MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kto bałagani na przystankach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 1 czerwca 2008, 9:35
Aktualizacja: 9:36
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Brudy, porysowane szyby i bohomazy na wiatach przystankowych Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego to plaga dla pasażerów i przewoźnika. Od niedzieli teren ten mają sprzątać drogowcy.

– Ktoś wysypał śmieci i nabałaganił na przystanku na Podwalu – odebraliśmy sygnał w niedzielę. Pasażerowie MZK powiadomili zakład, że na przystanku jest wyjątkowo brudno. – Co sobie pomyślą o nas turyści, którzy właśnie tu wysiadają z zatrzymujących się zagranicznych autokarów? – usłyszeliśmy.

Miejski Zakład Komunikacyjny sprzątał na przystankach do maja. Od dziś (1 czerwca) obowiązek ten ma przejąć Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Powód? To właśnie ta firma powinna dbać o porządek przy drogach, a do ich infrastruktury należą przystanki autobusowe. W Jeleniej Górze z wiat MZK korzysta tymczasem nie tylko tabor miejskiego przewoźnika, lecz także inne firmy komunikacyjne.

Czy na przystankach będzie po tej zmianie czyściej? Pokażą zbliżające się dni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na Kilińskiego bezpieczniej

Fetor na Moniuszki

Maroko w Casparze jeszcze do 15 grudnia  

Komentarze (8) Dodaj komentarz

KochaSJG831 1-06-2008 10:47
Dzisiaj wracając z nocnej zmiany widziałem dużo śmieci pozostawionych przez grupki imprezowiczów. Pewnie się im nudziło i ciężko było ruszyć swoje szanowne cztery litery w kierunku kosza na śmieci, który jest zamontowany na przystanku.
~jelgór 1-06-2008 10:51
spokojnie, turyści zachodni zrozumieją, oni też mają takie patologiczne miejscowości, gdzie panuje syf, przemoc, demoralizacja i pozaeuropejskie obyczaje- trzeba im tylko wytłumaczyć, ze tu jest tak samo, ale to zadanie dla ratuszowej pani od promocji:)
~wodnik 1-06-2008 11:18
byłem świadkiem jak Cypis wyrzucił śmieci na przystanku a potem wsiadł na rower i odjechał. Poznałem go po gumofilcach.
~kmam 1-06-2008 11:45
Akurat...
piipi 1-06-2008 12:11
...te lody musza byc cudownie dobre,bo zdjecie Tejowe..to "mowi".
~oko 1-06-2008 12:13
I zrobił urynografitti w pobliskiej bramie...
~Cypis 1-06-2008 14:07
Słuchaj, wodnik, ty cwaniaku z PKS-u: jak będziesz donosił, to ja napiszę, jaki numer odwaliłeś w ostatni czwartek na Manhattanie. O mało pół bazaru nie puściłeś z dymem, bo ci się bananów zachciało. A jak będziesz dalej podskakiwał, to powiem ojcu i ci maczugą z plaskacza przyłoży, że już więcej nie wychylisz czapy ze swojej kałuży!!!
~HankaodRumcajsa 2-06-2008 19:14
Mój Cypisek drogi, jaki on asertywny, zawsze bronił zbójnickiego honoru rodziny. A Wodnika Szuwarka to sama chętnie wytargałabym za wodorosty, bo on z innej bajki przecie... A że Cypisek maluje po przystankach... Toć z niego artysta mógł być, ale nie miał szczęścia syneczek w życiu, oj nie miał...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
878
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%