MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Księżniczki i rycerze w finale „Zamkolandii”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 18 lipca 2010, 9:14
Aktualizacja: 9:16
Autor: Gabi
Fot. Gabi
W miniony piątek zakończyły się półkolonie w Przystani Twórczej Cieplickim Centrum Kultury. Przez cały tydzień dzieci żyły klimatem średniowiecznych zamczysk i ich mieszkańców.

Na finał najmłodsi zaprosili rodziców i bliskich na program artystycznego, który przygotowali specjalnie dla nich. Każda dziewczynka była przebrana za księżniczkę, a chłopiec – za rycerza. Zebranych chłodziły grube mury Długiego Domu: na zewnątrz panował zbyt duży upał, aby tam zorganizować imprezę.

Pokaz rozpoczął się tańcem średniowiecznym z użyciem własnoręcznie wykonanych instrumentów, stylizowanych na takie, na których grano w dawnych wiekach. Dzieci pozostały na scenie, a do sali wkroczył najprawdziwszy rycerz w osobie Stanisława Firszta, który dokonał rycerskiego pasowania chłopców, a z dziewczynek uczynił pełnoprawne damy dworu. Każde dziecko otrzymało dyplom ukończenia półkolonii. Te, które nie będą uczestniczyć w drugiej części „Zamkolandii” otrzymały prezent.

Panny dostały namalowany na łupku Zamek Chojnik, a kawalerowie – rycerza. Wyróżniony dyplomem został także Tomasz Wrona, jeden z opiekunów. Rodzice byli bardzo zadowoleni z występu swoich dzieci i pięknego przebrania. Nie ukrywano też wdzięczności za udany przebieg całych półkolonii i zapewnienie najmłodszym niepowtarzalnej wakacyjnej rozrywki.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przetarg na kolejną stację

Czyżby Andrzej Duda?

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
602
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%