości" niż chwalącego się bezustanniew mediach lokalnych rzeczami których nie dokonał, lub które spieprzył (bądź nie widzi nawet że są sp...ne,choć fotografuje się na ich tle...)
~ 29-11-2010 11:28
ad.~wojkowianka. To prawda. Zawiła nie powinien przerywać swojej misji jako parlamentarzysta. Wg mnie pani poseł Zakrzewska /objęła funkcję po śp. J.Szmajdzińskim/ nie spełnia oczekiwań ogółu mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej. Uwikłała się - bardzo niedyplomatycznie - w wybory samorządowe w Myslakowicach, angażując swój autorytet po stronie kontrowersyjnego emeryta Z.Pietrowskiego.
~Justyś 29-11-2010 11:28
Tylko Obrębalski może być dobrym prezydentem Jeleniej Góry! Zawiła to kłamca, wielu z nas zna tego Pana z życia, ech szkoda gadać.
~MEG 29-11-2010 12:05
wojkowianka - jestem tego samego zdania.
~Kaczka 29-11-2010 12:30
Za rok są wybory do sejmu,więc nawet gdy stracimy posła M. Zawiłe to odrobimy za rok.Cztery lata z Obrębalskim to niepowetowana strata dla Jelonki. SZKODA MIASTA!!!!!!!
~diabelek 29-11-2010 12:45
dlatego wybierzmy Obrzepalskiego, Zawiły niech sobie zostanie tym POsłem ...
~... 29-11-2010 18:19
Tu powinno się kierować nie uczuciami ale zimną kalkulacją! W Sejmiku zawiązała się koalicja PO, PSL i SLD. Nie stać Jeleniej Góry aby w mieście był Prezydent skonfliktowany z tą koalicją sejmikową (tak było za Prezydenta Kusiaka gdy nawet dobre wnioski miasta były utrącane przez Zarząd Sejmiku). Oni w Sejmiku będą dzielić środki unijne. Dlatego bezpieczniej dla miejskich funduszy aby Zawiła był Prezydentem i miał dobre przełożenie na Sejmik, a Obrębalski jako radny Sejmiku pilnował aby opozycja sejmikowa nie szkodziła Jeleniej Górze. Wręcz fajnie byłoby gdyby po 5 grudnia 2010 roku nasi przedstawiciele w Sejmiku: Obrębalski, Malczuk, Lewandowski współdziałali z urzędującym Prezydentem Miasta na rzecz nas Jeleniogórzan! Pokazali by, że nie są aparatczykami partyjnymi, ale naszymi ludźmi w Sejmiku!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Wsparcie od nauczycieli

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
887
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
13%