MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Księżycowe spojrzenie w muzycznej Metaforze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 4 grudnia 2010, 8:56
Aktualizacja: 9:31
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Jeleniogórski duet Moon Eyes, w składzie Agnieszka Radziejewska i Bartek Drak wykonał w miniony czwartek standardy jazzowe, utwory autorskie oraz muzykę latynoską. Areną koncertu był pub Metafora w Rynku.

Duet Moon Eyes rozgrzał mroźną atmosferę początku grudnia, a publiczność na długo zapamięta te wspaniałe wariacje muzyczne, jakie zaprezentowali artyści. W tym składzie muzycy grają dopiero około pół roku, ale już zbierają materiał na pierwsze demo. Utwór „Stało się” można posłuchać już na stronie internetowej duetu moonneyes.com.pl.

– Teksty autorskich piosenek pisze Agnieszka, czasami ja. Są to takie tytuły jak „Stało się”, „To mój problem”, Nieraz są to utwory bardziej rozbudowane, jazzowe, latynoskie, a czasem są to proste utwory wpadające w ucho. W miarę upływu czasu będziemy dodawać następne piosenki. W tym składzie gramy stosunkowo niedługo. Ostatnio skomponowałem utwór bez słów, jest tam jedynie wokaliza i jest on dosyć trudny.

– Na początku chcieliśmy zrobić polifonię w stylu muzyki barokowej, ale ze względu na moje naleciałości wzięte od muzyków latynoskich wymieszaliśmy te dwa nurty muzyczne i wyszła z tego ciekawa kompozycja. Jak na razie nagrywamy demo i skupiamy się na tym, aby grać jak największą ilość koncertów na żywo – powiedział Bartek Drak, gitarzysta.

– Każda piosenka niesie ze sobą dużo emocji. Bartek pokazuje te różnorodne emocje poprzez dźwięk gitary, poprzez szaleństwo na gryfie. Ja natomiast modeluje głos, raz go wzmacniając, innym razem ściszając. Pomysł na nazwę, czyli Moon Eyes to był błysk, czy to są księżycowe oczy, księżycowe spojrzenie, czy też oczy księżyca, interpretacja jest dowolna – wyznała Agnieszka Radziejewska, wokalistka.

Gitarzysta improwizując na gitarze wydobywał ze strun niespotykane dźwięki. Stukanie o pudło zaczerpnięte z muzyki flamenco, nietypowe dźwięki współczesności wydobyte z gitary akustycznej, granie koszulą, czy nawet łokciem zrobiło ogromne wrażenie na publiczności. Takie elementy dodają barwy muzyce i są kolejnym sposobem na wyrażenie swoich emocji.

– Bardzo podoba mi się sposób wykonania tego duetu typowych standardów jazzowych. Czuć ogromną siłę głosu u wokalistki. Słychać, że muzycy świetnie czują tę muzykę. Z chęcią kupiłabym ich płytę, także będę czekała na ich debiut wydawniczy. Jestem pierwszy raz na czwartkowych koncertach w Metaforze. Bardzo podoba mi się pomysł promowania jeleniogórskich artystów i na pewno jeszcze nie raz zagoszczę na koncertach organizowanych przez Metaforę – powiedziała Ania z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Wyjątkowa wystawa

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ość portalu 4-12-2010 9:09
To wreszcie Moon Eyes czy Monn Eyes ?
~aztek 4-12-2010 16:38
Świetna gra, zabawa. To co pokazał ten duet to przede wszystkim PASJA! Zaczorowali mnie na te 3h !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spacer z muzyką Chopina

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Układanka na budynku ośrodka kultury

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
531
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
14%