MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Kto będzie dbał o Park Zdrojowy?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 13 grudnia 2011, 12:46
Aktualizacja: 12:47
Autor: UM
Fot. RED
Wiele zróżnicowanych cenowo ofert napłynęło na ogłoszony przez miasto przetarg dla firm, które zajęłyby się utrzymaniem Parku Zdrojowego.

- Ten kilkunastohektarowy obszar zieleni musi być otoczony trwałą, fachową opieką ogrodniczą, związaną z ochroną nasadzeń, ich uzupełnianiem i wymianą, porządkowaniem terenu, itp. – mówi Mirosława Dzika, zastępczyni prezydenta miasta.

Rozbieżność ofert po otwarciu kopert okazała się wyjątkowo duża: od niespełna 200 tys. złotych rocznie do ponad 700 tys. zł. Komisja postanowiła, by skierować do oferentów wnioski o uzasadnienie proponowanych cen, by przed rozstrzygnięciem przetargu sprawdzić realność ofert i szczegóły związane z planami prac oferentów – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Bobry na Zabobrzu

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~Grześ. 13-12-2011 14:26
Rok temu pisałem o tym problemie. - bo projekt, rewitalizacja spore pieniądze. Jedną sprawą jest stworzyć coś nowego za fundusze zewnętrzne, a drugą i to dość trudną jest to utrzymać. Nie będzie stałych zagwarantowanych funduszy, będzie za to tysiąc innych potrzeb by ulokować te pieniążki. Za parę lat proponuję przypomnieć co pisałem.
~buldog 13-12-2011 14:30
No cóż, kilkanaście etatów to minimum, żeby upilnować tabuny niesfornych rowerzystów, którzy każdego dnia zechcą wjechać do parku, ganiać ich po całym parku, żeby wlepić mandaty, najlepiej to w ogóle postawić strażnika przy każdym wejściu. Ktoś to wszystko będzie musiał robić.
~ 13-12-2011 14:55
oby rewitalizacja nie okazała sie bezsensowna,
~spółka zło 13-12-2011 15:03
Zrewitalizowany park już nadaje się do rewitalizacji. Byłem tam wczoraj, błoto na, a dziury w nowej nawierzchni. Do ~14:55 - optymista.
~bary33 13-12-2011 15:57
MPGK za pół ceny (nie)zrobi z tego parku piękną, profesjonalnie zapuszconą dżunglę.... przy aprobacie władz JG
~sqandal 13-12-2011 16:08
parkiem powinni się zając < miłośnicy Cieplic > czy jak to się nazywa ta instytucja i to w czynie społecznym , kase na nasadzenia miasto dac i szkoły teZ mogą wziąśc udział w upiększaniu parku , proste , prawda
~Obserwer 13-12-2011 16:53
Alejki zwirowe ,zakszaczone trawniki , ogromna ilosc samosiejek . Najpiwerw robimy na dupie wzoda ,a potem martwimy sie ze masci nie ma.
~advisor 13-12-2011 18:15
oddajcie go twinpiksom!
~abc 13-12-2011 18:28
Spokojnie z krytyką, natura się obroni przed pastowaniem i polerowaniem alejek. Alejki zarosną i po temacie. Najśmieszniejsze jest to, że główna podmokła łąka jest podlewana. Drenowali ze 3 miesiace i nie dali rady, ogromne kałuże po drobnym deszczuku powstają. Wczoraj na alejkach było błoto po_żwirowe. Dzisiak parę stopni mrozu i błota nie ma. Dzisiaj komisja odbiorowa powinna :) odebrać przynajmniej alejki i natychmiast zapłacić, bo na wiosnę, po odwilży bez gumiaków wstęp wzbroniony. Drzewa też po cięciach dendrologicznych, już nastepne ciecia by sie przydały bo na alejkach sporo suchych gałęzi i nie duże kawałki konarów. Oj, rozpędziłem sie w pisaniu, za dużo znaków - na tą chwilę stop.
~ 13-12-2011 19:29
A co się stało z figurą pani w fontannie? Komuś się spodobała? To był symbol Cieplic na pocztówkach. Zniknie tak samo jak kiedyś 4 amorki trzymające rybki, z których tryskała woda, na rogach fontanny? Kto to jeszcze pamięta? Jak zwykle przy każdym remoncie - "modernizacji" - coś się komuś przydaje. Jednemu panu w Szklarskiej Porębie przydały się okna, które ekipa remontowa "pozwoliła" zabrać sobie do domu, bo były "zbędne".
~ed 13-12-2011 20:07
a przepraszam od czego to mamy MPGK z tą całą zielenią miejską, utrzymujemy z podatków (bo nie sądzę żeby była rentowna) spółkę, prezesa, radę nadzorczą, masę pracowników i teraz jeszcze trzeba wynajmować firmę zewnętrzną? to jakaś paranoja, chore miasto, jak i cały ten kraj.
~do 19:29 13-12-2011 20:07
ja pamiętam a z tego co wiem to nasza Marysieńka do fontanny nie wrócił już dawno jakiś miejscowy pseudo artysta zdecydowal że tam powinno być coś innego co on wymyśli i zaprojektuje i oczywiście SKASUJE
