Czytających: 11449

II-liga koszykarek: KS Wichoś wygrywa w Kątach Wrocławskich

Niedziela, 24 lutego 2013, 18:58
Aktualizacja: 19:01
Koszykarki Wichosia Jelenia Góra pokonały na wyjeździe 68:49 outsidera II–ligowej tabeli Maximusa Kąty Wrocławskie. Jeleniogórzanki mimo kontuzjowanych i chorych Natalii Owsiańskiej, Karoliny Polis oraz Marty Klementowskiej zapewniły sobie zwycięstwo dobrą grą w trzeciej i czwartej kwarcie wygrywając odpowiednio każdą z tych odsłon 20:12 i 21:11.

Zespołowa gra jeleniogórzanek w pierwszej kwarcie i udane akcje m.in. Żanety Sojki, Joanny Pawlukiewicz oraz Joanny Mochol w tym fragmencie gry spowodowały, że koszykarki KS Wichoś prowadziły już 16:2. Później do głosu doszły jednak gospodynie i za sprawą rzutów Angeliki Uchańskiej i Katarzyny Słomy odrobiły dystans. Druga kwarta toczyła się pod dyktando przeciwniczek i na przerwę jeleniogórzanki schodziły z przewagą zaledwie jednego punktu. Druga połowa należała już jednak do naszych zawodniczek. Z pomocą przyszły Dagmara Palewicz, Katarzyna Fredziak i Agnieszka Balsam, co spowodowało, że Wichośki wygrały trzecią partię 20:12. Ostatnia ćwiartka to duże wsparcie Darii Aleksandrowicz i Natalii Fojnej. Dzięki szybkim akcjom zespołu w czwartej kwarcie Wichośki powiększyły prowadzenie (21:12) i wygrana stała się faktem. Ostatecznie jeleniogórzanki wygrały 68:49 i w niedzielę o godz. 17.00 w SP nr 11 przy ulicy Moniuszki czeka je spotkanie z AZS-em PWSZ Gorzów.

SKF KKK Maximus GOKIS Kąty Wroclawskie – KS Wichoś Jelenia Góra 49:68 (6:16 20:11 12:20 11:21)

Punkty dla Wichosia: Sojka (17), Balsam (16), Pawlukiewicz (15), Mochol (13), Palewicz (5) Fojna (2)