MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Książki dla dzieci pełnosprawnych o niepełnosprawnych

Wiadomości: Region
Niedziela, 5 kwietnia 2015, 7:42
Aktualizacja: 7:45
Autor: Mea
Fot. Stowarzyszenie "Światełko"
„Hubek Kubek Wstążka” to tytuł pierwszej książki z cyklu „Bajki bez barier”, przybliżającej zachowanie dzieci upośledzonych pełnosprawnym rówieśnikom. – Książki będą rozdawane za darmo w podstawówkach i przedszkolach, nie tylko w regionie jeleniogórskim – mówiła Bożena Wiecha–Grzech, wiceprezes Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” w Szklarskiej Porębie.

Ma powstać 10 bajek, wydawanych raz w miesiącu, w których będą opisywane nietypowe zachowania przy różnych chorobach i upośledzeniach. Wydawnictwo skierowane jest do dzieci w wieku od czterech do dziewięciu lat i powstaje w ramach projektu „Opracowanie i wydawanie Bajek bez barier”, który finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Wszystko po to, by oswoić dzieci z nietypowymi zachowaniami. Chcielibyśmy, by traktowały one osoby niepełnosprawne ze zrozumieniem – powiedziała Bożena Wiecha-Grzech.

Autorem „Hubek Kubek Wstążki” jest Joanna M. Chmielewska, która opisuje Zespół Aspergera. Ilustracje do bajek wykonała Agnieszka Ostrowska. Ponad 1200 egzemplarzy trafi do województw: dolnośląskiego, małopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Już można przeczytać pierwszą bajkę na stronie Stowarzyszenia pod hasłem „Światełko” dla dzieci.

Bajki rozdawane mają być w szkołach i przedszkolach, w których wychowawcy będą na ich podstawie organizować warsztaty z rodzicami oraz przedstawienia teatralne z dziećmi. Kolejna książka będzie dotyczyła autyzmu, a następna ADHD.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mobilizacja przed II turą

Pożegnanie starszaków

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~grazynagość portalu 5-04-2015 10:38
uważam że jest to świetny pomysł aby dzieci i nie tylko dowiedziały się że ktoś chory nie znaczy gorszy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czas na egzamin ósmoklasisty

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Trwa budowa punktu widokowego

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2200
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%