rymcycymcy 13-12-2011 20:14
To, że oferty są mocno zróżnicowane to świadczy tylko o fatalnym przygotowaniu SIWZ (wina urzędnika) ! :) ...wyjaśnienia ceny podanej przez oferentów ? ...:))) fajny pomysł !
~TZE 13-12-2011 21:22
Ustawa Prawo Zamówień Publicznych i o Finansach Publicznych, kłania się komisji przetargowej powołanej do przeprowadzenia przetargu. Przed otwarciem ofert, inwestor zgodnie z ustawą, musi podać kwotę, która została zaplanowana na to zadanie. W artykule nie ma tej informacji. Skoro jest duża rozbieżność ofert po otwarciu kopert: od niespełna 200 tys. złotych rocznie do ponad 700 tys. zł. to znaczy, że oferent z najniższą ceną zaniżył, oferen z najwyższą mógł przeszacować koszty. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia, może jest nieprcyzyjana. Składniki cenotwórcze ofert, są podstawowym elementem wyceny. Zgodnie z prawem Komisja Przetargowa nie musi wybrać oferty z najnizszą ceną lub najwyższą. Komisja Przetargowa jest tylko ciałem pomocniczym dla Prezydenta i to on zatwierdza wybór.
~tzi 13-12-2011 22:17
Zamawiający ma obowiązek odrzucić ofertę, jeżeli wykonawca nie złoży wyjaśnień co do ceny w wyznaczonym terminie albo jeżeli dokonana ocena wyjaśnień potwierdza, że oferta zawiera rażąco niską cenę. WIADOMOŚCI Samorządy w 2012 r planują deficyt ponad 12 mld zł Warszawa: W przyszłym roku remont mostu Grota-Roweckiego Dodatkowy milion zł na aktywizację bezrobotnych Kraków: Zaczynają obowiązywać przepisy o Parku Kulturowym Stare Miasto NAJNOWSZE W SERWISIE Warunki powrotu radnego na stanowisko pracy Dotacje na rekultywację terenów zdegradowanych Facebook w działaniach administracji publicznej Alternatywne źródła funduszy unijnych Przepisy prawa zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r., nr 223, poz. 1655) nakazują zamawiającemu odrzucać ofertę zawierającą rażąco niską cenę. Jedno
~tzi 13-12-2011 22:21
Zamawiający ma obowiązek odrzucić ofertę, jeżeli wykonawca nie złoży wyjaśnień co do ceny w wyznaczonym terminie albo jeżeli dokonana ocena wyjaśnień potwierdza, że oferta zawiera rażąco niską cenę. WIADOMOŚCI Samorządy w 2012 r planują deficyt ponad 12 mld zł Warszawa: W przyszłym roku remont mostu Grota-Roweckiego Dodatkowy milion zł na aktywizację bezrobotnych Kraków: Zaczynają obowiązywać przepisy o Parku Kulturowym Stare Miasto NAJNOWSZE W SERWISIE Warunki powrotu radnego na stanowisko pracy Dotacje na rekultywację terenów zdegradowanych Facebook w działaniach administracji publicznej Alternatywne źródła funduszy unijnych Przepisy prawa zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r., nr 223, poz. 1655) nakazują zamawiającemu odrzucać ofertę zawierającą rażąco niską cenę. Jedno
~ 13-12-2011 22:25
Przecież Park Zdrojowy rewitalizowany jest głównie dla kuracjuszy Uzdrowiska Cieplice to niech własciciel uzdrowiska - KGHM utrzyma lub pomoże miastu utrzymać park.
wojtek3 14-12-2011 8:09
A królowa Elżbieta II poszukuje ogrodnika za 17000 funtów miesięcznie ...
~drupi 14-12-2011 9:49
jeden z amorków ieży w potoku płynącym obok kościoła w Jagniątkowie wiem i widziałem
~życzliwy 14-12-2011 12:05
Miasto zrobiło dreny z własnych środków, które podniosły koszty remontu całego parku. Projekt rewitalizacji nie przewidywał bowiem wykonania tych prac. Z tego tez powodu oficjalnie przedłużono termin całej inwestycji. Jak zostało to zrobione i za jakie pieniądze, widać. Trąci to wielką niegospodarnością. Na Miłośników Cieplic nie ma co liczyć. Najpierw piali z zachwytu nad remontem, a teraz gdy widać efekty, siedzą cichutko. Ich medialna tuba na Jelonce już się tak nie cieszy, że Cieplice pięknieją. Swoją drogą ciekawe, że jeszcze przed rozstrzygnięciem przetargu na rewitalizację parku norweskiego, już jest "znany" wykonawca. Tak samo jest z utrzymaniem zdewastowanego zdrojowego. Mogę napisać kto wygra oba przetargi i założyć się o to. O grubą kasę oczywiście.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Kolorowe wakacje w MDK

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2227
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%