MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kto górą: Bolesławiec, czy Lubań

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 29 listopada 2010, 9:19
Aktualizacja: 9:21
Autor: TEJO
Barwy kampanii: jesień 2006 roku i Marek Obrebalski z Marcinem Zawiłą jako sojusznicy.
Fot. Archiwum Jelonki.com
Niezależnie od tego, który z panów kandydatów wygra niedzielną, drugą turę wyborów na urząd prezydenta miasta, Jelenia Góra straci jeden z dwóch mandatów w Sejmiku Wojewódzkim lub w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej.

Gdyby wybory na urząd prezydenta Jeleniej Góry wygrał Marcin Zawiła, musiałyby się zrzec mandatu posła, bo nie można obydwu funkcji łączyć. Wówczas parlamentarzystą ziemi jeleniogórsk-legnickiej zostałby – o ile by się na to zgodził – Cezary Adam Przybylski, dotychczasowy starosta powiatu bolesławieckiego, który uzyskał w wyborach parlamentarnych w 2007 roku 8017 głosów poparcia. Wówczas nie załapał się do grona pierwszej szóstki na liście PO, premiowanej mandatem posła. Przypomnijmy, że Marcin Zawiła był w całym okręgu trzeci (po Grzegorzu Schetynie i Ewie Drozd) i uzyskał 14133 głosów.

Z kolei, jeśli ratusz zdobyłby na drugą kadencję Marek Obrębalski, dotychczasowy prezydent miasta, jego mandat w Sejmiku Dolnośląskim trafiłby w ręce Jerzego Zielińskiego, dotychczasowy radny sejmiku. W wyborach 21 listopada na Marka Obrębalskiego głosowało 7468 wyborców, a Jerzy Zieliński dostał 4557 głosów.

Który z dwóch panów kandydatów zajmie ratuszowy gabinet na pierwszym piętrze - okaże się już za tydzień.

Ogłoszenia

Czytaj również

J. Ochojska gościła w Jeleniej Górze

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

200 pieczątek w 24 godziny

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~wojkowianka 29-11-2010 10:21
Bardzo lubimy pana M.Zawiłę i nie chcemy ,aby nasza Kotlina Jeleniogórska była pozbawiona posła z Karkonoszy. Po co nam poseł z Bolesławca, Lubania lub drugi poseł z Kamiennej Góry( może wejść do Sejmu za M.Zawiłę pani Iwona Krawczyk)? Dla dobra naszego regionu pozwólmy panu Zawile dalej pełnić zaszczytną misję bycia posłem i wybierzmy Obrębalskiego na prezydenta Jelonki. Kierujmy się rozsądkiem i dobrem Jelenij Góry oraz całego dawnego woj.jeleniogórskiego.
~ 29-11-2010 11:05
Szkoda że nie mogą się zamienić. Lepiej znosiłbym Obrębalskiego nawet w głównym wydaniu "Wiadomości" niż chwalącego się bezustanniew mediach lokalnych rzeczami których nie dokonał, lub które spieprzył (bądź nie widzi nawet że są spieprzone,choć fotografuje się na ich tle...)
~ 29-11-2010 11:28
ad.~wojkowianka. To prawda. Zawiła nie powinien przerywać swojej misji jako parlamentarzysta. Wg mnie pani poseł Zakrzewska /objęła funkcję po śp. J.Szmajdzińskim/ nie spełnia oczekiwań ogółu mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej. Uwikłała się - bardzo niedyplomatycznie - w wybory samorządowe w Myslakowicach, angażując swój autorytet po stronie kontrowersyjnego emeryta Z.Pietrowskiego.
~Justyś 29-11-2010 11:28
Tylko Obrębalski może być dobrym prezydentem Jeleniej Góry! Zawiła to kłamca, wielu z nas zna tego Pana z życia, ech szkoda gadać.
~MEG 29-11-2010 12:05
wojkowianka - jestem tego samego zdania.
~Kaczka 29-11-2010 12:30
Za rok są wybory do sejmu,więc nawet gdy stracimy posła M. Zawiłe to odrobimy za rok.Cztery lata z Obrębalskim to niepowetowana strata dla Jelonki. SZKODA MIASTA!!!!!!!
~diabelek 29-11-2010 12:45
dlatego wybierzmy Obrzepalskiego, Zawiły niech sobie zostanie tym POsłem ...
~... 29-11-2010 18:19
Tu powinno się kierować nie uczuciami ale zimną kalkulacją! W Sejmiku zawiązała się koalicja PO, PSL i SLD. Nie stać Jeleniej Góry aby w mieście był Prezydent skonfliktowany z tą koalicją sejmikową (tak było za Prezydenta Kusiaka gdy nawet dobre wnioski miasta były utrącane przez Zarząd Sejmiku). Oni w Sejmiku będą dzielić środki unijne. Dlatego bezpieczniej dla miejskich funduszy aby Zawiła był Prezydentem i miał dobre przełożenie na Sejmik, a Obrębalski jako radny Sejmiku pilnował aby opozycja sejmikowa nie szkodziła Jeleniej Górze. Wręcz fajnie byłoby gdyby po 5 grudnia 2010 roku nasi przedstawiciele w Sejmiku: Obrębalski, Malczuk, Lewandowski współdziałali z urzędującym Prezydentem Miasta na rzecz nas Jeleniogórzan! Pokazali by, że nie są aparatczykami partyjnymi, ale naszymi ludźmi w Sejmiku!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ostatnia prosta przed wyborami

Uciążliwe pogorzelisko

Rajd zdewastował las?

Listy eurokandydatów

Ekologiczna autobomba

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
796
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%