MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

KSON pożyczy sprzęt przychodniom rehabilitacyjnym

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 stycznia 2013, 8:13
Aktualizacja: 8:17
Autor: KSON
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, w związku z zamknięciem jedynej przechodni rehabilitacji neurologicznej dla dzieci „Caritas” informuje, że jest w posiadaniu czasowo nie użytkowanego, ale w pełni sprawnego sprzętu rehabilitacyjnego (materace, piłki lekarskie, piłki rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie oraz inny drobny sprzęt).

- Z chęcią go wypożyczymy tym przychodniom, które podejmują działania rehabilitacyjne na rzecz neurologicznie chorych dzieci. Prosimy o kontakt telefoniczny: numer 75 75 242 54 i bezpłatna infolinia 800 700 025 lub e-mail: biuro@kson.pl – czytamy w komunikacie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto będzie zarządzał Strefą Płatnego Parkowania?  

200 pieczątek w 24 godziny

Rafał Fronia o "Rozmowie z górą"

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ewelina45 11-01-2013 10:45
Głupota,głupota i jeszcze raz głupota.Przychodnie które dostały kontrakt nie posiadają odpowiedniego sprzętu,tak mam to rozumieć skoro ktoś chce im ten sprzęt wypożyczyć ,A specjalistyczna przychodnia ze sprzętem i odpowiednimi osobami do rehabilitowania chorych dzieci nie otzrymałą kontraktu,takie cuda to tylko w polsce przez małe p.
~terapeuta 11-01-2013 10:50
NFZ określa podstawowe wymogi sprzętowe, w których nie ma nic o tym, że sala ma być dostosowana z myślą o rehabilitacji dzieci. I właściwie nie chodzi o sprzęt tylko o specjalistyczne kursy. Nie tylko praca z dziećmi dla samej pracy ale konkretne ćwiczenia, które wpłyną na poprawę stanu zdrowia maluchów. Może Państwo wyłoży pieniądze na szkolenie terapeutów. Nie każdego stać na kurs za 10 000 zł
~Magda34 11-01-2013 13:14
A wykfalifikowaną kadre też pożyczą razem ze sprzętem?? Ja mam w domu piłkę i wałek to może też pożycze tym przychodnią które podpisały kontrakt? Ręce opadają i po raz kolejny jest mi wstyd jak zagraniczni znajomi pytają się jaką mam pomoc ze strony Państwa i miasta w związku z tym, iż moje dziecko ma problemy neurologiczne.Co im teraz odpowiem ŻADNĄ i nawet jedyną przychodnie która pomagała mojemu dziecku zamkneli.
~oo 11-01-2013 14:18
Jak zwykle w Polsce. Jak ktos chce pomoc w jakikolwiek sposob w pierwszym odruchu serca to żle? . Pani Magdo wstyd.
~oo 11-01-2013 14:21
A wlasnie np przychodnia Wiśniewskich na Moniuszki ma kontrakt, ale nie mają mozliwosci lokalowych i sprzętu. KSON zaproponował cos. Cokolwiek co mają. Moze ktoś zaproponuje rodzicom, szkolenie, może inny sprzęt, nie wiem, ale zamiast doceniac cokolwiek Wy tylko żądacie i macie o wszystko pretensje. Nawet jak ktoś chce nieść pomoc. Polacy...
~Aqa 11-01-2013 15:43
Plus dla KSONu który chce choć tak pomóc Ale zastanawia mnie jak to jest że brak sprzętu czy miejsca nie przeszkodził w podpisaniu kontraktu ktoś powie że można kupić - ok ale równa sie to temu że Caritas zamiast zamykać mógł dotrudnić pracowników
~ono 11-01-2013 18:48
Bo kontrakty są popodpisywane ale dla innych przychodni, a te rehabilitują dorosłych albo tak jak w przypadku MSWiA na kilkanascie miejsc, na określona ilość zabiegów itp. KSON już walczy o Caritas. Miejmy nadzieję że ta decyzja zostanie cofnięta. To Wrocław decyduje co zamknąc w Jeleniej Górze. NFZ wrocławski mysli że tu jest więcej takich poradni to jedna mniej nie zrobi różnicy. Wiem że trwaja pertraktacje. Rodzice dzwońcie do KSON-u. W kupie siła.
~Dawid 11-01-2013 20:22
a po co caritas miał wydać kolejne 1000 zl na nowego pracownika? Dyrekcji nie zależy na pacjentach liczy się kasa, a że to nie są sprawy milionowe niech się rodzice martwią.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koło ratunkowe dla Flory?

W Termach Cieplickich lato zaczyna się wcześniej!

Rajd zdewastował las?

To była gnojowica?

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
426
Tak
52%
Nie
44%
Nie mam zdania
4%