MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Księgowa złodziejką

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 7 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 20:23
Autor: Muzyczne Radio 105,8 FM
Co najmniej 20 tysięcy złotych z kasy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfowie Śląskim wzięła do własnej kieszeni główna księgowa tej instytucji, pomagającej najuboższym mieszkańcom gminy.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa trafiło do prokuratury rejonowej w Lwówku Śląskim i obejmuje główną księgową oraz kierownika ośrodka, który za niedopełnienie obowiązków został dyscyplinarnie zwolniony z pracy.

Jak mówi burmistrz Gryfowa Śląskiego, Czesław Wojtkun, sprawa wyszła na jaw po kontroli przeprowadzonej przez komisję złożoną z miejskich urzędników.
W protokole pokontrolnym jest cała lista nieprawidłowości, między innymi: brak protokołów kontroli kasy, brak nadzoru nad wydatkami o których decydowała główna księgowa, fałszownie list wypłat zasiłków.


Główna księgowa została odsunięta od wykonywania obowiązków służbowych. Sprawie pikanterii dodaje fakt, że księgowa jest jednocześnie radną gminy Gryfów Śląski i nie można jej zwolnić z pracy bez zgody rady.

Burmistrz postanowił skontrolować całą działalność ośrodka pomocy społecznej, za okres objęty bieżącą dokumentacją. Kontrolerzy wykryli też, że wypłacano pracownikom bardzo wysokie nagrody, które następnie były dzielone między główną księgową, kierownika i pracownika.

Nagrody doliczone były do pensji, ale wbrew zasadzie dokonywania wypłat przez konto bankowe, nagrody wypłacano gotówką z kasy.

Ogłoszenia

Czytaj również

W Termach Cieplickich superpromocja!

Studium na początek

Wypadek przy baniakach  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Marcin 7-01-2006 11:48
No i wiesz tu komuś idziesz to po pomoc a ciebie jeszcze okradną.
~ikz 7-01-2006 16:42
No i sprawdza sie strare powiedzenie : "tylko ryba nie bierze".
~biedny 8-01-2006 9:36
To sa wszystko pomowienia :( To jest moja mama ....nie zauwazylem zeby nam sie poleprzylo w domu.... :( Nawet stary komputer mam :( :( :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sentymentalny powrót Watry

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

Wokół Ratusza – to warto zobaczyć!

Warsztaty modelarskie

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
116
Tak
64%
Nie
34%
Nie wiem
2%