MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

KSON zaprasza na spotkania z radnymi

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 lipca 2012, 10:02
Aktualizacja: 14:36
Autor: kson
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych wspólnie z Fundacją im. Stefana Batorego i Szkołą Liderów, w ramach Akcji „Masz Głos Masz Wybór”, od maja realizuje program pod nazwą „Dostępni Radni”. Dyżury radnych odbywają się w siedzibie Sejmiku przy ul. Osiedle Robotnicze 47a, a terminy spotkań można umówić przez kontakt z biurem KSON telefonicznie pod bezpłatną linią 800 700 025 lub na e–mail: biuro@kson.pl.

Projekt polega na przybliżeniu radnym różnych szczebli aktualnych problemów mieszkańców, którymi radni winni żyć przez cały czas trwania kadencji, a nie tylko jak to się często zdarza od kampanii do kampanii wyborczej. To także dobra okazja do bliższego poznania swoich radnych. Na zaproszenie Sejmiku pozytywnie odpowiedzieli radni Rady Miasta Jeleniej Góry: Wojciech Chadży (SLD), Oliwer Kubicki (PiS), Leszek Wrotniewski (PO) oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Józef Sarzyński (SLD).

Odbyło się już kilka takich spotkań. Mieszkańcy przyszli z problemami, którymi nie mogli sobie poradzić od lat lub miesięcy. Dotyczyły one m.in.: obciążeń za wodę i ścieki przez spółkę Wodnik, problemów z działalnością ZGKiL, a także bardzo poważnego problemu, związanego z brakiem w mieście domu dziennej pomocy lub świetlicy terapeutycznej dla dzieci niepełnosprawnych.

Odrębnym tematem była poruszana sprawa braku oferty miasta i powiatu na wypoczynek letni na koloniach lub półkoloniach dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Z blisko dwumiesięcznej obserwacji funkcjonowania programu Dostępni Radni wynika, że to dobra forma dialogu społecznego, której dotychczas w mieście i powiecie brakowało. Spotkania organizowane są nie tylko z myślą o niepełnosprawnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Utrudnienia na trasach rowerowych

