MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

KSON zaprasza na rowerowe wyprawy

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 1 września 2018, 8:41
Aktualizacja: Niedziela, 2 września 2018, 7:06
Autor: KSON
Fot. KSON
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych we współpracy z PCK we Wrocławiu otrzymał na początek pięć rowerów trójkołowych do bezpłatnego wypożyczania.

Rowery te wyposażone są w przerzutki, koszyk i inne niezbędne akcesoria, dzięki którym spełniają one nie tylko turystyczną rolę użytkową. Rower trójkołowy ma te zalety, że mogą z niego korzystać osoby niepełnosprawne, zapewnia bowiem poczucie stabilności choć trzeba poznać zasady poruszania się na nim.

Rowery można wypożyczyć w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych nieodpłatnie na podstawie specjalnej umowy o nieodpłatnym użyczeniu. Firma użyczająca rowery zapewnia serwis obsługowy, co nie zwalnia użytkownika z dbałości o stan pojazdu.

- Dysponentem rowerów jest Klub Seniora i Wolontariusza i miło nam będzie - oprócz wycieczek na jednośladach, czyli najbardziej popularnych rowerach - zaprosić na wycieczki rowerowe również „trójkołowców”. Staramy się, aby w następnym sezonie KSON-owska wypożyczalnia rowerów wzbogaciła się o tandemy, co jest specjalną oferta dla osób niewidomych, słabowidzących i ich rodzin. Wszystkich chętnych zapraszamy do KSON-u od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 14:00, koniecznie z dowodem osobistym - mówi Mirosława Jośko z Klubu Seniora i Wolontariusza .

Informacje można uzyskać również telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00 pod numerem telefonu 75 752 42 54 oraz mailowo: biuro@kson.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
27%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Nowy man dla OSP

Chojnik pięknieje

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Xnxx 1-09-2018 14:21
Stare szorty waga to że 30kg.a jak nie ma ktoś nóg? Jak pojeździć. Powinny być napędzane siła rąk, oprocz tych 3 kołowych skladakow

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Była gala z nagrodami

Kto do Senatu?

Co z przebudową stadionu przy Lubańskiej?  

Nowy konkurs na prezesa KCGO

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
674
Tak
14%
Nie
66%
Nie wiem
20%