MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Książki fotograficzne Kostasa Kiritsisa w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 29 lipca 2014, 7:59
Aktualizacja: 12:51
Autor: Manu
Fot. Kostas Kiritsis
Do 18 sierpnia w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych (przy ul. Długiej) można oglądać wystawę fotografii pt. “Fiction/Non–Fiction. Biblioteka obrazów” autorstwa Kostasa Kiritsisa, który głównym motywem i najbardziej znaczącą formą swoich prac uczynił książkę – symbol odchodzącej epoki. Finisaż wystawy zaplanowany jest z udziałem artysty 18 sierpnia o godz. 18.00. Bilety: dorośli – 5 zł, młodzież szkolna – 2 zł.

Pojęcia z tytułu “Fiction/Non-Fiction”, które autor stosuje do opisu obrazów fotograficznych, zazwyczaj odnoszą się do literatury fabularnej i reportażowej. To podkreśla nierozerwalne związki między książkami i obrazami.

Na wystawie artysta szczególnie podkreślił symboliczne znaczenie księgi jako obiektu przechowującego wiedzę, która tworzy ludzką cywilizację. Co ciekawe, Kostas Kiritsis właśnie przez fotografię chcę pokazać widzom, że zmieniamy się w społeczeństwo obrazkowe - uwypukla narastający proces zastępowania tradycyjnej formy tekstowej przez obrazy. W ten sposób chce on stworzyć z fotografii relikt, świadectwo czasu i jego przemijania.

Kostas Kiritsis (rocznik 1962) pochodzi ze Szczecina. Aktualnie mieszka w Nowym Jorku. Studiował na Politechnice Szczecińskiej (1980-86) i School of Visual Arts w Nowym Jorku (1992-95). Swoje indywidualne wystawy prezentował m.in. w Poznaniu, Warszawie, Sztokholmie i Nowym Jorku. Zajmuje się także edukacją w dziedzinie fotografii, prowadzi zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i studentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Warsztaty pod Buczkiem

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~tomek2 30-07-2014 21:48
Polecam. Bardzo piękne prace. Dobra aranżacja.
~tomek2 30-07-2014 21:49
Polecam.Bardzo piękne prace. Ciekawa aranżacja.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Zobacz eksponaty z Muzeum Zabawek

Spotkali się z Beatą Kempą

Zaczytaj się z Jelonką.com

Karkonoska opowieść kulinarna – już wkrótce

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%