Remont ulicy Ogińskiego  

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~jagoda zabo 6-07-2012 11:47
tak władze powińni opamiętać się że w jeleniej górze mieszkają ludzie młodziesz niepełnosprawni a nie spychać ich na stracenie
~ala 6-07-2012 14:27
cóż to takiego " młodziesz"
~ 6-07-2012 22:59
DOLNOŚLĄZAK. Autorem publikacji jest kson, który stwierdził że program Dostępni Radni to dobra forma DIALOGU SPOŁECZNEGO. Moim zdaniem to kolejna lipa, przygotowana przez magistracki DIALOG SPOŁECZNY. KSON to taka zapchaj-dziura-frekwencja na spotkaniach, konferencjach i jaja-naradach, organizowanych przez Korzonka. Na spotkanie z radnym wcale nie trzeba dreptać do KSON. Wystarczy zatelefonować do Biura Rady w Ratuszu. Sympatyczne urzędniczki umówią na spotkanie z radnym. Korzonek przestań manipulować ślepym Staszkiem.
~ 6-07-2012 23:08
Cd. z 22:59. Korzonek przestań manipulować również radnymi, którzy - w dobrej wierze - zdecydowali się uczestniczyć w organizowanych przez Ciebie jajach w siedzibie KSON. DOLNOŚLĄZAK
~ 6-07-2012 23:19
Cd. z 23:08. Niepełnosprawni są reprezentowani przez prezesa Staszka. Ci przez los pokrzywdzeni w pierwszej kolejności powinni się jemu wypłakać i wysmarkać do rękawa. Natomiast prezes Staszek, jako szef wszelakiego kalectwa w Kotlinie Karkonoskiej ma możliwość wyartykułować wszelkie problemy niepełnosprawnych nie tylko przed Radą Miasta. Po to jest szefem niepełnosprawnych. DOLNOŚLĄZAK.
~ 6-07-2012 23:32
Cd.z 23:19. Drogi Staszku. Czyżbyś zatracił polityczną orientację? Wiem, że ze wzrokiem u Ciebie nie jest ok. Ale chociaż przez moment przejrzyj na oczy i przestań być instrumentem w rękach Korzonka. DOLNOŚLĄZAK.
~kl 7-07-2012 0:19
Towarzysza Korzonka pamiętamy, gdy jako typowy tow. sz...
~Monooo1 7-07-2012 18:30
Czy Pan Staszek jest jeszcze prezesem KSON.???Na Walnym w dniu 4 czerwca 2012 r Komisja Rewizyjna wystąpiła z wnioskiem o NIE UDZIELENIE ABSOLUTORIUM panu Staszkowi i Zarządowi (!!!!!!!).Na Walne w dniu 11 czerwca nikt nie przyszedł (!?). Jak widać pan Staszek wszystko pozamiatał pod dywan i dalej gwiazdorzy.Takiemu TO DOBRZE!!!!!!
~Monooo1 7-07-2012 18:37
Czy Pan Staszek jest jeszcze prezesem KSON.???Na Walnym w dniu 4 czerwca 2012 r Komisja Rewizyjna wystąpiła z wnioskiem o NIE UDZIELENIE ABSOLUTORIUM panu Staszkowi i Zarządowi (!!!!!!!).Na Walne w dniu 11 czerwca nikt nie przyszedł (!?). Jak widać pan Staszek wszystko pozamiatał pod dywan i dalej gwiazdorzy.Takiemu TO DOBRZE!!!!!!
~ 7-07-2012 21:03
Ad.~Monoo1. Masz pewne info? Zaczyna być ciekawie. Jaka intryga spowodowała, że Staszkowi ktoś podstawił nogę? Czy rzeczywiście prezes wszystko zamiótł pod dywan i "dalej gwiazdorzy"? Z czyjej inspiracji pojawiła się w "Jelonce" ta publikacja, sygnowana nie imieniem i nazwiskiem autora - lecz kson? Staszek związany zawsze był z nurtem lewicowym . Korzonek - to obecnie szef Komitetu PO-partii, zwanym w magistracie wydziałem dialogu społecznego. Zatem obydwaj to polityczni antagoniści. Czy utworzenie - w Korzonkowym wydziale dialogu społecznego stanowiska PEŁNOMOCNIKA PREZYDENTA D/S NIEPEŁNOSPRAWNYCH jest zamierzone? Nie można wykluczyć, że Korzonek przygotowuje intrygę i w efekcie likwidację lewicowego KSON. DOLNOŚLĄZAK.
~ 7-07-2012 21:23
Cd. z 21:03. Rozpierducha w KSON i usunięcie jej prezesa jest po myśli Korzonka. Tak naprawdę to Korzonek nie ma konkretnego zajęcia w magistracie. To co dzisiaj wyprawia to atrapa dzialań pseudo samorządowych. Nie wykluczone, iż po likwidacji KSON uczyni sam siebie PEŁNOMOCNIKIEM PREZYDENTA D/S NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Wówczas - dziś gówno znaczący i zbędny wydział dialogu społecznego - zyska na znaczeniu. Chylę czoła przed Zygmuntem - mistrzem społecznej intrygi. DOLNOŚLĄZAK.
~ 7-07-2012 21:30
Cd. z 21:23. Na stronie internetowej magistratu w ramach wydziału dialogu społecznego już figuruje PEŁNOMOCNIK PREZYDENTA D/S NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Brak tylko nazwiska. Korzonek - gratuluję!!!! DOLNOŚLĄZAK.
~mat-A-dor 9-07-2012 18:23
Panie Staszku jesteś bezpieczny.W dniu 5 lipca 2012 r w godzinach 12:30-13:00 jeden z demokratów wyniósł wszystkie dokumenty Komisji Rewizyjnej w sobie wiadome miejsce.
~ 10-07-2012 11:54
Czy ten demokrata wyniósł tez Komisję Rewizyjną? Bo jeżeli tego nie uczynił to samo wyniesienie dokumentów nie czyni jeszcze prezesa bezpiecznym. DOLNOŚLĄZAK

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Potrącenie rowerzysty

Krzysztof Wiśniewski wiceprezesem DOT

Śladami św. Jadwigi

Są kolejne zakażenia (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
635
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%