MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

KSON dziękuje za 1 procent

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 25 października 2016, 7:55
Aktualizacja: 8:06
Autor: KSON
Fot. Archiwum
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych pośredniczy w przekazaniu 1 procenta podatku od osób fizycznych na rzecz potrzebujących. O ile w ubiegłym roku 39 osób zostało obdarowanych kwotą łącznie około 77 tysięcy złotych przez około 1700 osób, to w tym roku, przy podobnej liczbie obdarowanych, udało się zebrać od 1300 darczyńców kwotę ponad 157 tysięcy złotych.

– To swoisty rekord – mówi Janina Frys, wolontariuszka Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. – Proceduralnie wygląda to w ten sposób, że na początku roku obrachunkowego zwracają się do nas osoby oczekujące pomocy. Dokumentują swoją niepełnosprawność lub niepełnosprawność swoich podopiecznych, otrzymują zgodę od Sejmiku na używanie naszego numeru KRS i prowadzą akcję wśród podatników: znajomych, przyjaciół, rodziny. - W tym roku padł również – mówi pani Janina – rekord co do wysokości zebranej kwoty. Jeden z przedsiębiorców przekazał na rehabilitację kwotę około 70 tysięcy złotych.

Zaznaczyć warto, że Sejmik jako jedna z niewielu organizacji przekazuje zebrane kwoty w całości, zawsze w miesiącu wrześniu lub październiku, po otrzymaniu odpowiednich wykazów z urzędów skarbowych. Obdarowani mają również możliwość sprawdzenia, czy wszystkie kwoty, które zostały im przypisane, zgodnie z wolą darczyńców, trafiły do nich.

Wszyscy obdarowani są również instruowani co do szczególnych zasad postępowania z taką darowizną, a przede wszystkim przeznaczania tych środków na cel wskazany przez darczyńców i przechowywanie wszystkich dokumentów dla ewentualnych potrzeb kontrolnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zajęcia dla małych i dużych w JCK – ruszyły zapisy

Tworzą grę karcianą

Co z przetargiem na przebudowę dworca?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Ja 25-10-2016 11:55
Bez obrazy, jakoś pokrętnie to brzmi. Może jaśniej.
~KLK 25-10-2016 13:02
Ja też dostałam "dzięki", a jak potrzebowałam potwierdzenia do US to bez problemu otrzymałam i to było bardzo wygodne , miałam sprawdzany PIT kilka razy
~KLK 25-10-2016 13:08
Z sympatią otrzymałam podziękowanie za 1% (niewielka kwota) i za dobrowolną wpłatę również niewielkiej kwoty. Potrzebowałam potwierdzenia, bo US zaprosił mnie do kontroli. Miłe "dzięki" otrzymałam od pracownicy p. Ladzińskiej.
~KLK 25-10-2016 13:10
sorry za dwukrotny wpis, bo pierwszy nie pojawił się, a jak wpisałam drugi, to obydwa pokazały się.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wizyta w Bambergu

Seniorzy w akcji

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Piknik Kasztelański

Stop rakowi skóry

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
689
Tak
80%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%